Чистене на турбина,EGR клапан,махане на катализатор + снимки

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
haqza
Мнения: 21
Регистриран на: Сря 24 мар 2010 17:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re: Чистене на турбина,EGR клапан,махане на катализатор + снимки

Мнениеот haqza » Сря 21 ное 2012 15:40


Здравейте колеги...мисля да си махам катализаторът но не знам как ще е по добре.,да го изтърбуша без да махам гърнето(но дали няма да се получи резонанс), или да го махна направо целия и на негово място да се сложи тръба. Благодаря!




Потребителски аватар
PagocmuH
Мнения: 1072
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кукерландия
Контакти:

Re: Чистене на турбина,EGR клапан,махане на катализатор + снимки

Мнениеот PagocmuH » Сря 21 ное 2012 18:41


haqza написа:Здравейте колеги...мисля да си махам катализаторът но не знам как ще е по добре.,да го изтърбуша без да махам гърнето(но дали няма да се получи резонанс), или да го махна направо целия и на негово място да се сложи тръба. Благодаря!


Ми...ако кажеш за каква кола(двигател),ще е по-лесно да ти отговорим.


Потребителски аватар
zevsa
Мнения: 139
Регистриран на: Чет 24 яну 2008 14:37
Автомобил: 1.9 116hp - AJM
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Чистене на турбина,EGR клапан,махане на катализатор + снимки

Мнениеот zevsa » Сря 21 ное 2012 19:19


радо по моя въпрос да се произнесеш нещо :talk: за маслото?и по темата за катализатора на колегата и мен ме вълнува(колата е ауди с AJM) да го търбуша или да слагам тръба?


Потребителски аватар
PagocmuH
Мнения: 1072
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кукерландия
Контакти:

Re: Чистене на турбина,EGR клапан,махане на катализатор + снимки

Мнениеот PagocmuH » Сря 21 ное 2012 20:16


Щом е "печка" тръба не ти трябва,измушвай го и да излизат газовете директно. :beer

За маслото може да е като при мен в момента...
Нещо тоя ЕГР клапан ме дразни.
Чистих го преди месец,пластина сложих,вакуума затапих и клапана пръска масалце.
Бесен съм и осира колата,изглежда имам масалце в турбо пътищата и кулера иска почистване.
Но на пролет вероятно ще е или другата есен,като съм по-свободен


Потребителски аватар
zevsa
Мнения: 139
Регистриран на: Чет 24 яну 2008 14:37
Автомобил: 1.9 116hp - AJM
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Чистене на турбина,EGR клапан,махане на катализатор + снимки

Мнениеот zevsa » Сря 21 ное 2012 23:06


значи несъм само аз с тия говна по турбо пътищата.в голям филм се вкарах зашото маслото стига чак до ЕГР-а като тръгне от отдушника на капака.явно тоя модел са така-леят си...последен въпрос за тоя проклет катализатор.лесно ли се разбива с секача както си го направил или ше е по лесно да режа и после заварка като го изтърбуша.друг е въпроса че някъде по форума колега пишеше че на сток кола е достатъчно само чистене като се напълни с 20-30 пакетчета лимонена киселина и се долее с гореща вода.тоя бъркоч стои около един ден като се поддържа температура не по ниска 60-70 градуса. :talk:


Потребителски аватар
haqza
Мнения: 21
Регистриран на: Сря 24 мар 2010 17:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re: Чистене на турбина,EGR клапан,махане на катализатор + снимки

Мнениеот haqza » Чет 22 ное 2012 5:44


става въпрос за passat 5 1,9 ТДИ 131к


Потребителски аватар
PagocmuH
Мнения: 1072
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кукерландия
Контакти:

Re: Чистене на турбина,EGR клапан,махане на катализатор + снимки

Мнениеот PagocmuH » Чет 22 ное 2012 20:32


zevsa
Катализатора лесно се натрошава за 5-10 мин лекичко на малки пърченца си излиза,по лесно е да го натрошиш от колкото рязане и заварка.

haqza
Спокойно махай катализатора,не ти трябва друга тръба на неговото място.


Потребителски аватар
haqza
Мнения: 21
Регистриран на: Сря 24 мар 2010 17:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re: Чистене на турбина,EGR клапан,махане на катализатор + снимки

Мнениеот haqza » Чет 22 ное 2012 20:55


одеве го махнаха сложиха ми едно друго гърне смениха ми гъвкавата връзка но сега като дам газ и опира нещо накъде и сега пак трябва да ходя да видят от какво е., четири часа се бориха явно трябваше да отида другаде много ме е яд


Потребителски аватар
PagocmuH
Мнения: 1072
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кукерландия
Контакти:

Re: Чистене на турбина,EGR клапан,махане на катализатор + снимки

Мнениеот PagocmuH » Чет 22 ное 2012 21:04


haqza написа:одеве го махнаха сложиха ми едно друго гърне смениха ми гъвкавата връзка но сега като дам газ и опира нещо накъде и сега пак трябва да ходя да видят от какво е., четири часа се бориха явно трябваше да отида другаде много ме е яд



Хем ми е смешно хем ме е яд.
Попита кое как и си направил точно обратното,махнал си катализатора и са ти сложили друга тръба :banghead:


Потребителски аватар
RadoShopa
Мнения: 590
Регистриран на: Вто 17 авг 2010 16:40
Автомобил: Vw Passat
Двигател: 1.9 TDI AVF 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Чистене на турбина,EGR клапан,махане на катализатор + снимки

Мнениеот RadoShopa » Чет 22 ное 2012 22:24


haqza написа:става въпрос за passat 5 1,9 ТДИ 131к


За същата кола...отидох на канала,свалих си тръбата с катализатора от турбото до скобата,свързваща генерацията назад,веднага с друга кола до един майстор заварчик (прави основно коли 3-та възраст :D ) три сряза,образува се капак с "панти",отверка чук....и всичко по земята на постлан вестник death !После заварка и сглобка......само за 5 лв.,няма резонанси и тръби,няма "спецове"....!Впоследствие шитнах начупената "карантия" за 55 лв . мисля ...в Перник :lol: !За звук и вибрации.......има някакви при определени обороти,но сякаш и преди си ги имаше,не ме дразни,важното е да не тормози турболенцията,че леко е позасилена :да: С всичко това исках да кажа,че не е трудна и СКЪПА операция......иначе по сервизчетата гледам все пише "Безплатно махане на катализатор" :lol: ......та така,хем те дернат за "работата",хем ти сложат нещо ненужно,накрая ти продадат и "картофа" .....няма празно :wink:


Потребителски аватар
haqza
Мнения: 21
Регистриран на: Сря 24 мар 2010 17:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re: Чистене на турбина,EGR клапан,махане на катализатор + снимки

Мнениеот haqza » Пет 23 ное 2012 19:48


просто не попаднах на подходящите хора,а и понеже аз сам не мога да го направя а също така нямам това време.,свършила работа


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8288
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Чистене на турбина,EGR клапан,махане на катализатор + снимки

Мнениеот Stivi » Пет 23 ное 2012 20:27


haqza написа:одеве го махнаха сложиха ми едно друго гърне смениха ми гъвкавата връзка но сега като дам газ и опира нещо накъде и сега пак трябва да ходя да видят от какво е., четири часа се бориха явно трябваше да отида другаде много ме е яд


Това да уцелиш свестен ауспухджия си е почти да уцелиш джакпота :!: Ако не е за някоя проста дупчица да я заварят а трябва да се маха нещо /особено меката връзка откъм турбото че е кофти тръпка/ едно правят две развалят и после се чудиш що тая кола станала толкова шумна, да не говорим че всички слагат уж само "най-оригинални от оригиналните" неща а ръждата ги изяжда по бързо от гладно циганче топла баничка :beat_butt2


rostislav1998
Мнения: 233
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 22:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Чистене на турбина,EGR клапан,махане на катализатор + снимки

Мнениеот rostislav1998 » Чет 06 дек 2012 6:03


КОлеги кажете за тая маслена магистрала(горната).Развивил съм черната гайка,но като дръпна не излиза.Някъде бях срещнал снимка с изрязан ключ той за какво се ползва.Развита е отпред и на другите две места по двигатела,където се държи.


rostislav1998
Мнения: 233
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 22:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Чистене на турбина,EGR клапан,махане на катализатор + снимки

Мнениеот rostislav1998 » Сря 19 дек 2012 18:54


И аз да се похваля. :D
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Като допълнение:цялата процедура бе извършена в гараж без канал.Всички болтове и гайки се пръскаха с вд-40 и се развиваха на следващият ден.Актуатора се движеше при мен около 5мм.като проблема излезе,че не е от саждите натрупани в геометрията а от ръжда по охлюва насъбрала се в долната част предполагам от конденза в изпускателната система(колата е с предпазна кора ).Не намирам промяна в поведението на колата след манипулацията,тя и не забиваше преди това(с нов N75 съм 120 лв.).
И накрая още едно благодаря на nasko1978.


Потребителски аватар
okti_1
Мнения: 891
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Re: Чистене на турбина,EGR клапан,махане на катализатор + снимки

Мнениеот okti_1 » Сря 19 дек 2012 20:55


"Не намирам промяна в поведението на колата след манипулацията"-А центрова ли актуотара ?



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта