Стартера върти много бавно

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Стартера върти много бавно

Мнениеот red.devilll » Нед 02 яну 2011 16:18


igi91 написа:Не е важен и само вискозитета на маслото защото има малса 5w40 гъсти като за 20w50. Марката винаги има значение :D

колега със Stat oil масло съм,но не мисля че това е проблема. на бащами колата също е с талова масло и никакви проблеми. По принцип карам с такова масло от 3 години на старата ми кола и никакви проблеми с нея -беше бензинова де но пък с 44ah акумулатор




Потребителски аватар
igi91
Мнения: 61
Регистриран на: Вто 13 апр 2010 19:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Стартера върти много бавно

Мнениеот igi91 » Нед 02 яну 2011 16:40


Ами има голямо значение сипи от това малсо в някав съд и го сложи на открито навън и сутринта му виж състоянието направи после същото с някое по скъпо малсо например кастрол и виж разликата :wink:


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Стартера върти много бавно

Мнениеот muns61 » Нед 02 яну 2011 16:55


А четки на стартера сменяхте ли?


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Стартера върти много бавно

Мнениеот red.devilll » Нед 02 яну 2011 17:06


igi91 написа:Ами има голямо значение сипи от това малсо в някав съд и го сложи на открито навън и сутринта му виж състоянието направи после същото с някое по скъпо малсо например кастрол и виж разликата :wink:

Колега карах само с мобил старата ми кола и като ми изгори 1л масло за 8000 км сложих от стат оила и никакво горене не съм имал и затова останах на тази марка. а това че е по-скъпо не мисля,че означава че е по качествено. поне това няма ментета за сега защото го взимам от познат на който фирмата в която работи го внася,а литъра му е 16 лв, а мобила и кастрола поне мисля,че имат много ментета и тридно се намира качествено


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Стартера върти много бавно

Мнениеот red.devilll » Нед 02 яну 2011 17:07


muns61 написа:А четки на стартера сменяхте ли?

като сваляха стартера смениха втулките а всичко друго си е били ок. четките ми казаха че са били съвсем малко износени и затова не са ги сменили


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Стартера върти много бавно

Мнениеот muns61 » Нед 02 яну 2011 17:32


Много е вероятно четките да са насъбрали мръсотия в леглата и при ниски температури да клеясват. Тогава натиска от пружините е недостатъчен и не протича достатъчно ток от четката към колектора.
Често се среща.


Потребителски аватар
izcrazy
Мнения: 334
Регистриран на: Пон 20 дек 2010 0:35
Автомобил: Vw Golf 3 Variant 1995
Двигател: AAZ
Местоположение: Добрич

Re: Стартера върти много бавно

Мнениеот izcrazy » Пон 03 яну 2011 2:12


сп0ред мене е едн0 0т тези неща : масата (дебелия кабел),бендикс или четките са истрити ак0 м0жеш г0 0тв0ри и виж четките дали има 0ще хляб в тях


Jackas
Мнения: 9
Регистриран на: Съб 01 мар 2008 21:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Стартера върти много бавно

Мнениеот Jackas » Вто 04 яну 2011 19:07


red.devilll написа:Колеги Стартера върти много бавно,все едно е слаб акумулатора. акумулатора го мериха с вилка щеше да стопи пеотаните-добър е ,а и е на 2 месеца на всичкото отгоре,стартера е ремонтиран-сменени втулки всичко друго е било ок. от какво може да е проблема :banghead: ? Ако някой колега от София или околието мисли ,че може да ми реши проблема да пише. Колата е Голф 4 ATD PD 101 конч ако има някакво значение. колата пали,но всели ден съм на страх дали ще запали или не :banghead:


Аз имах същия проблем. И при мен всичко изглеждаше на 6 в това число и четките, но като ги смених ела да видиш как върти сега! :twisted:


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Стартера върти много бавно

Мнениеот nikson85 » Вто 06 ное 2018 20:22


Като стане въпрос за стартера и кат са почнат едни филми с маслата. Хора ние да не сме в Русия. :mhihi


Zinoto
Мнения: 1871
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Стартера върти много бавно

Мнениеот Zinoto » Сря 07 ное 2018 10:32


При профилактика на стартера най-добре е да се сменят и четките, за няма после чудене, че уж правена профилактика пък не си личи. Виждал съм четки повече от половината и след повторно разглобяване и слагане на нови четки разликата беше огромна.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Стартера върти много бавно

Мнениеот valiosport » Пон 19 ное 2018 9:10


Миналата година го правих, смених трите втулки, тази на бендикса се вади зор малката щото е глух отвора, и другата голямата в камбаната и тя щото се разглабя бендикса а после зор се слага зегерката отпред. Смазва се по втулките и нови четки и сега направо ке откъсне мотора, миналата зима на -13°С не дава да и подадеш ключа.
Ако не са сменени втулките (със сигурност не са щото е трудоемко) ротора залепва в магнитите на статора и затова върти мудно. Друга причина е някой кабел да е пред откъсване


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Стартера върти много бавно

Мнениеот nikson85 » Нед 25 ное 2018 7:38


valiosport написа:Миналата година го правих, смених трите втулки, тази на бендикса се вади зор малката щото е глух отвора, и другата голямата в камбаната и тя щото се разглабя бендикса а после зор се слага зегерката отпред. Смазва се по втулките и нови четки и сега направо ке откъсне мотора, миналата зима на -13°С не дава да и подадеш ключа.
Ако не са сменени втулките (със сигурност не са щото е трудоемко) ротора залепва в магнитите на статора и затова върти мудно. Друга причина е някой кабел да е пред откъсване

Втулкие са най важни те са основната причина за счупен стартер и износен венец на маховика. Другото е вятър работа и се поправя лесно. Стартер се проверява именно заради втулките.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 69 госта