Сипвате ли масло в нафтата ?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
MEDIKA
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 15 дек 2010 7:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: SLIVEN

Re: Сипвате ли маслко в нафтата ?

Мнениеот MEDIKA » Сря 15 дек 2010 17:13


Колега, здравей.Не е нужно да слагаш масло в нафтата .Но много е важно от коя бензиностанция ,зареждаш.Слагай гориво от Лукойл и зимата си сложи доп. добавка .Взех си една 28 лв. за 1 тон. гориво.Нямам проблеми.




Zinoto
Мнения: 1873
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Сипвате ли маслко в нафтата ?

Мнениеот Zinoto » Сря 15 дек 2010 18:15


Да ви кажа и аз като "стар" дизелджия, положителния ефект, а и за утихването на мотора не е само от по-доброто мазане. Добавяйки масло се повишава вискозитета на горивото и помпата прави по-добро налягане. Сътоветно сместа става малко по-богата, един вид все едно помпата е по-нова. Налягането в помпата се повишава, съответно впръскването се подобрява. Възможно е леко повишаване на разхода, но се подобрява паленето и мощността.


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Сипвате ли маслко в нафтата ?

Мнениеот mely » Сря 15 дек 2010 18:34


Опааа, аз писах че сипвам масло ама колегата пита за друга добавка май МАСЛКО .Такова нещо не сипвам

Справка ...заглавието :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Колега оправи си заглавието че после ще има :търсачкаа :търсачкаа :търсачкаа :търсачкаа ама нъц.


Потребителски аватар
freezone
Мнения: 192
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 20:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Сипвате ли маслко в нафтата ?

Мнениеот freezone » Сря 15 дек 2010 18:35


Аз наливам и по малко бензин.На 10 кила нафта-1 кило бензин


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Сипвате ли маслко в нафтата ?

Мнениеот DA@KA » Сря 15 дек 2010 18:44


Ефекта от добавяне на масло в дизеловото гориво е положителен.За тези които тепърва ще пробват да поясня,става въпрос само за( 2Т )двутактово масло.Всякакво друго масло е експеримент,за ваша сметка с ясен краи, при маистор дизелджия.


Потребителски аватар
profesor humel
Мнения: 451
Регистриран на: Пет 08 май 2009 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Сипвате ли маслко в нафтата ?

Мнениеот profesor humel » Сря 15 дек 2010 19:21


а сигорен ли си ,че ще е при маистора кажи какво моторно масло ще ти прецака помпата или ДВГ , аз лично съм слагал и шел и двутактово ма наи - евтиното ми ляга М10Д и нищо и няма от 1 година и косур , пак ако знаете още кво се слага зимно време в нафтата нема да вервате :screwy mhihi


Потребителски аватар
dragozow
Мнения: 920
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 8:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот dragozow » Сря 15 дек 2010 21:29


Не съм сигурен да сипя ли на моята PD двутактово масло, по-скоро не.


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот DA@KA » Сря 15 дек 2010 21:42


Да някои сипват и спирачна течност :banghead: Та моторното масло колега има присадки които правят яко сажди и при градско каране,прави нагар пред дюзата.Поне на служебното Фиорино чист дизел си бяхме вкарали такъв автогол.С двутактово тоя проблем го няма,то си изгаря на 100%


Потребителски аватар
dragozow
Мнения: 920
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 8:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот dragozow » Чет 16 дек 2010 7:04


Мотора на Фиориното и скъпия PD нямат много общи неща. На Фиориното каквото му сипеш все ще върви.


Потребителски аватар
rado_mit
Мнения: 945
Регистриран на: Сря 30 юни 2004 13:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сипвате ли маслко в нафтата ?

Мнениеот rado_mit » Чет 16 дек 2010 8:44


DA@KA написа:Ефекта от добавяне на масло в дизеловото гориво е положителен.За тези които тепърва ще пробват да поясня,става въпрос само за( 2Т )двутактово масло.Всякакво друго масло е експеримент,за ваша сметка с ясен краи, при маистор дизелджия.

точно така .. на 1-ва стр. на темата съм ви написал .. при всички "стари" дизели .. най добре е да се ползва масло със сертификат JASO FC защото е бездимно .. другото на пазара JASO FB - демек ниско димно .. но не при всички марки е наистина "ниско димно" .. JASO FA е забранено за Европа
интересно ще ми е ако някой пробва с "марина" масло .. демек двутактово за извънбордни двигатели за лодки .. защото някои имат присадки за разтваряне на водата
при комон рейл дизелите .. проблема е в това .. че не е ясно дали няма да последва запушване на дюзите или повреждането им .. чели сте статии какво става ако на комон-рейл сипеш нафта със сяра .. или запушва дюзите .. или ги унищожава .. ефекта е .. че частиците сяра действат като песъчинки .. а не е ясно какви частици и с какви размери "плуват" в маслото


Потребителски аватар
Fen
Мнения: 295
Регистриран на: Пон 29 май 2006 19:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот Fen » Чет 16 дек 2010 9:59


dragozow написа:Не съм сигурен да сипя ли на моята PD двутактово масло, по-скоро не.


Аз не бих пробвал със сигурност. Моторите на VAG са се доказали със своя дълъг и безпроблемен пробег при правилна експлоатация, без да се налага да се слага двутактово масло. Тук не говорим за 100 - 200 хил. км, а за много повече. Сигурно повече от 2/3 от форума (да не кажа и повече) карат дизели на много над 200К км. без проблеми ... ще изкарат и още толкова. Като се сложи един среден пробег по 25-30 хил. годишно, това са поне 7-8 години за да минеш 200К км .... повечето ще си сменят колите със сигурност .. а и няма да се налага да се чудиш дали да слагаш масло или не.


Потребителски аватар
todoj
Мнения: 45
Регистриран на: Нед 06 авг 2006 14:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Раднево

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот todoj » Чет 16 дек 2010 10:05


Ще взема да му сипна малко масалце на моя GOLF 3 TD GTD.Аз лично усещам разлика в тракането като зарейдам и на различни бензиностанции.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4246
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот tdi fen » Чет 16 дек 2010 10:10


todoj написа:Ще взема да му сипна малко масалце на моя GOLF 3 TD GTD.Аз лично усещам разлика в тракането като зарейдам и на различни бензиностанции.
сипвай от 50 до 80мл на 10л гарантирно ще усетиш разлика


Потребителски аватар
gavas
Мнения: 79
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 13:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот gavas » Чет 16 дек 2010 11:18


Колеги, аз продавам наливни масла на Лукойл. Идват хора и купуват за да сипват в нафтата. Наливното двутактово 2Т Mix мисля беще 4,60лв или там някъде.
Интересното беше, че едно момче сипваше М16Д на едно Ауди Б4. Баща ми, вика, е майстор, 10 години го карам с М16 - нема грешка :D .
По принцип 2Т-то/двутактовото/ е правено да изгаря заедно с бензина, докато М16 си е моторно масло, ама кво да му кажа - щом настоява.
Според мене не е важно каква марка е 2Т-то което сипвате в нафтата - то просто смазва помпата, дюзите и излиза през ауспуха. Но си мисля - не сипвайте отработени масла /по-горе из темата четох/, винаги има твърди частици - лошо за филтъра.


Потребителски аватар
rosen79
Мнения: 3203
Регистриран на: Чет 04 сеп 2008 8:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сипвате ли масло в нафтата ?

Мнениеот rosen79 » Чет 16 дек 2010 11:34


Те тея дето сипват двигателно или отработено масло после пишат тук,че вреди,че като сипваш масло после си за майстор и други подобни глупости.Това за мен са мурдари дето си мразят колите.Един колега даде 15000лв за бмв 530тдс и му нахакал един резрвоар с керосин защото го намерил по-тънко.Да му се чудиш на акъла.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта