С какво масло карате дизелите си?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8375
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот samo_pechka » Сря 13 мар 2019 10:29


Нямам представа . Не искам да давам квалификации . Може да са застояли количества по складове. Маслото дори и неотваряно/ново си има нещо като срок на годност. Не знам, може и да си е редовно и нищо да му няма. Ако си купи някой нещо, да сподели дата на производство. Кастрол прави общо взето стабилни масла , стига да не е някое кръстено....
Маслото от твоя линк е с нова опаковка , но странно ми е защо пак пише, че е пълна синтетика?! Не е за немския пазар 100 на 100. В Германия описанието трябва да отговоря на съдържанието и ако има разминаване, стават зле нещата , съд , грозни глоби и т.н. Има си тълкуване кое е пълна и кое не. В много държави има размиване по това отношение.




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Stivi » Сря 13 мар 2019 10:38


На мен ето тази опаковка най ми прилича на оригиналдЪ немско производство за това масло !
Изображение


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8375
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот samo_pechka » Сря 13 мар 2019 10:52


Да, като гледам снимката , е едно към едно с качената от мен на 223 стр.
П.п. пропуснах нещо да добавя: тези колеги, които ползват Кастрол, да избягват Магнатек серията зимата, лятото няма проблем. Мазането с маслото не е проблем , маслото си е добро, проблемя се изявява в леко одървяне на хидр.компенсатори ( повдигачите ) на моменти . Дължи се на самите свойства на маслото . Като загрее маслото не би трябвало да създава проблеми. Неколкократно съм засичал такива мнения, споделени от потребители, сега не ми се търси пак къде.


bongoo
Мнения: 153
Регистриран на: Сря 13 юни 2018 15:16
Автомобил: Passat B8-5
Двигател: 150 TDI 7DSG

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот bongoo » Сря 13 мар 2019 16:00


samo_pechka написа:
bongoo написа:А какво ще препоръчате от тези марки за Пасат Б8 2.0 TDI 150.Всички отговарят на спесиф.VW 507 00.Предполагам че всяко едно става, но има ли по-добро от останалите.
https://www.ato24.de/en/motul-8100-x-clean-5w-30.html
https://www.ato24.de/en/aral-supertroni ... 5w-30.html
https://www.ato24.de/en/rowe-hightec-mu ... 5w-30.html
https://www.ato24.de/en/liqui-moly-top- ... 5w-30.html
https://www.ato24.de/en/castrol-edge-pr ... t-1-l.html

Това масло е с прилични показатели , по стабилност, добавки превишава посочените от теб + търпима цена https://www.ato24.de/de/mobil-1-esp-for ... 0-1-l.html
Ако трябва ги подредя посочените от линковете, според качества и цени, ще е нещо такова: Мобил/Кастрол ( на кантар ) , Рове, Мотул, Арал и Лики Моли. Като Мотула съм го сложил напред заради супер ниската му цена , ако цената му беше по-висока щеше да е по-назад в класацията ми. Т.е. губи позиции за мен.
П.п. Извинявам се, набързо им прегледах характеристиките/цените, анализи от стари масла , може да съм пропуснал нещо , или да съм казал нещо неточно. Подредбата си е лично моя и може да има разминавания с други. Ако има по-запознат с масла , да даде правилното мнение


Благодаря за мнението.Понеже маслото следва да е Long Life III най-вероятно ще се спра на Кастрола.Предполагам че щом е разработено съвместно с VW ще покрива всички стандарти за 507 00.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8375
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот samo_pechka » Сря 13 мар 2019 16:54


Не знам колко км ще се изминават на година. Но за да няма бъдещи проблеми, не бих рискувал да сменям масло когато компа ми каже :) ЛЛ маслата на добра марка си запазват характеристиките до към 7-7.500 км, след това леко спадат параметрите до към 10-12 к.км и рязко се влошават след 12-15 к.км . Идва момент когато маслото се срива тотално . Представям си на какво ще прилича на 30к.км или две години ( д/г според препоръките с ЛЛ масла ) Има снимки в нета, може да разгледаш, качвал съм и някъде във форума теми с ремонти на мотори . Т
Моята препоръка ( а и не само моята ) макс 15 к.км или година при преобладаващо извънградско каране.
Ако градското преобладава над 75% - макс 10к.км / 1 година да се кара.
Ако колата е моя, ще се кара така.
П.п. Тая концепция я измислиха икономисти и псевдоеколози . Всичко е за пари . Мотори се съсипват, сервизи просперират , коли се хвърлят и нови се купуват.


Sstefaan84
Мнения: 410
Регистриран на: Пет 25 окт 2013 16:57
Автомобил:
Двигател:

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Sstefaan84 » Чет 14 мар 2019 14:22


А за този 5 литров шел 5в40 ,нещо да кажете? Има го и същия шел но за дизел.
В ато24 има само 4л туба и за дизел няма.
Прикачени файлове
IMG_20190314_142005.jpg


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8375
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот samo_pechka » Чет 14 мар 2019 16:36


Така наречения Ултра Л няма много общо с истинската Ултра ГТЛ, второто се прави от газ, първото-не .
Когато имаше проблеми , недостиг/несмогване на ГТЛ Ултра маслото , от Шел почнаха да произвеждат нещо като заместител . И се пръква Ултра Л маслото . Това е малко по-нестабилната , но не и по-евтината Ултра. Хидрокрек си е, доколкото се сещам ( те повечето тъй наречени "пълни" синтетики на пазара, са си хидрокрек с малко или никакво ПАО) .
Познава се веднага по това , че не пише PurePlus , ами Active Cleansing Technology.
Няма да имаш проблеми с него, но като ще се дават еднакви пари ( зависи отде ще се поръчва ) нали...
П.п. това дизел/бензин е маркетинг. В някои страни се практикува усилено, в други по-слабо, така изникват различни етикети на едно и също масло, често и на различна цена :) .
Не съм засичал в немско отделни масла за дизел и бензин на Шел Ултра. На самата туба си пише много ясно, че е подходящо както за бензин , така и за дизел. Моите също не са специална серия за дизел, но ще се налива на дизелови коли .
Къде си снимал тубата и за какви пари е?


Sstefaan84
Мнения: 410
Регистриран на: Пет 25 окт 2013 16:57
Автомобил:
Двигател:

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Sstefaan84 » Чет 14 мар 2019 18:23


samo_pechka написа:Така наречения Ултра Л няма много общо с истинската Ултра ГТЛ, второто се прави от газ, първото-не .
Когато имаше проблеми , недостиг/несмогване на ГТЛ Ултра маслото , от Шел почнаха да произвеждат нещо като заместител . И се пръква Ултра Л маслото . Това е малко по-нестабилната , но не и по-евтината Ултра. Хидрокрек си е, доколкото се сещам ( те повечето тъй наречени "пълни" синтетики на пазара, са си хидрокрек с малко или никакво ПАО) .
Познава се веднага по това , че не пише PurePlus , ами Active Cleansing Technology.
Няма да имаш проблеми с него, но като ще се дават еднакви пари ( зависи отде ще се поръчва ) нали...
П.п. това дизел/бензин е маркетинг. В някои страни се практикува усилено, в други по-слабо, така изникват различни етикети на едно и също масло, често и на различна цена :) .
Не съм засичал в немско отделни масла за дизел и бензин на Шел Ултра. На самата туба си пише много ясно, че е подходящо както за бензин , така и за дизел. Моите също не са специална серия за дизел, но ще се налива на дизелови коли .
Къде си снимал тубата и за какви пари е?

Маслото го снимах днес в Франция , цената е 15€ и си взех за дизел.
По между другото от ато24 си чакам и от там такова.
А това Л го видях сега, на пръв поглед ми изглежда същото както е в ато24,дори и надписа на челото на буталото не сам видял.
П.п даи мнение ,лично твое за това масло ще се ползва за афн.
И последно ,някои ако иска такова масло 5л/15€ след седмица може пак да сам тук взимам без проблем.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8375
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот samo_pechka » Чет 14 мар 2019 18:38


Цената е супер :) Не си сбъркал . Няма да имаш проблем и с него
В АТО24 го няма точно това . Има Helix HX7 5W-40 https://www.ato24.de/de/shell-helix-hx7-5w-40.html което е близко по параметри до Ултра Л.
Иначе има Ултра ГТЛ-да .


Sstefaan84
Мнения: 410
Регистриран на: Пет 25 окт 2013 16:57
Автомобил:
Двигател:

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Sstefaan84 » Чет 14 мар 2019 19:07


samo_pechka написа:Цената е супер :) Не си сбъркал . Няма да имаш проблем и с него
В АТО24 го няма точно това . Има Helix HX7 5W-40 https://www.ato24.de/de/shell-helix-hx7-5w-40.html което е близко по параметри до Ултра Л.
Иначе има Ултра ГТЛ-да .

Аз от ато24 чакам гтл и 10w60 пак на шел.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8375
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот samo_pechka » Чет 14 мар 2019 19:24


С чисто 10в-60 не карай , смеси го както при мен , кило от едното ( 10в60 ) и три от другото (5в40) . Това за лятото, зимата няма никаква нужда . Това масло дето го имаш от френско и другите дето са тип ГТЛ , могат се мешат абс. безпроблемно , Специално съм чел становище дадено от самата фирма производител, имаше поставен такъв въпрос .


Sstefaan84
Мнения: 410
Регистриран на: Пет 25 окт 2013 16:57
Автомобил:
Двигател:

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Sstefaan84 » Чет 14 мар 2019 21:27


samo_pechka написа:С чисто 10в-60 не карай , смеси го както при мен , кило от едното ( 10в60 ) и три от другото (5в40) . Това за лятото, зимата няма никаква нужда . Това масло дето го имаш от френско и другите дето са тип ГТЛ , могат се мешат абс. безпроблемно , Специално съм чел становище дадено от самата фирма производител, имаше поставен такъв въпрос .

Така ще правя за лятото 3+1.
Благодаря много за изчерпателния отговор.


Потребителски аватар
damyl
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 26 авг 2016 19:50
Автомобил:
Двигател:

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот damyl » Чет 14 мар 2019 21:35


Здравейте,
Карам с маслото на VW, 5w30 LL, но сега мисля да сменя или с Бардал 5w30 или с това на Шел коментираното от природен газ, което е 0w30 пак по спецификация 504/507.
Кое е за предпочитане, или да си карам с това на VW?
Благодаря предварително!


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12788
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 14 мар 2019 22:03


В последно време се промъкват мнения,че маслата на Бардал не са кой знае какво.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот hooligan_sk » Чет 14 мар 2019 22:06


damyl написа:Карам с маслото на VW, 5w30 LL, но сега мисля да сменя или с Бардал 5w30 или с това на Шел коментираното от природен газ, което е 0w30 пак по спецификация 504/507.


А защо? :rolleyes



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта