тресе двигателя 1,9 tdi

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
vippp
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 02 юли 2008 22:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот vippp » Сря 21 апр 2010 12:25


колеги знаачи смених дебитомера,егр клапата,температурния датчик,съединител комплект и демфер,сменихме и дюзата със същия номер от еднакъв като моя двигател сменихме и ремонтният комплект,валката направи регулаж на ангренажа,на дюзите,синхронизацията на валовете,дюзата дава малко по добри стоиности но колата пак си тресе.
И все пак какви са стоиностите на дюзите




ivan88
Мнения: 19
Регистриран на: Нед 02 авг 2009 16:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот ivan88 » Сря 21 апр 2010 19:14


здравеите колеги утре ще сложиме друг двигателен компютър от същият модел кола пак 1.9 тди 101 пд и годината е същата само където има борд компютър а моита няма и незнам дали ще стане а до стоиностите мисля че са нещо такова:на ниски обороти -0,50;0,18;0,24 ;0,30-нещо такова колеги в голям филм се видяхме с тази кола няма оправяне само като извадиме буксите на температурния и горивният датчик мотора спи.Чудя се какво вече може да е :screwy налях си всичките пари в нея и няма изход незнам помпите как са но го прави само на загрял двигател и ще смениме утре и моторния компютър и ще чакаме чудото да се случи .


ivan88
Мнения: 19
Регистриран на: Нед 02 авг 2009 16:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот ivan88 » Сря 21 апр 2010 19:18


по горе колегата беше споменал за налягането на горивото ,колега незнам ще питам валката и ще пиша.


Потребителски аватар
kiki1
Мнения: 465
Регистриран на: Нед 19 окт 2008 16:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот kiki1 » Сря 21 апр 2010 19:24


Дюзите са добре с малко изключение на първата.Пробвайте с новия комп. и ако не стане звънни на Мишо от Враня -0884723037.Той е човека за тия мотори в София и бъди сигурен ,че ще хване проблема :beer


Потребителски аватар
kondzhagyulo
Мнения: 194
Регистриран на: Нед 10 авг 2008 17:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Балчик

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот kondzhagyulo » Сря 21 апр 2010 21:35


Ventoman написа:
И за дуго съм се сетил. Вибрацията е същата като при 110'ките които тресът точно преди да спрат. Брезел ги лекува с чипа. Утре ще се консултирам и с него за по-различна карта на горивото при едни и същи температури. Може от тук някаде да изкочи заека......


Не знам, ама по повод приликата с претрисането точно преди спирането, с риск да ми се изсмеете, ще направя някаква диагноза и аз :oops: Дали няма проблем с вакума или по-точно с клапана (Н75), който регулира плавното гасене чрез ЕГР-а? Дколкото разбирам сте имали съмнения относно правилното функциониране на ЕГР-а и сте го сменили. Възможно е да изтърва вакума и така да затваря и отваря на тласъци клапата.


stoicov
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 28 окт 2009 22:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот stoicov » Сря 21 апр 2010 21:37


колеги,
и аз имам проблем със тресене на мотора. Моя двигател е 1.9ТДИ ,само 4е голф 5.Моя маистор каза да сипя добавка за дюзи, и ако пак тресе да тарся някакжи маистори на околоврастното!


palauzov
Мнения: 49
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 21:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: petrich

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот palauzov » Сря 21 апр 2010 22:24


Здравеите имам сащтия проблем с пасат 130кс пд тресе на тихи обороти много силно.Колата е автоматик слагам я на д и тресенето изчезва,вдигам оборотите на 1000 и пак изчезва.Свалихме главата нова гарнитура гумички на клапаните центровка ок.други дюзи тандем помпа и проблема си го има .И когато е на тихи обороти и тресе стоиностите на дюзите на 13 канал постояно се променят и то драстично да речем от -1.50 до +2.55 като вдигна оборотите на 1000 стоиностите застават около 0-та и колата се оправя. Ако някои има идея моля да я споделе


Потребителски аватар
Jus7_Craz1
Мнения: 59
Регистриран на: Вто 05 яну 2010 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот Jus7_Craz1 » Сря 21 апр 2010 22:28


Колега аз имам същият проблем от както имам голф-а !
Ако решите проблема със тези вибрации пиши и ми кажи кой ти го отстрани за да отида и аз при него !
Само че аз съм със 1.9дизел (чист атмосферен дизел) 1994г 65кончета (от които всички мъртви останало им е само поколението от 3 магарета и 2 мулета :D )


Потребителски аватар
Ventoman
Мнения: 980
Регистриран на: Чет 20 яну 2005 18:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот Ventoman » Чет 22 апр 2010 1:15


palauzov ти не беше ли от нейде към дунава кадето беше отишал за ремонтни комплекти на дюзите а а са ти свалили и главата, та и почнала да пуши и ми звъня да ме молиш да я оправям?

ЕГР' го сменихме защото беше пробила вакумната мембрана а и беше позадръстил и останал леко отворен. На AXR 101кс. Клапата за плавно гасене е на електромотор. Дебитомера даваше макс около 700 сега си удря над 1000 и под около 890 не пада, но тези неща не сме ги сменили заради вибрацийте.

Повярвайте ми, по голфчето просто си имаше доста проблеми, остана да сменим турбото че студената перка е изядена (предложих на Ванката да я сменим само нея но не пожела), и да отстраним проблема с тресенето.

Да не ви обяснявам как са вадили дюзите предишния път и какви са нараняванията в главата, аз за това съм си направил избивач.

Дълго е за писане а и тея дни само от телефона пиша, но голфчето си е имало бая история като се поогледа. Няма как външно тяло да изяде така перката и да нямаследи от парчетата. Аз залагам на счупена турбина преди тази, незнайно количество масло в цилиндрите, и са останали парчета във въздуховода между турбото и дебитомера. Палнали са я с тази турбина, смукнала е нещо от старата и е юомляла новата. Най-вероятно са я исчистили от пораженията и са издали колата така.


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот morfei1 » Чет 22 апр 2010 1:46


ivan88 написа:колеги в голям филм се видяхме с тази кола няма оправяне само като извадиме буксите на температурния и горивният датчик мотора спи.


Тези датчици що не вземете да ги смените :roll: ?

Имам познат с пасат AVF който има същия проблем, колата е ръчни скорости. Колата тресе на празен ход доста неприятно. Интересното е, че тресенето изчезва (особено ако се изреже колата). Логовете са повече от перфектни - турбини, дебитомери, впръсквано количество и т.н.т, проблема го има само на празен ход. Доколкото знам, не са му барали ремъци, центровка и т.н.т :roll: .

Когато започне тресенето, количеството гориво на 1-ви канал е доста хаотично. В същия този момент стойностите на дюзите на 13-ти канал е..... две от тях са в рамките на нормалното, едната е на 2.40 другата стои на 2.99 и не мърда. Веднага, след правенето на логове, като оставихме колата на празен ход, нямаше и помен от тресенето. Стойностите на горивото на 1-ви канал си беше стабилно, а стойностите на двете дюзи на беше около 1.00 и Пасатко си работеше нормално.

Посъветвах го да сипе - тази добавка http://www.liqui-moly.de/liquimoly/prod ... _5139.html

На следващия ден, момчето се обади и ми каза, че подобрение има и тресенето едва, едва се усеща. Посъветвах го ако няма ефект да сложи и бензин около 5 -7л на един резервоар и да кара в по-сериозни обороти.

Ако има някакво запушване, би трябвало с тези две неща проблема да се реши. Ако не се реши, се търси дюза, уплътнения, кабелчета, правят се центровки и т.н.т.

Има едни факири в Турция - Истанбул, които отремонтират PD елементи на камиони, а и всякакви ГНП също за камиони. Казаха ми, че не е проблем да отрементират и ПД елемент на лека кола стига да е Бош, понеже са си Бош сервиз. Възползвал съм се доста пъти от услугите им и смея да кажа, че са перфектни и знаят какво правят. Нещо което в България няма кой да ти го направи :) .

За мен проблема е в ПД, сега дали е запушване или има някакво износване нямам идея, по метода на изкрючване, като се почне от най-евтиния ремонт - профилактика, към по-скъпите ремонти.

Евтината нафта до там води, и като не се ползват добавки за да се прави профилактика на горивната система, многото километри също са фактор. Съвсем леко да е надраскано някое елементче на ПД, което се вижда само на микроскоп и има нестабилна работа, невъзможност на запалване, бели пушаци и висок разход. Поне при камионите е така.


palauzov
Мнения: 49
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 21:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: petrich

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот palauzov » Чет 22 апр 2010 8:25


Не не сам от кам дунава Валка много по надоло от кам Петрич.Вече не мисля че проблема е от дюзите три комплекта дюзи слагахме и проблема си е все саштия


Потребителски аватар
kiki1
Мнения: 465
Регистриран на: Нед 19 окт 2008 16:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот kiki1 » Чет 22 апр 2010 8:29


А и друго странно нещо има по този голф на Ivan като се замисля-наистина ли като натиснете съединителя и вибрацийте изчезват?А вие колеги звъннете през седмицата на телефона ,който съм дал по горе за да ви решат проблемите :wink:


palauzov
Мнения: 49
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 21:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: petrich

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот palauzov » Чет 22 апр 2010 8:29


Колега morfei1 колко струва в турция проверката на една дюза дали работи или не


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот morfei1 » Чет 22 апр 2010 8:53


С цени не съм запознат, пък и досега съм им карл само камионски ГНП и ПД, но ги попитах дали могат да направят и на лека кола ако се наложи. Диагностиката я правят доста бързо и принципно проблемите ги отстраняват в рамките на един ден.

Последно ремонт на 6 ПД елемента, заедно с разпръсквачи - проверка, единият PD от които искаше смяна, понеже неможеше да се отремонтира..... беше доста износен 1600лв. общо.


ivan88
Мнения: 19
Регистриран на: Нед 02 авг 2009 16:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот ivan88 » Пет 23 апр 2010 0:40


колеги днеска смених компютъра и пак нищо,тресене си остава милиграмите на празен ход бяха около 9 незнам неразбирам но пак тресеше :banghead: ако има някои които знае или има представа от какво ще помоля нека да пише или ако може да каже колко пари струва му ги давам но да ми оправи колата явно тези дизели са по сложни от колкото си мислех.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 66 госта