Почистване на турбо

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
vas_gt
Мнения: 108
Регистриран на: Чет 20 сеп 2007 22:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Golf ІV 1.6 101 hp AKL

Re: Почистване на турбо

Мнениеот vas_gt » Чет 08 юли 2010 19:45


Колеги акуатора като е монтиран на турбината колко трябва да му е хода? При мен се мести доста трудно.




Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Почистване на турбо

Мнениеот achodemo » Чет 08 юли 2010 20:57


vas_gt написа:Колеги да Ви се оплача днес карах извънградско и Голфчето пак ми заби, геометрията и всмукателния колектор светят от чистота, ЕГР-а след като го почистих го затапих с ламарина. Туброто свири като щурец преди почистването не се чуваше. Колата като я карам градско до 4000 об. редя скоростите и няма проблем, а днес я покарах по Искърското дефиле и два пъти изключи турбото след като изключи турбото гася паля и се оправя. Какво да правя? Двигателя е ALH. Благодаря.


Направи първо един лог и ще се види!


Потребителски аватар
vas_gt
Мнения: 108
Регистриран на: Чет 20 сеп 2007 22:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Golf ІV 1.6 101 hp AKL

Re: Почистване на турбо

Мнениеот vas_gt » Чет 08 юли 2010 21:01


Колега ако акуатора не работи ефективно ВАГ ком ще го разбере ли? Защото акуатора се движи тегаво.


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Почистване на турбо

Мнениеот achodemo » Чет 08 юли 2010 21:05


Еми ти значи знаеш причината за забиването! Ваг-а няма "очи" за да види че актуатора се движи трудно , но вижда резултата от това - свръх налягане(пренадуване по-вероятно) или недостигане на исканато налягане !

ти сигурен ли си ,че актуатора се движи по-трудно от нормалното , защото то си има яка пружина която го връща с горно положение и като го движиш на ръка си иска известен натиск?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Почистване на турбо

Мнениеот Stivi » Пет 09 юли 2010 19:42


vas_gt написа:Колеги акуатора като е монтиран на турбината колко трябва да му е хода? При мен се мести доста трудно.


Важното е как се движи лостчето на геометрията когато не е закачено към актуатора ! Когато са свързани е трудно заради пружината в него ! Има едни черно бели клапанчета по маркучите-провери дали не са задръстени /в едната посока трябва да може да духаш с малко усилие/ и да спират вакума !


Потребителски аватар
vas_gt
Мнения: 108
Регистриран на: Чет 20 сеп 2007 22:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Golf ІV 1.6 101 hp AKL

Re: Почистване на турбо

Мнениеот vas_gt » Вто 27 юли 2010 21:44


Колеги търся човек който може да ми направи логове, че Г4 пак ми забива? Благодаря.


Потребителски аватар
vas_gt
Мнения: 108
Регистриран на: Чет 20 сеп 2007 22:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Golf ІV 1.6 101 hp AKL

Re: Почистване на турбо

Мнениеот vas_gt » Сря 28 юли 2010 10:26


Колеги какви са признаците на неработещ дебитомер, може ли от него да ми забива колата на магистралата при скороск120 км/ч.?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Почистване на турбо

Мнениеот Stivi » Сря 28 юли 2010 10:27


vas_gt написа:Колеги какви са признаците на неработещ дебитомер, може ли от него да ми забива колата на магистралата при скороск120 км/ч.?


Едва ли е от дебитомера !


Потребителски аватар
nasko1978
Мнения: 2183
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 9:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nürnberg ,Перник

Re: Почистване на турбо

Мнениеот nasko1978 » Сря 28 юли 2010 11:10


vas_gt написа:Колеги какви са признаците на неработещ дебитомер, може ли от него да ми забива колата на магистралата при скороск120 км/ч.?


Колата ще ти пуши,няма да върви,може и да се тресе,но едва ли е от него. :да:


Потребителски аватар
Smashhead
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 20 сеп 2009 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хале (Заале), Германия

Re: Почистване на турбо

Мнениеот Smashhead » Вто 17 авг 2010 12:49


По темата за дебитомера (Пасат Б5 ТДИ, 110к.с.)...на мен ми се случи същото на път за Германия, просто както си карах с 150 и изведнъй педалът на газта омекна и 130 макс. скорост на стръмно!!! Веднага я откарах във Фолксваген и там казаха, че е от дебитомера, смених го, отпуши, колата почна да върви като нова, само че след 100 км на магистралата при скорост 180км/ч пак заби :screwy ! На следващата отбивка спрях, угасих я, прегледах всички маркучи, запалих пак и турбото пак се появи.
И така днес пак бях във Фолксваген, където ме "зарадваха", че ако искам нова турбина ще ми трябват 1300 евро :horror: !!!
Има ли представа някой от какво точно може да идва проблема или да стискам палци само да остиска турбото до коледа, докато мога дас е прибера в Бг, пък там ще се разбере!


Потребителски аватар
nasko1978
Мнения: 2183
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 9:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nürnberg ,Перник

Re: Почистване на турбо

Мнениеот nasko1978 » Вто 17 авг 2010 14:21


Пишеш в търсачката - турбо,забиване,чистене на геометрия и т.н. и четеш,има много писано!Не бързай да купуваш нова! :wink:


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Почистване на турбо

Мнениеот Stivi » Вто 17 авг 2010 19:50


Smashhead написа: Веднага я откарах във Фолксваген и там казаха, че е от дебитомера, смених го, отпуши, колата почна да върви като нова, само че след 100 км на магистралата при скорост 180км/ч пак заби


А отиде ли пак при тях да си искаш парите за дебитомера дето са ти го сменили без да има нужда....майсторите :beat_butt2


tdi_20yare
Мнения: 282
Регистриран на: Съб 05 дек 2009 13:52
Автомобил: audi a3
Двигател: asz+brezel
Местоположение: варна

Re: Почистване на турбо

Мнениеот tdi_20yare » Сря 18 авг 2010 11:23


Smashhead написа:По темата за дебитомера (Пасат Б5 ТДИ, 110к.с.)...на мен ми се случи същото на път за Германия, просто както си карах с 150 и изведнъй педалът на газта омекна и 130 макс. скорост на стръмно!!! Веднага я откарах във Фолксваген и там казаха, че е от дебитомера, смених го, отпуши, колата почна да върви като нова, само че след 100 км на магистралата при скорост 180км/ч пак заби :screwy ! На следващата отбивка спрях, угасих я, прегледах всички маркучи, запалих пак и турбото пак се появи.
И така днес пак бях във Фолксваген, където ме "зарадваха", че ако искам нова турбина ще ми трябват 1300 евро :horror: !!!
Има ли представа някой от какво точно може да идва проблема или да стискам палци само да остиска турбото до коледа, докато мога дас е прибера в Бг, пък там ще се разбере!

И на мен ми се случи нещо подобно на моя голф 3 110кс....Както си карам на магистралата и натискам и ко да видя,заварил сам газта до дупка,а колата повече от 130 не иска,това в продължение на километри....Пробвах друг дебитомер,същата работа..Отидох при един приятел който ми изчисти турбината за скромните 50лв и колата живна...После махнах катализатора колата вече започна да върви като за 110кс....Сега съм много доволен,харата се чудят как на извън градско с клима,при нормално каране колата ми гори 4,3......Тези двигатели са железни....


Потребителски аватар
Стоян Алексиев
Мнения: 29
Регистриран на: Вто 08 ное 2011 23:01
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1.6 Turbo 1990
Местоположение: Пловдив

Re: Почистване на турбо

Мнениеот Стоян Алексиев » Пет 19 юли 2013 23:13


колеги кой ще може да ми изчисти турбото в Пловдив ? идеи :love.vwclub


Потребителски аватар
nasko1978
Мнения: 2183
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 9:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nürnberg ,Перник

Re: Почистване на турбо

Мнениеот nasko1978 » Пет 19 юли 2013 23:20


Стоян Алексиев написа:колеги кой ще може да ми изчисти турбото в Пловдив ? идеи :love.vwclub


А ти ползва ли :use_search или не. :thumb_down



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 204 госта