тресе двигателя 1,9 tdi

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
ivan88
Мнения: 19
Регистриран на: Нед 02 авг 2009 16:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот ivan88 » Пет 23 апр 2010 0:43


помежду другото смених и тампона на скоростите че беше разбит не е и от тампони проверени са.




Потребителски аватар
kiki1
Мнения: 465
Регистриран на: Нед 19 окт 2008 16:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот kiki1 » Пет 23 апр 2010 9:29


ivan88 написа:помежду другото смених и тампона на скоростите че беше разбит не е и от тампони проверени са.

Колега,като натиснеш съединителя спира ли тресенето?По горе ти дадох телефон на човека ,който е в час с тия мотори.Звънни му да ти реши проблема.


macrosito
Мнения: 80
Регистриран на: Вто 02 фев 2010 15:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Лом

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот macrosito » Пет 23 апр 2010 19:56


Колеги,при мен също се усещат леки вибрации, АФН 110 к.с., на празен ход на място, пробвах с добавка, няма ефект. Интересното е, че като карам и я оставя на празен ход ги няма, като е на място, като подам малко газ на 1000 оборота, също изчезват.


nike_bg
Мнения: 58
Регистриран на: Чет 18 мар 2010 21:53
Автомобил:
Двигател:

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот nike_bg » Съб 24 апр 2010 0:50


Ventoman написа:palauzov ти не беше ли от нейде към дунава кадето беше отишал за ремонтни комплекти на дюзите а а са ти свалили и главата, та и почнала да пуши и ми звъня да ме молиш да я оправям?

ЕГР' го сменихме защото беше пробила вакумната мембрана а и беше позадръстил и останал леко отворен. На AXR 101кс. Клапата за плавно гасене е на електромотор. Дебитомера даваше макс около 700 сега си удря над 1000 и под около 890 не пада, но тези неща не сме ги сменили заради вибрацийте.

Повярвайте ми, по голфчето просто си имаше доста проблеми, остана да сменим турбото че студената перка е изядена (предложих на Ванката да я сменим само нея но не пожела), и да отстраним проблема с тресенето.

Да не ви обяснявам как са вадили дюзите предишния път и какви са нараняванията в главата, аз за това съм си направил избивач.

Дълго е за писане а и тея дни само от телефона пиша, но голфчето си е имало бая история като се поогледа. Няма как външно тяло да изяде така перката и да нямаследи от парчетата. Аз залагам на счупена турбина преди тази, незнайно количество масло в цилиндрите, и са останали парчета във въздуховода между турбото и дебитомера. Палнали са я с тази турбина, смукнала е нещо от старата и е юомляла новата. Най-вероятно са я исчистили от пораженията и са издали колата така.


Аз съм от към дунава дето звънях за пушенето оказа се че е дюза има цяла тема по въпроса може да и хвърлиш едно око всичко е 6 само че няма кои да регулира дюзите тук просто смених 1 дюза въпроса е че нито диагностика в топ мотор я хвана понеже ги пращах там нито ваг ком. А по въпроса по темата просто тази дюза която си я взел я сложете на всеки един от цилиндрите за да може да хванете проблема 100% е дюза при мен беше така просто има вариянт дане показва никаде на мен показателите на 13 ти канал ми бяха перфектни и колата си тресеше просто прекъсваше. Тест на дюзите в топмотор хората там даже ме питаха за какво им ги нося били в отлично състояние лесно щеше да вземе още 100 лв да ги почистят просто най вероятно има такъв момент в които нито диагностика на стенд нито ваг ком ги лови. Пипаш изпускателните колектори които загрее последен или вобще не загрее там ще проблема при мен поне така го хванахме. Пиши като има някакво развитие


ivan88
Мнения: 19
Регистриран на: Нед 02 авг 2009 16:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот ivan88 » Съб 24 апр 2010 15:05


мерси колега ще опитам


nike_bg
Мнения: 58
Регистриран на: Чет 18 мар 2010 21:53
Автомобил:
Двигател:

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот nike_bg » Чет 29 апр 2010 16:35


Колега нищо не каза до каде стигна с ремонта на колата?


Потребителски аватар
pant
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 16:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Поморие

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот pant » Чет 13 май 2010 19:37


Да бе Ванка , кажи какво става с колата, че и аз вибрирам и мен ме карат да сменям маховик и се чудя... Сега гледам точно за маховик и попаднах на тази тема.. :)
А при мене вибрацията е на празен ход, като вдигна до 1000 оборита се оправя, след това пак започва да вибрира, но по някога си работи добре, но не за дълго и пак започват вибрациите...
луда работа!!!


Потребителски аватар
kiki1
Мнения: 465
Регистриран на: Нед 19 окт 2008 16:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот kiki1 » Пет 14 май 2010 9:35


Колега,пиши на ifidik от Варна да ти реши проблема,а и ти е близичко :wink:


Потребителски аватар
pant
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 16:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Поморие

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот pant » Пет 14 май 2010 9:49


Благодаря за съвета колега, ще го потърся! :wink:


martogt
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 14 май 2010 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот martogt » Пет 14 май 2010 14:10


Последно само да попитам , че и мен така като се замисля ми притриса колата фолг 5 2005 1.9 TDI когато стои на място. Какво да направя или погледна за да не правя основен ремонт при някой баш майстор :)) Когато я заведа някъде какво да кажа да погледнат по точно, Мерси много ако някой ми даде някой жокер


jollycatman
Мнения: 433
Регистриран на: Пет 23 окт 2009 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот jollycatman » Пет 14 май 2010 15:46


Колеги, наскоро имах проблем с оборотите на празен ход и се оказа обтегач на ангренажния ремък. Ако имате проблем с тресене проверете го и него, за да сте сигурни. Не е лошо да си прегледате и фрайлауфа(шайбата) на генератора.


ivan88
Мнения: 19
Регистриран на: Нед 02 авг 2009 16:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот ivan88 » Нед 16 май 2010 15:19


колеги до тук от всичко направено дюзи,дебитомери,центровки,компресия,датчици и всичко е ок но количеството впръскано гориво е твърде много на празен ход в това е проблема.


ivan88
Мнения: 19
Регистриран на: Нед 02 авг 2009 16:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот ivan88 » Нед 16 май 2010 15:22


и тресенето на празен ход не е от демфера щом оправя колата ще пиша .


tzon
Мнения: 269
Регистриран на: Пет 06 юни 2008 19:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот tzon » Нед 16 май 2010 16:07


абе темата почна с оплюване на майстора, и изведнъж само хвалви за същия :D :D :D :Dлуда работа твойта работа


ivan88
Мнения: 19
Регистриран на: Нед 02 авг 2009 16:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: тресе двигателя 1,9 tdi

Мнениеот ivan88 » Нед 16 май 2010 22:03


колега до тука съм ходил при трима маистори и тримата не ми оправиха колата сменявам части викат ми от това е и само налучкваме всеки дига ръмене и ми казват незнам :banghead: не искам да хваля и обиждам никои като имам някакъв резултат ще пиша с удоволствие какъв е проблема .



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 184 госта