С какво масло карате дизелите си?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
kukata_pasat
Мнения: 863
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот kukata_pasat » Съб 28 окт 2017 12:27


Сигурен сигурен сайта макскар гледам,че са на най тънки цени в страната




golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

подходящо масло за турбо дизел? голф мк 2 1,6 тд 91год.

Мнениеот golf_td » Вто 07 ное 2017 11:35


подходящо масло за турбо дизел? голф мк 2 1,6 тд 91год.

Здравейте колеги , преди около половин година двигателя ми на голфа "умря" така да се каже. Но реших да дам малко повече пари , за да го върна към живот. Сменено почти всичко , само главата е втора ръка , както и едното бутало. Иначе нови сегменти , гумички , там биелни лагери и какво ли не т.н. - да не изброявам всичко. След първите 1000 км маслото пак го смених вече с по-добро , сложих му Кастрол 10 на 40 , няма проблеми след ремонта няма загуба на масло , всичко е окей. Но чувам доста мнения , че при Кастрол имало и много ментета , а все пак цената му не е съвсем ниска. Какво масло бихте препоръчали при тази ситуация. Много хвалят Бардал напоследък ? Като цена как е , отговаря ли на фолксваген нормата и подходящ ли е за стара кола с турбина ?


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот milenski_77 » Вто 07 ное 2017 13:10


За тази кола каквото и масло да сложиш стига да не е най-долнопробното менте е все тая. Все пак двигателя е разработен 80-те години, а по принцип маслата изпреварват двигателите.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот alpinab » Чет 09 ное 2017 9:28


Аз от много години карам с Кастрол. Просто следвам препоръката на марката(визирайки капачката, където се налива масло). В зависимост от колата съм сменял различни типове от тяхното масло. Досега проблем не съм имал с тези масла. От какви ли не страни съм чувал, че маслото Кастрол е менте, а пък маслото Мотул е 100% автентично и е в пъти по-добре да сложа последното от ментето Кастрол. За мен това са откровенно пълни глупости.
Ще съм много благодарен тук ако някой колега може да покаже на мен и предполагам и на други ще им е интересно да видим аджеба как изглежда прослоутото менте на Кастрол сравнено с да кажем по-оригинално масло.

Другото, което също ме изумява как и на какъв принцип се сравнява, кое масло е хубаво и кое лошо? Има колеги, които са много доволни примерно от маслото К-класик от Кауфланд или подобно от Карфур. Но пък Кастрола си е менте в България. Аз не защитавам по никакъв начин Кастрол, просто ми е интересно поне веднъж да го видя това "менте"


cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот cekoman » Съб 11 ное 2017 0:42


За тия 20 годишни кочини масло над 30 лв за 4 или 5 литра си е пълен абсурд!Карам с Лотос 10/40 6000 км не го е пипнало и с други марки съм карал и е все така!Всичко ,зависи как е поддържан двигателя преди това!Важното е да се сменя навреме и да се следи нивото!


Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 416
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот dalgia-73 » Съб 11 ное 2017 6:44


Не всички карат 20 годишни кочини обаче.Има и хора със доста по нови автомобили.


kukata_pasat
Мнения: 863
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот kukata_pasat » Нед 19 ное 2017 8:25


Здравейте колеги карам Пасат Б5 1.9 ТДИ АФН и скоро ще сменям маслото колебая се между тези три масла Volkswagen Special Plus 5W-40 CASTROL EDGE FST TITANIUM 5W-40 BARDAHL XTC 5W-40 кое да избера като имайки предвид,че колата пипа по малко масло.До сега карах с Тотал кварц 5 W40 но го пипаше доста около 300 грама на 1000 км,а предишната смяна карах с Мотул Х-СЕЕS 5W 40 и с него харча беше значително по малък 200 грама на 1000км.Кое да избера да гори по по-малко масло поне защото явно марката има значение след като с две различни марки дава 50 процента разлика,пък препоръчайте и вие от вашите наблюдения мерси предварително.


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот fly_free » Нед 19 ное 2017 10:26


Аз си карам с TEDEX ,служебната Астра и от 3 л на 10000 км с прехвалени марки, свали на 1 л. За пореден път се убеждавам ,че не си заслужава да се дават излишни пари за марки. Още повече ,че до голяма степен са ментета.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Водния дух1 » Нед 19 ное 2017 10:54


kukata_pasat написа:Здравейте колеги карам Пасат Б5 1.9 ТДИ АФН и скоро ще сменям маслото колебая се между тези три масла Volkswagen Special Plus 5W-40 CASTROL EDGE FST TITANIUM 5W-40 BARDAHL XTC 5W-40 кое да избера като имайки предвид,че колата пипа по малко масло.До сега карах с Тотал кварц 5 W40 но го пипаше доста около 300 грама на 1000 км,а предишната смяна карах с Мотул Х-СЕЕS 5W 40 и с него харча беше значително по малък 200 грама на 1000км.Кое да избера да гори по по-малко масло поне защото явно марката има значение след като с две различни марки дава 50 процента разлика,пък препоръчайте и вие от вашите наблюдения мерси предварително.

Да ти кажа,щом мотора бута масло-не ще да е от марката.200гр.на 1000км си е множко.Според мен си избери по-евтинко масло. Преди вентото ми буташе толкова и го карах с МАНОЛ .50000км.не съм имал проблеми.Сегашния собственик и той я кара с такова.Няма смисъл от скъпо масло щом мотора си ''похапва''


kukata_pasat
Мнения: 863
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот kukata_pasat » Нед 19 ное 2017 11:10


Дух ясно ми е че тръгне ли да гори масло колата няма да спре,просто търся какво да и сложа което да го пипа по малко защото явно марката на маслото има значение.С мотула гореше 200 на 1000,а с тотала 300 наа 1000.Затова търся мнение с кое масло ще е по малък разхода примерно да е 150 на 1000 ще звучи приемливо.


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Sonny_89 » Нед 19 ное 2017 11:41


Предпоследната ми смяна беше с Мотул 5W40 Specific... ами за 10000 км "лапна" над 2 л. :scare3 . Ясно е, че проблем има и в колата обаче реших отново да се доверя на Repsol Elite 5w40 и до момента ми е "бутнала" 800 гр., а вече съм на близо 8000 км пробег от смяната. Да, мотора работи малко по шумно (може и да си внушавам), но го предпочитам пред 2-та литра разход :rolleyes


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот Водния дух1 » Нед 19 ное 2017 12:33


''Кука'' пробвай със смяна на маслообирачи-значително ще се подобри положението.А,между другото пуши ли колата.Може и да имаш някакъв теч,може и оня там клапан ,не помня как се казваше точно,върху капака и той да е пре....н. Може и турбото да не е в ред.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот samo_pechka » Нед 19 ное 2017 12:35


kukata_pasat написа:Здравейте колеги карам Пасат Б5 1.9 ТДИ АФН и скоро ще сменям маслото колебая се между тези три масла ....300 грама на 1000 км,....

Гори ли го ? Или го хвърля от семерингата зад маховика?


kukata_pasat
Мнения: 863
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот kukata_pasat » Нед 19 ное 2017 12:46


Гумичките на клапаните са сменени теч на масло нямам поне не съм намирал и капка под колата,клапана за картерна вентилация е сменен,но незнам дали работи коректно защото съм пробвал да махна маркуча който излиза от клапана към турбото и сле форсиране на колата от там започват да потичат капки с масло.Прави ми впечатление,че на дълъг път харчи двойно повече масло от колйото когато изминаа същия пробег в градски условия.Колатаа си пуши нормално колкото и другите АФНи които съм виждал.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какво масло карате дизелите си?

Мнениеот samo_pechka » Нед 19 ное 2017 12:58


Какво стана със стария ПЦВ клапан? Ако е оригинал, промий го със спрей за спирачки във всички дупки яката и след това го сложи на мястото на този ( предполагам е ментерлив от рода на Топран и т.н. ). Замервал ли си налягането в цилиндрите? Ако да- теста повтарян ли е с малко масло в цилиндъра? Луфт в турбината?
3л на 10к.км не е малък разход и е повод за тревога, вече отде е проблема...
При мен е около 0.800 до литър на 10-12 к.км като повече от половината ми е теч от семерингата зад маховика ( стандартна болежка при нашите каляски ) . Ще се сменя при повод ( съединител и т.н.). Този разход ми е с магистрално каране. Ако се кара леко - пада на около половин лт.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 67 госта