Пасат B5.5 11/2003 1.9 TDI (131hp) Смяна ангренаж и водна помпа

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
bonevvv
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 19 окт 2010 8:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Пасат B5.5 11/2003 1.9 TDI (131hp) Смяна ангренаж и водна помпа

Мнениеот bonevvv » Пет 22 окт 2010 15:42


Здравейте колеги,

От скоро и аз се сдобих с Пасат B5.5 11/2003 1.9 TDI (131hp). Много съм доволен от колата засега. Автомобила е внесен миналата година от Германия и е каран една година тук. Нямам инфомрация за това кога последно е сменян ангренажния ремък и затова мисля, че е добра идея да го сменя. В сервиза, който посещавах до сега с предишния си автомобил (и съм сравнително доволен от сервиза) ми обявиха цена от 330лв за комплект (ремък, ролки и водна помпа). Казват че имало и комплекти за по 300 но те ми предлагат по-добрия вариант. Също искат да сменят и антифриза и ремъка на климатика (леко е напукан). Та общо ми дават цена 400лв и искат към 150 лв за работата. И тъй като съм нов във VW обществото искам да ви питам, реални цени ли са това. Малко множко ми се вижда за работата, иначе за частите, по-опитните да кажат.

Предпварително благодаря и се извинявам ако повтарям някоя тема, но доста порових и не намерих инфо точно за това.




jettabs
Мнения: 18
Регистриран на: Пон 30 ное 2009 15:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: Смяна ангренаж и водна помпа

Мнениеот jettabs » Пет 22 окт 2010 17:29


Колега за смяната на ремъци на тази кола се разглобява цялата предница /броня, радиатори и т.н/ винаги ще се намери по евтино,но мисля,че са такива цените.Успех


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Смяна ангренаж и водна помпа

Мнениеот Sashko_Trg » Пет 22 окт 2010 17:39


Добре дошъл колега. Та да минем към темата тея твойте хора май са ти казали много ниска цена. Аз когато сменях тея консумативи без пистовия ремък всичко останало ми взеха 700 лева говорим само за оригинални части. Ремък Гейц ролки Ина и останалото е на Бош. Следователно ако тряваше да ми прави всички те процедури които ти ми казваш за ремъци, масла, филтри, антрифризи и т.н. трябва да ти вземата най-малко 1000 лева защото колата ти е сравнително нова (2003) а за нея хубавите части хич не са евтини. Наистина има и много други евтини части разни Италиански, Турски тогава съм съгласен да ти вземат 500 лева. Ама да ти сложат всичко това с оригинални части просто няма как за толкова малко пари.

П.П Сега ще видим какво ще кажат колегите ама аз поне така си мисля, че работата може и да мине 1000 лева.


Потребителски аватар
Espero
Мнения: 310
Регистриран на: Чет 27 май 2010 0:22
Автомобил: Passat B4 1.9TDI
Двигател: 1Z
Местоположение: София

Re: Смяна ангренаж и водна помпа

Мнениеот Espero » Пет 22 окт 2010 18:14


Здравей Колега.Добре дошъл и милиони безаварийни километри.И аз като теб съм от скоро с Фолксваген и да ти кажа мисля че случих с добра кола.Та по въпроса.Преди 2 седмици смених всички ремъци,всички ролки,масло на двигателя и антифриз.Цената на всичко това с работата ми струваше около 600 лв.Ремъци Контитеч.Ролки ИНА.Масло COMMA 5W40.Филтри MANN.Антифриз G12,не помня каква марка беше но имаше одобрението на VW.Моя мотор е 1.9TDI PD 116Hp.Термостата ми може да се смени без да се свалят ремъците и за това не съм го сменял.
Поздрави!!! :beer


Потребителски аватар
kiki1
Мнения: 465
Регистриран на: Нед 19 окт 2008 16:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна ангренаж и водна помпа

Мнениеот kiki1 » Пет 22 окт 2010 18:52


bonevvv написа:Здравейте колеги,
Та общо ми дават цена 400лв и искат към 150 лв за работата. И тъй като съм нов във VW обществото искам да ви питам, реални цени ли са това. Малко множко ми се вижда за работата, иначе за частите, по-опитните да кажат.

Честита придобивка колега.Цените на частите са нормални,а за работата долу-горе ,но ги питай задължително дали ти дават някаква гаранция за всичко това,че аз от такива майстори втори път сменях ремъци,заради обтегача :banghead: Хубаво е като разкачат бронята да ти сменят и термостат,обтегача на пистовия ремък и антифриза,за да си сигурен ,че всичко ти е наред :beer


Потребителски аватар
RadoShopa
Мнения: 590
Регистриран на: Вто 17 авг 2010 16:40
Автомобил: Vw Passat
Двигател: 1.9 TDI AVF 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Смяна ангренаж и водна помпа

Мнениеот RadoShopa » Пет 22 окт 2010 20:26


Честито "наборе" :lol: И аз минах по този път,излезе ми 750 лв. ремъци,ролки,водна помпа,масло,всички филтри,антифриз.....без алтернаторната ролка,която ми изигра лоша шега впоследствие и заради нея още 300 лв. след това :banghead: ......Та малко над 1000 лв.при положение,че само 100 лв за работа,приятелчета сме с момчето в сервиза и бях през цялото време там!Не ми се свидеха парите,просто исках да стане супер всичко,недей пести,колата заслужава много.... 8)


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Смяна ангренаж и водна помпа

Мнениеот morfei1 » Пет 22 окт 2010 20:50


С 40% отстъпка двето ролки + газовият обтегач - IPD (INA) ремък Бош, цената ми идва 310лв. Антифриза ти е 30лв., пистовият ремък е поне едно 40лв. Работят доста тънко тия момчета, щото за труд не остана :roll: .

Проверете иролката на динамото, понеже е фрайлайф.


bonevvv
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 19 окт 2010 8:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна ангренаж и водна помпа

Мнениеот bonevvv » Съб 23 окт 2010 10:13


Мерси за отговорите колеги. :beer

Явно цената, която са ми дали е реалната, та даже може да се каже според мненията ви, че е ниска. Ще разпитам подробно какви са марките на частите, които ми предлагат. Ще проверим и всичките ролки, както сте писали.


barata76
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Смяна ангренаж и водна помпа

Мнениеот barata76 » Сря 27 окт 2010 20:09


Карам Пасат 1,9 ТДИ двигател АНН, Ремък Gates, ролки INA, водна помпа Dolz, антифриз G12, ролка за алтернатора и семеринг за коляновия вал - 320лв. с отстъпката. За работа не съм плащал.


stivenj
Мнения: 568
Регистриран на: Пон 20 апр 2009 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: veliko turnovo, VW Polo-1.9-D

Re: Смяна ангренаж и водна помпа

Мнениеот stivenj » Чет 28 окт 2010 14:38


Колеги, интересува ме при подобна смяна на тези консумативи ,задължително ли е и смяна на водна помпа,защото аз моята не я смених,видяха ми се много парите и я отложих за следващата смяна на ремъци и ролки.


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Смяна ангренаж и водна помпа

Мнениеот Sashko_Trg » Чет 28 окт 2010 14:44


:) колега по-принцип е задължително защото ако ти се прецаката помпата тряа да се маха и ангренажа, може и мотора да ти блокира заради това нещо. Тя помпата струва има няма 100 лева. А за следващата смяна може и да нямаш този късмет :) я блъснеш колата я я продадеш. Те на ремъка му дават 60 000 км пробек. Кога ще ги минеш тези километри ????


Потребителски аватар
OvivO
Мнения: 422
Регистриран на: Нед 18 май 2008 20:53
Автомобил: какъвто си искам
Двигател: с който си искам
Местоположение: София

Re: Смяна ангренаж и водна помпа

Мнениеот OvivO » Пон 08 ное 2010 15:42


Второ напомняне за ролката на динамото! Проверете я.
Ако не го направиш, може да "роди", когато най-малко очакваш и тогава е в пъти по-сложно и скъпо :)

Успех!


Потребителски аватар
spyki_76
Мнения: 132
Регистриран на: Вто 17 фев 2009 20:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Смяна ангренаж и водна помпа

Мнениеот spyki_76 » Пон 08 ное 2010 16:07


здрасти колега,преди един месец обслужих моя г4 щети кажа колко ми изкаха за части:
двата ремъка по 90лв.=180лв.
4 ролки-120
90
60
40

общо- 310
водна поппа - 80лв. съветвам ти да потърсиш да не е с пластмасова турбина. за жалост немските са с пластмасова,аз взех италианска - те не са пластмасови.

това са цените само който ми изкаха само за частите-570лв.за работата не зная колко вземат, на мен ги смени мой приятел без пари


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Смяна ангренаж и водна помпа

Мнениеот Sashko_Trg » Пон 08 ное 2010 18:47


За рабора щеше да ти земе поне 150 200 кинта !! Пък зависи как работи може и повече !


Потребителски аватар
RadoShopa
Мнения: 590
Регистриран на: Вто 17 авг 2010 16:40
Автомобил: Vw Passat
Двигател: 1.9 TDI AVF 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Смяна ангренаж и водна помпа

Мнениеот RadoShopa » Пон 08 ное 2010 19:03


spyki_76 написа:здрасти колега,преди един месец обслужих моя г4 щети кажа колко ми изкаха за части:
двата ремъка по 90лв.=180лв.
4 ролки-120
90
60
40

общо- 310
водна поппа - 80лв. съветвам ти да потърсиш да не е с пластмасова турбина. за жалост немските са с пластмасова,аз взех италианска - те не са пластмасови.

това са цените само който ми изкаха само за частите-570лв.за работата не зная колко вземат, на мен ги смени мой приятел без пари


Както казах по-горе и аз се включих към тия пари (с 80 повече :)) + 100 лв за работа така че.......нормално!И да-поредно напомняне за проверка ролката на динамото...мен ми излезе солено впоследствие... :?



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Mitablek и 52 госта