Колко дизел ви горят колите ?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
dika
Мнения: 261
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 9:48
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 20tdi
Местоположение: София

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот dika » Чет 25 май 2017 10:13


Привет.
Да се включа и аз по темата. Малко болно или не, ще ви призная :) правя си екселче с всяко зареждане от септември 2014та до сега. За периода съм изминал 46 355 км, като съм заредил 3201,74 литра нафта. Излиза, че среден разход е 6.9/100, като колата се кара поне 70% градско.
Колата е Passat 5.5 1.9 PD AVF.




red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот red.devilll » Чет 25 май 2017 14:23


valiosport написа:Ми висок е, за да пердаши такъв разход трябва да го караш на изтребител а така разход не се засича.
Разхода се засича при кротко каране с плавно ускоряване и шофиране с минимално газ колкото да може да ти поддържа дадена скорост 90-100 да кажем.

Разход се засича в стила ти на каране и то винаги пълно пълно.То ти като си засичаш колата като я буташ или някой те тегли какъв е този разход??? Реален разход се засича в стила ти на реалното шофиране ,а не само за да кажем ,че колибите ни харчат по 2-2,2л/100км. Радвам се че xaxy-то е покачил малко разхода,че ако му погледнете старите постове може да си помислите ,че кара хибриден автомобил от бъдещето,а то най-обикновен ку-ник на 20 години


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот Xaxy » Чет 25 май 2017 14:53


red.devilll написа:
valiosport написа:Ми висок е, за да пердаши такъв разход трябва да го караш на изтребител а така разход не се засича.
Разхода се засича при кротко каране с плавно ускоряване и шофиране с минимално газ колкото да може да ти поддържа дадена скорост 90-100 да кажем.

Разход се засича в стила ти на каране и то винаги пълно пълно.То ти като си засичаш колата като я буташ или някой те тегли какъв е този разход??? Реален разход се засича в стила ти на реалното шофиране ,а не само за да кажем ,че колибите ни харчат по 2-2,2л/100км. Радвам се че xaxy-то е покачил малко разхода,че ако му погледнете старите постове може да си помислите ,че кара хибриден автомобил от бъдещето,а то най-обикновен ку-ник на 20 години


Тъй като тука, сте големите професори, каняте да дойдеш да видим, колко гори, ако е такъв разхода пълниш резервоара до горе, ако не е такъв аз пълня твоя? Вярно е, че отначалото много висок разход ми даваше, но тъй като доста го настъпвах и тогава си гореше по 7-8 но след като претърпях случка с служебния автомобил започнах, да шофирам нормално и разхода почна се нормализира. Както казах, ако толкова си сигурен заповядай. Но нека мине малко време, да може да събера малко икономия и тогава с радост, ще те повозя по същия маршрут, с същия товар, но ще трябва да помогнеш, да можем я натоварим малко носене има, но вярвам, че няма се педеразиш :beer

П.п. Спирам с спама, че аз ще го отнеса отново, който иска да заповяда на л.с да се разберем :th_up


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот red.devilll » Чет 25 май 2017 15:32


Няма смисъл да спамим.Казваш кога и идвам,но няма да пълним резервоарите а ще разменяме талони.Искам да караш както казваш със 160км/ч и да ти даде разход 5,5 а не 5,2 и тогава да говорим. Имам повече изминати километри на леки коли отколкото имаш косми по главата .Мотора е доста икономичен-спор няма,но ако се кара до към 100-120км/ч максимум от там нагоре си похапва. Един път ти гореше 12 после 4 сега си горе долу до нормалния но трябва още малко да покачиш за тази скорост ,която си дал. Ако си навит идвам и преди ти бях предложил но удари на задна.Само ще помоля ако има някой колега който е свободен да дойде за свидетел(нито мой-нито твой познат). Пълним на бензиностанцията до капачката за моя сметка и после пак така. Ако си навит аз съм ОК и в неделя казваш само къде трябва да дойда и съм там


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот Traytor » Чет 25 май 2017 15:41


Всички каращи AFN и 1Z имат разход който прави Prius-a безполезен. Аз се чудя как хората се навиват да си купят хибрид за толкова много пари като могат за 3000лв да си земат един стар пасат и да им е хем по-широко, хем по-икономично. :mhihi
Бъзика на страна, вярно е че AFN-a е икономичен, имал съм такъв, но с висока скорост ще гори, няма да е като моя душегуб, но ще гори.
И за да не съм офтопик, поредно засичане на моята колиба 290км по АМ Тракия(Ямбол-София) и 395км градско в София. Общо 685км с 54л, доволен.


Потребителски аватар
inspektora
Мнения: 362
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:22
Автомобил: Honda CR-V
Двигател: i_ctdi N22A2 2008
Местоположение: Варна

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот inspektora » Чет 25 май 2017 16:25


С висока скорост Prius-a може и да харчи повече от Пасата. Хибридите са пълна нула - на тестовете на АМС изкарват най-много 20км. на ток. А този разход, който им декларират е напълно измислен - пресмята се на база методика, която няма нищо общо с действителността. Пак на тестове на АМС малки колици-хибриди Тойота и Хонда дават разход около 6/100 и нагоре.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот MMX » Чет 25 май 2017 16:40


Ползата на хибрида е в икономията от чакане на светофари и бавно мърдане напред. Дори да е изтощена батерията е по-икономично да запали да зарежда и да изгасне ДВГ отколкото да бръмчи на място или да пали/гасне много пъти. Т.е. става за градска кола / такси. За по-дълги дистанции започва да се губи смисъла.


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот Xaxy » Чет 25 май 2017 18:14


red.devilll написа:Няма смисъл да спамим.Казваш кога и идвам,но няма да пълним резервоарите а ще разменяме талони.Искам да караш както казваш със 160км/ч и да ти даде разход 5,5 а не 5,2 и тогава да говорим. Имам повече изминати километри на леки коли отколкото имаш косми по главата .Мотора е доста икономичен-спор няма,но ако се кара до към 100-120км/ч максимум от там нагоре си похапва. Един път ти гореше 12 после 4 сега си горе долу до нормалния но трябва още малко да покачиш за тази скорост ,която си дал. Ако си навит идвам и преди ти бях предложил но удари на задна.Само ще помоля ако има някой колега който е свободен да дойде за свидетел(нито мой-нито твой познат). Пълним на бензиностанцията до капачката за моя сметка и после пак така. Ако си навит аз съм ОК и в неделя казваш само къде трябва да дойда и съм там


Сега, ако ми прочетеш отново мнението, ще разбереш "надявам се" , че не съм карал постоянно с тази скорост, а само там където пътя позволяваше. Карал съм с въпросната скорост, има няма 3/4 км и после пак нормално каране. Дам, да дойдат още 3-4 човека, колата да легне добре тогава разхода няма да е такъв, но това е друг въпрос. Аз не карам, никой на сила да ми вярва, тук сте само разбирачи и според вас няма как гори толкова този автомобил. Явно четеш през пръсти, но това е друг въпрос. Това ми е предложението, а кога си ми предложил преди това не помня, явно имам амнезия :gruebel Пълним от горивото, което аз сложа и засичаме. Всеки който ме познава, знае как карах преди, как се оплаквах от разхода, как карам след инцидента и как гори сега колата. За къв *** ми е талона ти :mhihi достатъчно ми е, после ми напълниш резервоара. Както казах, предполагам до средата на другия месец, ще имам икономия ще те поканя да дойдеш, да се увериш. Средата на месеца ми пиши, ще се разберем кога дойдеш.


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот red.devilll » Чет 25 май 2017 18:25


Като си карал 100метра със 160км/ч може изобщо да не го споменаваш че си карал със 110-160км/ч. все се надявам един човек да не тежи повече от тези 190литра,които са ти били в колата.
А за това кога съм ти предложил е когато ти харчеше преди около година 4,5 смесено.А това дали имаш амнезия не съм аз компетентното лице за да ти каже.Най много се дразнят като не знаете как да си засечете колата и да пишете глупости.
Не се правя на голям,а ти си доста малък за да се правиш на някакъв си. Предложих ти в неделя за дойда ,но ти ще чакаш да дадеш икономия-икономия никой шев не признава(нарича се по друг начин). Не ти пиша на лично за да може да се види какво предлагам и дали си навит. Талона го предлагам за да може да взема твоя ако е по-висок разхода и да не можем после да пишем глупости..
Ако караш с 90-110км/ч съм съгласен с този разход,но като пишете други цифри не се дърпайте,защото не чете през редовете


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот Xaxy » Чет 25 май 2017 18:53


Ако беше прочел, поста ми какво съм написал, че не съм поддържал тази скорост постоянно, нямаше да говориш глупости, но явно материала ти е дошъл повече :screwy


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот Pichaga » Чет 25 май 2017 20:41


:death
защо да се слагат предупреждения...... :bishop :deal :a045


BobyM
Мнения: 403
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 2:08
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHF 1.9 TDI
Местоположение: София

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот BobyM » Чет 25 май 2017 21:10


Поредна засечка 50литра - 750км или 6.7л на 100км градско на къси разстояния с моето каране тип гас спирачка.
Колата е Голф 4 1.9 ТДИ 110кс без подобрения с катализатор в незнайно състояние :D


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот red.devilll » Пет 26 май 2017 7:39


Xaxy написа:засичане от вчера и днес. Колата от профила ми Кърджали-Хасково-Асеновград-Пловдив-Хисаря-Кърджали-Хасково-Кърджали,в Пловдив сварих пак час пик,общи км 470 заредено 25 литра = 5,31л на 100 км. Последните 300 км,бях я натоварил с 190 литра,скорост 110-160 км/ч където пътя позволява

ДА четеш сам какво си писал. И да ти помогна да не цитирам пак- Заредих 30лв и 10 литра.Първо се научи как се смята разход ,а не да гледаш стрелката и после пиши. Второ скорост от 110-160 където позволява за мене лично значи газта постоянно на макс.Трето с 200 литра в багажника. Четвърто,ако още един път ми напишеш че материала ми е дошъл в повече и да ми слагаш такива отзад зад поста ти :screwy няма да е здравословно.
ПЕТО Ако си мъж да дойда вдругиден и да засечем и да спрем със спора и да си ходиш пеш защото детските си ги изхарчил вече за кола и няма как да си купиш друга. За да запазим добрия тон във форума не си позволявай да обиждаш някой ,че е луд за да не полудееш.Кърджали не е кой знае колко далече и не чакам за да открадна нафта за да дойда на гости,а зареждам и идвам да видим кой е луд и кой не. Надявам се да не се обиждаме кой как и какво прави.Лек ти ден и се надявам да се видим и да пишеш после как е бил разхода пълно пълно и дали имаш нова придобивка или си се отървал от старата


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот Pichaga » Пет 26 май 2017 8:20


хайде на лични да се мерите!
Ще ви раздам предупрежденията и то по 2 на човек!!!!
Аман, грамотни ли сте??? Четете ли???


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот Xaxy » Пет 26 май 2017 9:39


Сигурно ще отнеса аз предупрежденията,зареди теб ама какво се прай.
Много добре знам,как се смята разхода и щом съм го написал,значи съм сигурен. Щом за теб,значи само газ ясно ми е. Дам с 190 литра в багажника. Ти знаеш ли,какво значи това,че да заплашваш?хах Мен не ма е страх бре,но явно,че не сващаш защо сега не мога. С какво да напълня багажника сега? С камъни ли?Детските одавна са ми спрени,одавна си изкарвам хляба с работа,тъй че тука си смешен.Кога съм те обидил? Няма как да полудея ;) Не разбирам за каква обида говориш....Охх Лек ден,писах ти на лично ама не отговаряш?

П.п Някой работи,като не ти са ясно е по-добре да замълчиш,а не да говориш без да си наясно.

Последна промяна от Xaxy на Пет 26 май 2017 15:45, променено общо 1 път.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта