Сипвате ли масло в нафтата ?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот Kalin72 » Нед 15 окт 2017 21:59


Да, по-малко сяра има, ама проблем ли е това, за двигатели, които при правилна експлоатация и на 500К км са без голямо износване? Слагайте качествени масла, фолтри и горива, и не се залъгвайте, че с добавеното масло смазвате по-добре горивната система и цилиндрите :)




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8288
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот Stivi » Нед 15 окт 2017 22:24


bkunev написа:Абе, прочетох последните 2 страници. То масла, то добавки... вие акъл имате ли?!?

Аз пък чета какво си написал и се чудя,да не би ти да плащаш маслото на тия дето искат да си слагат в нафтата та толкова се палиш ? Всеки може да си харчи парите както и за каквото иска,един за масло в горивото,друг за кутия цигари
всеки ден,трети за дънки от 300лв....за мен първото е много по-смислено от другите две,ама не се бъркам нито на пушачите нито на гъзарите :mhihi


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8339
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот samo_pechka » Нед 15 окт 2017 22:59


Да плачеш ли, да се смееш....доказано е, че добавянето на дв.масло в нафтата подобрява емисиите на изг.газове. Подобрява работата на гор.система, удължава живота ѝ , пести пари от излишни и скъпи ремонти ( евентуално ) .
Kalin72 написа:ама проблем ли е това, за двигатели, които при правилна експлоатация и на 500К км са без голямо износване?

Много ми е чудно, да чета такива твърдения за "издръжливия" дизелов двигател, който дори и 500к.км не му се отразяват особено ?! Когато пишете такива неща, се замислете малко ! Вече няма дизелов мотор след 2000-та година ( с много малки изключения) който да устиска без сериозен ремонт 500к.км , камо ли пък да се твърди, че били с малки износвания ?! ПД двигатели на над половин мил.км без капитален ремонт са в 95% дроб. През това време са прекарали поне два вала (ангр) , поне една замяна на тиква, поне един шлайф на блок и рем.бутала, минимум едно турбо ( че и две ) . Това минимални износвания ли са?!
И КР моторите не са изключение . Там така са докарани нещата, че по план-график да се строши по нещо. И след 100-150к.км да си има човек едно наум, 200к.км е рискова покупка, след 300к.км ( ако устиска ) е силно непрепоръчителна . Заставам зад думите си.


Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот Kalin72 » Пон 16 окт 2017 5:54


Това минимални износвания ли са?!


Само да попитам, и причината за по-горните ремонти е каква? Липсата на сяра в нафтата ли :mhihi


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8339
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот samo_pechka » Пон 16 окт 2017 13:31


Kalin72 написа:
Това минимални износвания ли са?!


Само да попитам, и причината за по-горните ремонти е каква? Липсата на сяра в нафтата ли :mhihi

Не естествено , обединих две мнения в един пост, нали спазваме правилото да няма пост под пост :wink .
Чета за "правилната" експлоатация от поста ти по-горе и смелото твърдение за пол'вин мил.км. употреба без "големи" износвания . Много оптимистично от твоя страна :mhihi
Апропо : това за км и издръжливостта, е валидно за старата генерация дизели, от рода на 300д, петака на Мерц. Не и за дизелите с програмирано остаряване.


Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот Kalin72 » Пон 16 окт 2017 14:55


Това за издръжливостта е валидно не само за старата генерация :) Сменяй си консумативите когато е нужно, и с качествени такива, не тормози колата - основни принципи за експолатация да се спазват, знаете ги, и колите ще ви се отблагодарят с дълъг и щастлив живот :) Определено над 500к км :)
За справка, навъртял съм около 600К км САМО на PD двигатели, старите дизели не ги броя, и имам наблюдение над много други.


Потребителски аватар
bkunev
Мнения: 397
Регистриран на: Пет 09 май 2008 22:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот bkunev » Пон 16 окт 2017 18:14


Stivi написа:
bkunev написа:Абе, прочетох последните 2 страници. То масла, то добавки... вие акъл имате ли?!?

Аз пък чета какво си написал и се чудя,да не би ти да плащаш маслото на тия дето искат да си слагат в нафтата та толкова се палиш ? Всеки може да си харчи парите както и за каквото иска,един за масло в горивото,друг за кутия цигари
всеки ден,трети за дънки от 300лв....за мен първото е много по-смислено от другите две,ама не се бъркам нито на пушачите нито на гъзарите :mhihi


Амме, паля се! Ич ми не е. То си е ваша работа. Ко щете и ракия и сипвайте. Изказвам мнение просто. 3 коли мои съм имал, 2 дизела и един бензин. Освен гориво от бензиностанцията друго не съм слагал.
Поздрави и лека вечер ;)


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8339
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот samo_pechka » Пон 16 окт 2017 20:29


Kalin72 написа:За справка, навъртял съм около 600К км САМО на PD двигатели

Пас съм , щото от поста ти не става въпрос за един брой ПД двигател, каран 600к.км, без ремонти, без износвания, само с хубави масла и консумативи.
И се оттеглям от дискусията за големия живот на сегашните дизели в леки коли. Щото такова жувотно нема , това не ти е ТЛК 80-ка с 4.2 дизел. Тях вече ги спряха. Но има производство на ТЛК 76/78 и други с този мотор ( все още ) . Затова написах
samo_pechka написа:Вече няма дизелов мотор след 2000-та година ( с много малки изключения) който да устиска без сериозен ремонт 500к.км , камо ли пък да се твърди, че били с малки износвания ?!


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот Водния дух1 » Вто 17 окт 2017 20:22


Всеки си има глава на раменете-който иска да слага масло,който не иска да не слага.Аз лично понякога слагам,макар,че и на ТД-то и сега на ТДИ-то не виждам разлика в работата на мотора,освен,когато бях налял олио и то доста в AAZката и ми текнаха маркучите за излишното гориво.


Потребителски аватар
terero
Мнения: 210
Регистриран на: Пон 28 юли 2008 17:45
Автомобил: VW PASSAT VW LUPO
Двигател: AHU 98 AKU 00
Местоположение: Бургас

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот terero » Сря 18 окт 2017 15:45


Отделих време да изчета цялата тема 43ст.
Едно и също, 5ма против 95ма за.
Пробвах и аз на пасат 98г AHU на 400000км по километраж, масло от кауфланд 2т 9 лв за литър, честно казано имах големи очаквания за 100км.
Не намирам осезаема разлика 30л нафта + 150мл. 2т масло, за изминати 50км шума е малко по мек и все едно оборотите на мотора са с 50 повече.
Бърза сметка е че 1л масло стига за 4ри зареждания до горе, което в пари е 2,25лв при цена 2лв за литър нафта 110лв и 112.25лв ако с масло.
За 2.25 си заслужава дори и това което усетих аз, мое мнение!


kestrel
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 16 сеп 2017 18:45
Автомобил: Голф-3 variant
Двигател: 1_9 TD AAZ 1994
Местоположение: Варна

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот kestrel » Сря 18 окт 2017 17:00


Днес и аз направих този експеримент - 40л. нафта и 200мл. двутактово масло. мисля / дано не си въобГъзявам/, че наистина по-меко работи двигателя. А за разхода-ще се опитам да го засека другия месец,на дълъг път. Пък и както казва колегата- 2лв не са кой знае какви пари все пак. :)


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот muns61 » Сря 18 окт 2017 18:18


:biggrin Преди няколко години се избъзиках с един приятел, който е фен на всякакви добавки. Сипах в една тубичка от добавка чиста нафта и му сложих в резервоара. Той беше установил, че разхода е паднал с половин литър и мотора работел по-меко. :mhihi


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8288
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот Stivi » Сря 18 окт 2017 18:57


С това количество масло /250мл на 50л нафта/ няма как да се усети някаква разлика, а и не е това целта,все едно да пиеш всеки ден по един аспирин за сърцето /както се препоръчва/ и да кажеш ,че си се почуствал по-бодър и като ходиш вече не се запъхтяваш ! И при двете целта е мотора/сърцето да работят по-дълго без проблеми :a045


Потребителски аватар
ivailo_slavov
Мнения: 10
Регистриран на: Съб 22 апр 2017 18:54
Автомобил: AUDI A4 Quattro
Двигател: BRD
Местоположение: Североизток

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот ivailo_slavov » Сря 18 окт 2017 19:13


Дали се усеща или не, факт е, че нафтата става по мазна, което няма как да е минус за каквато и помпа да е. Аз лично обаче, ако карах Common Rail или помпа дюза двигател не бих му сипвал масло в нафтата, но понеже съм с известния роторен боклук VP44 гледам да се помъча да го запазя повече време здрав и за 3+ години в мен няма грижи. Сипвам предимно в жегите, а в тези месеци и зимните, спирам 2Т маслото. В яките студове ян и фев слагам някаква добавка против замръзване, защото им нямам вяра на тия от бензиностанциите,че дизела им е "зимен" и така...


Потребителски аватар
terero
Мнения: 210
Регистриран на: Пон 28 юли 2008 17:45
Автомобил: VW PASSAT VW LUPO
Двигател: AHU 98 AKU 00
Местоположение: Бургас

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот terero » Сря 18 окт 2017 20:57


И аз така си мисля дали зареждането ще е 110лв или 113 все тая важното за за мен е дръгела да движи и да не влиза в бокса.
А ефекта и да е само мисли пак си позитивно в този живот! :love.vwclub



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: lubomir911, Mitablek и 62 госта