С какво масло карате дизелите си?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Водния дух1 » Сря 05 дек 2018 20:31


Selka написа:https://diesel-hero.com/index.php?route=product/product&path=241_243&product_id=362 Здравейте колеги някой да е ползвал точно това масло ??

:horror




Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Svetlix » Сря 05 дек 2018 20:34


Докато има балъци, ще има и тарикати ...


Selka
Мнения: 60
Регистриран на: Съб 18 авг 2018 14:28
Автомобил:
Двигател:

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Selka » Чет 06 дек 2018 1:29


Не че ще си сипя точно това масло просто питам за мнение :Д


Потребителски аватар
goro21
Мнения: 215
Регистриран на: Пон 07 ное 2011 22:36
Автомобил: Oktavia 1_9 TDi ALH
Двигател: Polo 9n 1_9 SDi ASY
Местоположение: varna

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот goro21 » Чет 06 дек 2018 14:49


че като е Българско маслото мислите че тва дето наливате от тубите с известни чужди фирми с големи реклами е нещо мн по добро ли(особено на балканския полуостров). най добре е да се сипва всеки масло според джоба си. един познат кара 7-8г помпа-дюза мотор с 10в40 на тотал. не съм чул да е правил мотор или турбо. тъй че всичко е относително


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Stivi » Чет 06 дек 2018 15:40


goro21 написа:че като е Българско маслото мислите че тва дето наливате от тубите с известни чужди фирми с големи реклами е нещо мн по добро ли(особено на балканския полуостров). най добре е да се сипва всеки масло според джоба си. един познат кара 7-8г помпа-дюза мотор с 10в40 на тотал. не съм чул да е правил мотор или турбо. тъй че всичко е относително

Човек с такъв правопис и пунктуация, е по-добре да не се опитва да дава съвети,какво масло да ползваме :mhihi Или иначе казано-функционалната неграмотност добива сериозни размери в обществото icon_idea


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Водния дух1 » Чет 06 дек 2018 18:31


goro21 написа:че като е Българско маслото мислите че тва дето наливате от тубите с известни чужди фирми с големи реклами е нещо мн по добро ли(особено на балканския полуостров). най добре е да се сипва всеки масло според джоба си. един познат кара 7-8г помпа-дюза мотор с 10в40 на тотал. не съм чул да е правил мотор или турбо. тъй че всичко е относително

To,по-добре м10д ,отколкото това измисленото на лечителите....Аз също имам познат ,който кара с м10д ,щото колата му е масларка,но го сменя на 4-5000км.


Потребителски аватар
goro21
Мнения: 215
Регистриран на: Пон 07 ное 2011 22:36
Автомобил: Oktavia 1_9 TDi ALH
Двигател: Polo 9n 1_9 SDi ASY
Местоположение: varna

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот goro21 » Нед 09 дек 2018 14:10


е па вие как разбирате кое масло е добро пиете ли го душите ли го ,или в лаборатория го давате . по какъв признак го определяте дали е добро. по шума на мотора. по разхода на масло,след колко хиляди почва да го харчи. ако аз и ти имаме един и същ мотор едно и също масло за мен може да е добрее за теб да не е. моя двигател да е в по добро състояние и да го харесва а твоя не. мнение всеки може да дава дали на теб ти харесва е отделен въпрос- Stivi. карал съм к-класик, репсол тотал мотул яхоо - разлика голяма ненамирам при по скъпите масла може и да има. А чичо Ханс,Лоренцо и т.н. преди вас сигурно е подбирал маслото (каквото му сложят в сервиза) особено след изтичането на гаранцията.


Потребителски аватар
svetlio8
Мнения: 75
Регистриран на: Нед 06 яну 2013 17:32
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1.9 TDI AHF 110 p.s.
Местоположение: Sofia

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот svetlio8 » Пон 10 дек 2018 14:13


goro21 написа:е па вие как разбирате кое масло е добро пиете ли го душите ли го ,или в лаборатория го давате . по какъв признак го определяте дали е добро. по шума на мотора. по разхода на масло,след колко хиляди почва да го харчи. ако аз и ти имаме един и същ мотор едно и също масло за мен може да е добрее за теб да не е. моя двигател да е в по добро състояние и да го харесва а твоя не. мнение всеки може да дава дали на теб ти харесва е отделен въпрос- Stivi. карал съм к-класик, репсол тотал мотул яхоо - разлика голяма ненамирам при по скъпите масла може и да има. А чичо Ханс,Лоренцо и т.н. преди вас сигурно е подбирал маслото (каквото му сложят в сервиза) особено след изтичането на гаранцията.


Човек сериозно ли >>? :rolleyes :eek

Ако беше прочел темата, хайде да не е цялата, но от средата насам, нямаше да правиш подобни лекомислени изказвания, а и щеше да знаеш колега Stivi, SamoPechka, аз и още няколко човека, същност как сме стигнали до извода, кое масло какво е и каква разлика има!

По-темата - по-нагоре съм казвал - Репсол 5w40 Elite TDI 505.01, е наистина добро масло, а Тех-ко са официален представител на марката за България, така че ако някой взима е препоръчително да е от там, така варианта да попадне на менте е наистина минимален. В момента карам с Motul X-clean 5w40 , и честно казано наистина е добро масло, но реално с нищо не превъзхожда Repsol, затова следващата ми смяна ще е отново с Repsol, цената с която го взимам ме устройва повече.


Потребителски аватар
simo7
Мнения: 225
Регистриран на: Сря 11 авг 2010 20:15
Автомобил: Джета
Двигател: 2012г
Местоположение: Бургас

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот simo7 » Пон 10 дек 2018 18:05


Как може да се изказвате за нещо, което не сте изпробвали.Всеки си мисли че кара истинско масло,но истината е 50-50.Някой ако е изпробвал въпросното масло да даде истинско мнение как се държи двигателя,горили го и така нататък.Не вярвам нещо да е променил от основната формула за 5-40 просто е добавил някакви добавки и така.Като си отговаря на 505.01 не вярвам да има някаква фрапантна разлика с уж оригиналните които слагаме.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 10 дек 2018 18:39


А дали изобщо отговаря на изброените спецификации?
Щото тука всеки си пише каквото му скимне.


InTerCooLeD
Мнения: 149
Регистриран на: Съб 21 ное 2009 13:55
Автомобил: VW Rabbit COOL 1.9TDI AHU
Двигател: AHU 1997
Местоположение: По света и унас

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот InTerCooLeD » Пон 10 дек 2018 18:52


svetlio8 написа:
goro21 написа:е па вие как разбирате кое масло е добро пиете ли го душите ли го ,или в лаборатория го давате . по какъв признак го определяте дали е добро. по шума на мотора. по разхода на масло,след колко хиляди почва да го харчи. ако аз и ти имаме един и същ мотор едно и също масло за мен може да е добрее за теб да не е. моя двигател да е в по добро състояние и да го харесва а твоя не. мнение всеки може да дава дали на теб ти харесва е отделен въпрос- Stivi. карал съм к-класик, репсол тотал мотул яхоо - разлика голяма ненамирам при по скъпите масла може и да има. А чичо Ханс,Лоренцо и т.н. преди вас сигурно е подбирал маслото (каквото му сложят в сервиза) особено след изтичането на гаранцията.


Човек сериозно ли >>? :rolleyes :eek

Ако беше прочел темата, хайде да не е цялата, но от средата насам, нямаше да правиш подобни лекомислени изказвания, а и щеше да знаеш колега Stivi, SamoPechka, аз и още няколко човека, същност как сме стигнали до извода, кое масло какво е и каква разлика има!

По-темата - по-нагоре съм казвал - Репсол 5w40 Elite TDI 505.01, е наистина добро масло, а Тех-ко са официален представител на марката за България, така че ако някой взима е препоръчително да е от там, така варианта да попадне на менте е наистина минимален. В момента карам с Motul X-clean 5w40 , и честно казано наистина е добро масло, но реално с нищо не превъзхожда Repsol, затова следващата ми смяна ще е отново с Repsol, цената с която го взимам ме устройва повече.

Заслужава ли си този Репсол??Имам към 50% в Тех-ко отстъпка та се чудя.Сега съм сложил Amsoil European car formula classic 5w40 но идва двойно на Репсола като цена.Но пък за сметка на това маслото е уникално


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Svetlix » Пон 10 дек 2018 19:55


Ето едно малко сравнение на въпросния Repsol в сравнение с 3 произволно избрани от мен масла със същия вискозитет.

Repsol Elite 5W40 Motul 8100 X-Cess 5W40 Ravenol VSI 5W40 AMSOIL ECF AFL 5W40

Вискозитет при 100 градуса 14.4 14.2 14.1 14.3
Вискозитет при 40 градуса 86 86.2 85.3 88.5
Вискозитетен индекс 172 170 172 168
Температура на самозапалване 215 230 238 224
Температура на замръзване -39 -36 -51 -40
ТБН 7.4 10.1 10 8

Като цяло Repsol-ът има ниска температура на самозапалване и нисък ТБН, който е важен за дизеловите мотори. В другите показатели по нищо не отстъпва. AMS Oil се оказа хубаво масълце. По 1 единствен показател отстъпва на Repsol и то с пренебрежимо малко.

Забележка: Репсолът е единственото масло от изброените, което поддържа VW 505.01.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8376
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот samo_pechka » Пон 10 дек 2018 20:15


Mid saps е, такива масла са по правило с редуцирани присадки и затова е и ТБН нисък. Аз съм го ползвал много пъти , дори и в момента съм с такова на едната ми кола , но освен него винаги сипвам и набор присадки които смятам, че са необходими . Не е пълна синтетика , поне аз така мисля . Дефиницията "пълна синтетика" е малко разтегливо понятие. Дълга е много темата да го обесня простичко.
П.п. Амсойл маслата им са на високо ниво. Качествени са . Малко са такива и подобни на него.


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Svetlix » Пон 10 дек 2018 20:24


Може! Сега се загледах, че всичките VW505.01 са с по-нисък ТБН. При положение, че двигателя не е ПД, не виждам много смисъл от масло c VW 505.01.


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот batVenci » Пон 10 дек 2018 21:22


На хартия, както са дадени данните погоре, класирането е следното: 1 Равенол, 2 Мотул, 3 Амс Ойл и 4 Репсол. Но за нашия пазар най-важния параметър е надеждността на доставчика, преди техническите параметри, и цената разбира се. Явно колегите са попаднали на надежден доставчик на Репсола. Затова маслото е изключително препоръчително за нашия пазар, а и цената му била добра...



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 200 госта