С какво масло карате дизелите си?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
artyom
Мнения: 120
Регистриран на: Вто 18 авг 2015 21:57
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот artyom » Пон 10 дек 2018 23:19


Някой има ли инфо за вискозитета при 100 градуса на BARDAHL XTC 10W-40?

Открих го - Viscosity at 100°C mm2/s 13,5

Последна промяна от artyom на Вто 11 дек 2018 0:06, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
goro21
Мнения: 215
Регистриран на: Пон 07 ное 2011 22:36
Автомобил: Oktavia 1_9 TDi ALH
Двигател: Polo 9n 1_9 SDi ASY
Местоположение: varna

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот goro21 » Пон 10 дек 2018 23:23


simo7 написа:Как може да се изказвате за нещо, което не сте изпробвали.Всеки си мисли че кара истинско масло,но истината е 50-50.Някой ако е изпробвал въпросното масло да даде истинско мнение как се държи двигателя,горили го и така нататък.Не вярвам нещо да е променил от основната формула за 5-40 просто е добавил някакви добавки и така.Като си отговаря на 505.01 не вярвам да има някаква фрапантна разлика с уж оригиналните които слагаме.

И аз това се опитвам да им обясня. Инъче вече втора смяна правя с репсол тди 5в40 от тех-ко и третата смяна щее с него поради простата причина че го взех на промоция за 40лв-5л


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8377
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот samo_pechka » Вто 11 дек 2018 11:13


batVenci написа:На хартия, както са дадени данните погоре, класирането е следното: 1 Равенол, 2 Мотул, 3 Амс Ойл и 4 Репсол. ...

Любопитната класация ще е след анализ от 7-8 к.км каране , не на прясно масло нали...Тя реално е истинската. Тогава си проличава колко е важна базата, която е ползвана за самото масло .


Потребителски аватар
Крисчън
Мнения: 147
Регистриран на: Чет 16 юли 2015 20:19
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Крисчън » Вто 11 дек 2018 11:25


samo_pechka написа:
batVenci написа:На хартия, както са дадени данните погоре, класирането е следното: 1 Равенол, 2 Мотул, 3 Амс Ойл и 4 Репсол. ...

Любопитната класация ще е след анализ от 7-8 к.км каране , не на прясно масло нали...Тя реално е истинската. Тогава си проличава колко е важна базата, която е ползвана за самото масло .


А на мен ми е любопитно тук в БГ правят ли такива анализи. В смисъл за извънгаранционни коли дали има някъде където можеш да си изследваш маслото на смяна в София например?


mrsch66
Мнения: 289
Регистриран на: Чет 22 мар 2012 18:38
Автомобил: jetta 2
Двигател: ez 1986
Местоположение: praha

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот mrsch66 » Вто 11 дек 2018 12:12


Приста ойл има лабораторни услуги ама въобще няма да то хареса цената на услугата.


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот red rider » Вто 11 дек 2018 15:27


По-добре да не стигаш до тях да анализират каквото и да е . :icon_lol


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот batVenci » Вто 11 дек 2018 15:44


Интересно, почти никой не кара с техните масла, но си реализират големи производствени обеми. Може би, доста колеги, незнаейки, караме с техните масла...


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот vanesto » Вто 11 дек 2018 15:50


Приста ойл произвеждат не само автомобилни масла. Имат хидравлични, трансформаторни, за скоростни кутии, диференциални, компресорни и т.н. Използват се предимно за багери, челни товарачи, трансформатори, компресори и др. машини в промишлеността. Така, че не си мислете, че не продават обеми, и че всичките им масла са боклук.


kukata_pasat
Мнения: 867
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот kukata_pasat » Вто 11 дек 2018 17:42


goro21 написа:
simo7 написа:Как може да се изказвате за нещо, което не сте изпробвали.Всеки си мисли че кара истинско масло,но истината е 50-50.Някой ако е изпробвал въпросното масло да даде истинско мнение как се държи двигателя,горили го и така нататък.Не вярвам нещо да е променил от основната формула за 5-40 просто е добавил някакви добавки и така.Като си отговаря на 505.01 не вярвам да има някаква фрапантна разлика с уж оригиналните които слагаме.

И аз това се опитвам да им обясня. Инъче вече втора смяна правя с репсол тди 5в40 от тех-ко и третата смяна щее с него поради простата причина че го взех на промоция за 40лв-5л

Колега Горо кога и от къде взе репсола на 40 лв,че и мен ме интересува,че скоро ще го сменям пък на 40 лв клиенска цена не съм го виждал от ноември миналата година,а пък редовно следя бюлетина с промоциите на техко.


mrsch66
Мнения: 289
Регистриран на: Чет 22 мар 2012 18:38
Автомобил: jetta 2
Двигател: ez 1986
Местоположение: praha

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот mrsch66 » Вто 11 дек 2018 19:57


Тук в Прага съм купувал и карал с Приста ойл винаги сменям маслата на колите си на 8-9000 км не можах да направя някаква разлика от масла на други производители от няколко години карам MOGUL EXTREME покрай работата същата работа пипа до 0,5л и не светят лампи след пържене и издевателства над мотора за мен проблема не е в маслата а в колите.


Потребителски аватар
goro21
Мнения: 215
Регистриран на: Пон 07 ное 2011 22:36
Автомобил: Oktavia 1_9 TDi ALH
Двигател: Polo 9n 1_9 SDi ASY
Местоположение: varna

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот goro21 » Сря 12 дек 2018 10:27


kukata_pasat написа:
goro21 написа:
simo7 написа:Как може да се изказвате за нещо, което не сте изпробвали.Всеки си мисли че кара истинско масло,но истината е 50-50.Някой ако е изпробвал въпросното масло да даде истинско мнение как се държи двигателя,горили го и така нататък.Не вярвам нещо да е променил от основната формула за 5-40 просто е добавил някакви добавки и така.Като си отговаря на 505.01 не вярвам да има някаква фрапантна разлика с уж оригиналните които слагаме.

И аз това се опитвам да им обясня. Инъче вече втора смяна правя с репсол тди 5в40 от тех-ко и третата смяна щее с него поради простата причина че го взех на промоция за 40лв-5л

Колега Горо кога и от къде взе репсола на 40 лв,че и мен ме интересува,че скоро ще го сменям пък на 40 лв клиенска цена не съм го виждал от ноември миналата година,а пък редовно следя бюлетина с промоциите на техко.

продължавай да го следиш пролетта пак го бяха пуснали и си бях взел 2туби.


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Svetlix » Сря 12 дек 2018 20:46


vanesto написа:Приста ойл произвеждат не само автомобилни масла. Имат хидравлични, трансформаторни, за скоростни кутии, диференциални, компресорни и т.н. Използват се предимно за багери, челни товарачи, трансформатори, компресори и др. машини в промишлеността. Така, че не си мислете, че не продават обеми, и че всичките им масла са боклук.


И не само! Бутилират и за други марки. Приста въобще не са за подценяване. :th_up


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот red rider » Сря 12 дек 2018 21:06


Сега почвате една тема.... :mhihi
Колко произвеждат ? Реално за Бг пазара , за консуматорите на авто масла? Колко контейнера излизат на ден, или вагона или каквото и да е? Колко от вас въобще са влизали вътре? Виждали са складове, производство, какво се меша и т.н. т.н. и дали вече въобще има производство или само бутилиране.
Отговори изсмукани от публикувани отчети в нета не ща. :biggrin
Аз не казвам че произвеждат лоши масла за мпс та. Но успяват да бутилират боклуци !! Казвам го от личен опит за съжаление.
И бизнесът им вече не е този който беше преди 10-15 год. Затова и все повече липсват на пазара.
За цената няма да коментирам. :c020


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот vanesto » Сря 12 дек 2018 21:29


Аз не съм им чел отчета и не казвам, че авто маслата им стават. Но в промишлеността се използват, главно заради цената. А там се работи с варели, не с тубички по 5л, съответно цената има голямо значение.


Потребителски аватар
Ingolstatd
Мнения: 63
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:30
Автомобил: Vw Bora
Двигател: ATD
Местоположение: София

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Ingolstatd » Съб 15 дек 2018 12:03


samo_pechka написа:Mid saps е, такива масла са по правило с редуцирани присадки и затова е и ТБН нисък. Аз съм го ползвал много пъти , дори и в момента съм с такова на едната ми кола , но освен него винаги сипвам и набор присадки които смятам, че са необходими . Не е пълна синтетика , поне аз така мисля . Дефиницията "пълна синтетика" е малко разтегливо понятие. Дълга е много темата да го обесня простичко.
П.п. Амсойл маслата им са на високо ниво. Качествени са . Малко са такива и подобни на него.

Колега ако не е тайна какви добавки слагаш в маслото?



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 162 госта