Сипвате ли масло в нафтата ?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот vlado_tonev » Сря 18 окт 2017 21:10


Напоследък ми изпада 2Т на Stihl от червеното.Прави ми впечатление,че работи една идея по-добре.На 50 л нафта слагам около 1 л масло.




Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот Водния дух1 » Сря 18 окт 2017 21:28


Единствено,мотора на ААZката взе да мърка като му налях бай-тошовска нафта на 30г.Може би щото беше пълна със сяра и парафин.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8337
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот samo_pechka » Сря 18 окт 2017 23:36


ivailo_slavov написа: Аз лично обаче, ако карах Common Rail или помпа дюза двигател не бих му сипвал масло в нафтата, но понеже съм с известния роторен боклук VP44 гледам да се помъча да го запазя повече време здрав

Бих слагал и на КР тип мотор 2т масло. Не му е проблем, дори напротив. Единствено не съм наясно ( не съм се интересувал по-точно ) за ДПФ филтъра ( ако го има ) какво се случва.
А за помпата, че е боклук...всъщност оригинала на тази помпа ( Кики/Зексел ) е била абс.читава, ма Бош купуват патента и я "преработват" със задна мисъл .....Радвам се, че не осраха така и ВП37 ..


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот Stivi » Чет 19 окт 2017 9:41


samo_pechka написа:Бих слагал и на КР тип мотор 2т масло. Не му е проблем, дори напротив. Единствено не съм наясно ( не съм се интересувал по-точно ) за ДПФ филтъра ( ако го има ) какво се случва.

Екстра си му е на DPF-а ,даже по-добре изгаря саждите icon_idea


Потребителски аватар
bkunev
Мнения: 397
Регистриран на: Пет 09 май 2008 22:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот bkunev » Чет 19 окт 2017 13:36


ivailo_slavov написа:Дали се усеща или не, факт е, че нафтата става по мазна, което няма как да е минус за каквато и помпа да е. Аз лично обаче, ако карах Common Rail или помпа дюза двигател не бих му сипвал масло в нафтата, но понеже съм с известния роторен боклук VP44 гледам да се помъча да го запазя повече време здрав и за 3+ години в мен няма грижи. Сипвам предимно в жегите, а в тези месеци и зимните, спирам 2Т маслото. В яките студове ян и фев слагам някаква добавка против замръзване, защото им нямам вяра на тия от бензиностанциите,че дизела им е "зимен" и така...


Аз пък друго се замислих, Колеги... Един приятел зимата слагаше по 5 литра бензин на един резервоар нафта на Поло 1,9 ТДИ AHU. Палеше. И без бензина палеше...
А пък аз от 2008 карам все печки. Все уличници, демек спят на пътя. Тук у наше село Габрово е падало и под -20. Един път не съм сипвал от скъпата нафта за толкуз години. Все обикновен дизел от Шел, Ромпетрол и Лукойл предимно. Как един път не отидох с рейса на работа/да не чува господ/. Та мисълта ми е: с изправен акумулатор, свещи, изправна кола и обикновена нафта няма грижи! Защо са нужни превенции тогава?!?! Казват че всяка верига зимата си слага необходимите добавки. Може и така да е.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот radi_nrj » Чет 19 окт 2017 14:15


На нас се е случвало да ни заредят лятна нафта е Шел и бусовете седяха 1 седмица безработни.


Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот Lifeguard » Сря 25 окт 2017 19:21


vlado_tonev написа:Напоследък ми изпада 2Т на Stihl от червеното.Прави ми впечатление,че работи една идея по-добре.На 50 л нафта слагам около 1 л масло.

Колега не е ли малко множко маслото?20 мл. на литър нафта.Ти си го подкарал баш като двутактов двигател.Принципно доколкото знам се слага около 2мл. на литър,но аз слагам около 5 мл.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8337
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот samo_pechka » Чет 26 окт 2017 11:24


Не му е проблем на дизела, изгаря си без остатък, мазане в изобилие ..... Пък и доколкото разбрах на колегата му "изпада" това масло :beer


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7635
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот goppa » Пон 06 ное 2017 15:24


Нaвярно клaпaнa нa вaкуумнaтa помпa не държи.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7635
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот goppa » Пон 06 ное 2017 19:17


Става въпрос за възвратното клапанче, което се намира в щуцера за вакуумния маркуч. Щом угасиш мотора, понеже маркуча е под вакуум, започва да навлиза въздух и масло през щуцера в маркуча. Виж дали има масло в маркуча!


Потребителски аватар
satansho
Мнения: 167
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 16:10
Автомобил: VW T4 Audi
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот satansho » Нед 17 дек 2017 8:53


ziro1337 написа:Здравейте, вече 3ти резервоар изхарчих с двутактово масло в нафтата. До сега не усещах никаква промяна, освен може би по меката работа на двигателя(не знам дали не си внушавам). Сега обаче 4ти резервоар след изгасване на колата чувам как тандем помпата шуми около 5секунди. Не съм сигурен дали нещо в нея се върти и постепенно спира или бучи, нормално ли е? Досега никога не съм го чувал този шум. Колата е пассат б5.5 помпа дюза. И чисто информативно наистина ли е възможно да се зацапа променливата геометрията на турбината от 2т масло или ме лъжат?


Ако слагаш бездимно 2Т надали ще се зацапа .Зацапва се ако ти изпускат сегментите и ти гори масло. На практика това което виждаш на ауспуха може да приемеш че е в турбото.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8337
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот samo_pechka » Нед 17 дек 2017 14:14


Сега колеги, нека уточним нещо много важно за маслото. В зависимост отде "влиза" това масло, ще има значение. Когато подаденото масло се подаде през дюзите е едно , а когато това масло се засмуква през смук. колектор е съвсем друго ! Това е сериозната разлика ! Така, че колегата над мен правилно го е отбелязал!


Потребителски аватар
martom
Мнения: 438
Регистриран на: Сря 08 юни 2011 20:39
Автомобил: Polo
Двигател: 1.4AEX
Местоположение: Sofia

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот martom » Вто 02 яну 2018 23:18


Някой има ли интерес за 10л.трансформаторно масло(ново)?Цената ще е около 20лв.


Viktor10
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 28 юли 2018 18:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот Viktor10 » Съб 28 юли 2018 18:58


Здравейте,
Още не съм изчел цялата тема, в началото съм и чета за пропорцията на 2Т маслото към нафтата.
Наскоро минах през сервиз, защото пушеше яко черен дим и сажди при форсиране на място - оставаше черно петно на асфалта. В сервиза след диагностика ми казаха направо да налея 2л 2Т масло на половин резервоар.
Аз съм с WV Lupo, което означава че тези 2л 2T масло ги долях на около 20 л нафта и после дозаредих още 10 л нафта отгоре за да се размесят добре. Веднага след това пропътувах около 250 км, като имаше и доста баири. Наистина двигателя работи по тихо, пушенето намаля ( но при тръгване си го има, виждам го в огледалото) . И като се прибрах, понеже паркирам в подземен гараж, забелязах нямаше гадна миризма на пушек както преди.

А мисля че това черно пушене на колата, си го докарах след зареждане само на АВИО дизел от Еко в продължение на 1 година. Като на всеки 15-20 л авио дизел съм добавял 2 капачки (може би 20 мл) добавка BARDHAL за лесно палене, бездимен ход,почистване на дюзи и какво ли не - в една метална кутия за около 40лв мисля.

Сега се чудя дали на следващото зареждане на половин резервоар да сложа този път само 1 л 2Т масло. По 200-300 гр на 50-60 л нафта ми се струва малко, такова количество не може да увеличи забележимо вискозитета на нафтата, че да повиши налягането в помпата?!


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16280
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот Pichaga » Съб 28 юли 2018 20:51


не знам от какво е пушенето, но определено надали е от авио дизела или бардала аз също карам с тая комбинация и нямам грам пушене или оплаквания. търси проблема, ако има такъв, другаде



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kris11 и 62 госта