Добавки за дизел

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Добавки за дизел

Мнениеот Водния дух1 » Съб 19 яну 2019 6:46


Моята добавка тази зима е; 3л.бензин омешан със 150мл.двутактово масло ''щил '' на 40л нафта. Засега не ми е замръзвало горивото,но пък температурата не е падала под минус 9 тук в Русе. Паля с един подгрев-даже и не чакам да цъкне релето.




Stif
Мнения: 699
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Добавки за дизел

Мнениеот Stif » Пет 15 мар 2019 14:44


Ако някой е ползувал тазе добавка на Бардал моля да каже става ли?
https://maslaonline.com/dobavki/bardahl ... rs%5B21%5D


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Добавки за дизел

Мнениеот achodemo » Съб 16 мар 2019 0:05


Какво да става? Аз лоша добавка на Бардал не съм виждал. Би трябвало да върши това което пише.


Vincent1
Мнения: 128
Регистриран на: Чет 07 мар 2019 20:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Добавки за дизел

Мнениеот Vincent1 » Пет 31 май 2019 19:23


Здравейте,

Аз също ще почвам да слагам добавки към дизела. Имам два въпроса:
1. Каква е разликата между BDC и BDC anti pollution.
2. Защо цените в България са значително по ниски от тези ebay(ebay няма и много предлагане)?


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Добавки за дизел

Мнениеот Водния дух1 » Сря 09 окт 2019 17:58


Доста добавки съм наливал- за проба. И да ви кажа -не съм видял,нито по-тиха работа на мотора,нито по-голяма мощност. Естествено говоря за мотор с роторна помпа.За комън-рейла може би има някаКво положително въздействие. Но общо взето ползването на добавка -особено за решаване на проблем,е все едно да лекуваме грип с витамин С.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Добавки за дизел

Мнениеот Водния дух1 » Сря 09 окт 2019 19:42


Единствено съм виждал пушещо dci,на което понамаляха пушеците с ударно третиране с добавка протек . Но после разбрах,че с тая добавка трябва да се внимава,щото била за професионална употреба(което не ми е много ясно какво значи)


Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 423
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Добавки за дизел

Мнениеот dalgia-73 » Сря 09 окт 2019 20:56


Познавам си помпа дюзата добре.Със сигурност ще усетя разликата ако има такава.Със обикновен дизел от Петрол точно определена бензиностанция в Силистра и със Цветан бустера на Протек двигателя работи най добре.Не гаворя за динамика и шум,а за равномерна работа и много по лесен старт особенно при загрял двигател.Следващото зареждане ще е пак оттам само че със дизел юнак.Другата седмица като заредя ще покарам и ще пиша.


expressx
Мнения: 26
Регистриран на: Пет 17 фев 2017 14:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Добавки за дизел

Мнениеот expressx » Нед 20 окт 2019 13:46


Аз си взех BDC от Praktiker (имах работа там, видях го и викам да взема). Колата е A4 Allroad 2.0TDI 177. Имах към 20л нафта, сложих 40мл и допълних резервоара като предполагах, че към 40л ще побере и побра 39л. От тогава минах 200км. Засега разлика не виждам нито в работа на мотора, нито мощност, нито разход, но предполагам че защото е имало и нафта без добавка. Затова не коментирам добавката докато не допълня поне още 1 път по-голямо количество нафта да се омеша хубаво. Вчера ходихме до Перник на разходка. Единствено което ми направи впечатление, че Stronic-a свали от 7ма на 4та при ~70км и съвсем леко подаване на газ. Досега при толкова малко газ най-много да ми сваля на 6-та или 5-та ако е баир нагоре. Може би по-добро изгаряне на нафтата от добавката да е излъгал компютъра, че съм подал повече газ, знам ли.

Като цяло проблеми с колата нямам, реших добавка да видя дали ще спре да ми цапа кюнците въпреки ДПФ-а.

Имам въпрос обаче, проблем ли е примерно при 20-30л нафта в резервоара да се сипе добавката и да се мине 10-15км преди да се допълни?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Добавки за дизел

Мнениеот Stivi » Нед 20 окт 2019 15:38


Със 40мл BDC на 60л нафта няма как да усетиш нищо :a045 Това е профилактична доза /даже по-малко от профилактичната/, а не такава която ще подобри представянето /доколкото това изобщо е целта на тази добавка/ . Писах някъде в темите за добавките,че и с 100мл на 50л резервоар /зимна доза/ пак не се усеща нищо,така че не очаквай чудеса !


Потребителски аватар
inspektora
Мнения: 362
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:22
Автомобил: Honda CR-V
Двигател: i_ctdi N22A2 2008
Местоположение: Варна

Re: Добавки за дизел

Мнениеот inspektora » Чет 24 окт 2019 7:33


Stivi написа:Писах някъде в темите за добавките,че и с 100мл на 50л резервоар /зимна доза/ пак не се усеща нищо,така че не очаквай чудеса !

Не съм съгласен! При зимна доза определено се усеща подобряване на вървенето, реакцията на мотора и разхода.


Потребителски аватар
Крисчън
Мнения: 147
Регистриран на: Чет 16 юли 2015 20:19
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Добавки за дизел

Мнениеот Крисчън » Чет 24 окт 2019 14:08


Като сипвам BDC и имам чувството че ще излетя!


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Добавки за дизел

Мнениеот nikolay_ss » Чет 24 окт 2019 17:01


Крисчън написа:Като сипвам BDC и имам чувството че ще излетя!


Това е защото сипваш и нафта, сипвай само БДЦ- нафта не ти трябва!


merkury
Мнения: 25
Регистриран на: Съб 23 юни 2007 21:56
Автомобил: VW Transporter T4
Двигател: 2_4D
Местоположение: София
Контакти:

Re: Добавки за дизел

Мнениеот merkury » Нед 17 ное 2019 10:18


expressx написа:Аз си взех BDC от Praktiker (имах работа там, видях го и викам да взема). Колата е A4 Allroad 2.0TDI 177. Имах към 20л нафта, сложих 40мл и допълних резервоара като предполагах, че към 40л ще побере и побра 39л. От тогава минах 200км. Засега разлика не виждам нито в работа на мотора, нито мощност, нито разход, но предполагам че защото е имало и нафта без добавка. Затова не коментирам добавката докато не допълня поне още 1 път по-голямо количество нафта да се омеша хубаво. Вчера ходихме до Перник на разходка. Единствено което ми направи впечатление, че Stronic-a свали от 7ма на 4та при ~70км и съвсем леко подаване на газ. Досега при толкова малко газ най-много да ми сваля на 6-та или 5-та ако е баир нагоре. Може би по-добро изгаряне на нафтата от добавката да е излъгал компютъра, че съм подал повече газ, знам ли.

Като цяло проблеми с колата нямам, реших добавка да видя дали ще спре да ми цапа кюнците въпреки ДПФ-а.

Имам въпрос обаче, проблем ли е примерно при 20-30л нафта в резервоара да се сипе добавката и да се мине 10-15км преди да се допълни?


Колега, ако имаше ефект от добавката двгателя нямаше да превключва на по-ниска предавка. Щеше да продължи да върви на 7-ма. Аз преди да започна да ползвам добавки, неможех да подам газ под 1800 об. Двигателят тресеше и нямаше ускорение. В момента се развърта от 1000 об. като бензинов мотор. Опитай с тази добавка https://................................

Последна промяна от IvanMan на Нед 17 ное 2019 10:56, променено общо 1 път.
Причина: Без реклама!


expressx
Мнения: 26
Регистриран на: Пет 17 фев 2017 14:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Добавки за дизел

Мнениеот expressx » Нед 17 ное 2019 10:39


Може, но с бардала разлика абсолютно никаква, вече 1.5к км. Последно карах с 1.5мл/л. Онзи ден ми подариха Xenum Nex10, вчера напълних с нея и ще видим.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Добавки за дизел

Мнениеот Stivi » Нед 17 ное 2019 10:56


merkury написа: Аз преди да започна да ползвам добавки, неможех да подам газ под 1800 об. Двигателят тресеше и нямаше ускорение. В момента се развърта от 1000 об. като бензинов мотор

Още малко и ще го направиш като електричка-всичката мощност от 0 об/мин :mhihi Да беше казал че вече тръгва без да се зори от 1500 вместо от 1800 да ти повярваме ,ама с тези обороти като на празен ход лееекичко си се олял :a045



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: MamaMy и 195 госта