Колко дизел ви горят колите ?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот Xaxy » Вто 06 сеп 2016 21:56


Колата от профила ми;

Кърджали-Александруполис-Кърджали

4 човека и пълен багажник, на отиване час и половина чакане на границата,навръщане 4 часа чакане на границата.

Общи км- 300
Постоянно включен климатроник
засичане; пълно-пълно

8,73 на 100




Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7654
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот goppa » Вто 06 сеп 2016 22:00


gergeto написа:шибания борд накрая ми дава среден разход -5,9 л/100км и това си е....Като чета тука -колеги ,при същите условия и скорост и ДВГ,като извадят едни 4.5-4.8 л/100 + натоварена отвсякъде кола...направо ми "завира" отвътре.Тaка като чета "Шаранджиите" оттук-оттам ,и техния разход почти като моя ,ама карат рейсове ...Бах мама и на тая мойта "Испания"-наред ли е или се е...ва нещо по испанския инжинеринг :screwy


5,9 л/100 км с Шаран може, но лятно време без климатик, без товар и по нанадолнището :mhihi . Не се ядосвай за разхода си, той може да варира много от най различни условия: стил на каране, средна скорост, включено отопление или охлаждане, денивелация между начална и крайна точка, количеството завои по пътя, товар на автомобила, даже и наличието на насрещен или попътен вятър. Въобще тия моментни засичания не дават достоверна информация за разхода на автомобила. Това, че някой се е похвалил колко малко му е изгорила колата за едно пътуване, не означава, че гори толкова винаги.
Аз моя Шаран го засичам от Март тази година, като си записвам всяко зареждане. За момента средния ми разход е 7.36 л/100 км. Но от Март до сега е било само топло. Очаквам като засека пълна година разхода да се вдигне.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот Mishonti » Сря 07 сеп 2016 7:39


За последните 5 хил. километра съм карал с нафта от Марешки, Шел, ОМВ,Ромпетрол. Е, как не усетих разлика във вървежа или разхода не знам? Някой като се изцепи, че с еди-коя-си нафта колата "литвала" и припадам от смях..


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот batVenci » Чет 08 сеп 2016 0:59


Обикновено горивото от различните бензиностанция е едно и също, като по-често бензинджиите ни удрят в литража, по-рядко в качеството. Затова обикновено няма разлика в поведението на автомобила при зареждане от различните вериги (с малки изключения, разбира се). Забелязал съм, че обикновено при по-ниска цена на горивото, обикновено това се компенсира от бензинджиите с промяна показанията на колонката в наш ущърб, разбира се. Метрологичния контрол (както всичко у нас ден до пладне) е моментен и кампаниен, обикновено широко разгласяван по медиите, като резултата от цялата тази шумотевица накрая е ясен. Но и да има по-строг контрол, при проверка, отдавна няма проблеми, софтуера на колонките да се манипулират, като Фолксваген скандала. Иначе появата на Марешки помогна това лято цените на горивата за сезона да не хвръкнат много над психологическия праг от двата лева. Но проблема е, че и при него (може някои негови по-низови алчни шефчета да играят зад гърба му) има тъй наречено софтуерно коригиране на колонките...


Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот Rat Fink » Чет 08 сеп 2016 8:30


Аз от моите наблюдения мога да твърдя, че с нафта от Ромпетрол и Лукоил колата ми е по-икономична с 0,5-0,7л/100км отколкото с такава от ОМВ, ШЕЛЛ. С ЕКО ми е давала най-висок разход. Всичко това съм си го замервал много пъти пълно-пълно и на дълъг път при еднаква скорост и т.н. За вървежа не мога да кажа, защото си сипвам добавки и те може би компенсират разликите.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот Lupender » Чет 08 сеп 2016 9:00


Най-нисък разход ми дава с екто дизела на Лукойл, но е по-скъпа, иначе от Петрол съм доволен, горе-долу съпоставима с тази на Ромпетрол. Най-гадната нафта съм зареждал във Варна, включително от Лукойла на Владислав, както и от Еко-то на изхода към магистралата. Разликите стигат до литър и половина! Вероятно има двойно влияние - качеството и количеството. Най-разочарован съм от скъпия дизел на ОМВ - никакъв ефект... яд ме е, че заредих до горе.
С Екстра форс-а - 96 октановия на Петрол успях да докарам БМВ-то на 8,2 среден разход по метода пълно-пълно (М52 В20) само с 200 км извънградско. Преди под 9 не можех да го сваля.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот Traytor » Чет 08 сеп 2016 9:19


Ако може да стихнат простотиите в тази тема... И на мен колата ми изгори с 1л. повече на пълно-пълно като заредих на Еко, да взема да ги храня че от тяхната нафта колата гори повече отколкото с тази на ОМВ? Преди да правите заключения от кои бензиностанции колата ви гори по-малко и повече, трябва да замерите за огромен пробег, да знаете че карате с едно темпо и да знаете дали ви удрят в количеството. Както каза колегата по-горе освен ЕКО и някои от бензиностанциите на Ромпетрол, всички останали са с еднаква нафта от рафинериите на Лукоил, до колкото знам и Ромпетролите които са френчайз също са от лукоил. Най-важното е обаче, че прекомерно сте се вглъбили в тоя разход. Карайте си колите и това е.


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот batVenci » Чет 08 сеп 2016 9:20


Ами във Варна има два обекта на Марешки и веригите наоколо смъкват изкуствено цените на горивото. Изкуствено, защото обикновено това се компенсира най-вече със заиграване показанията на колонката. Накрая като се тегли чертата, става ясно, че тамошните ниски цени на горивата, не дават реално толкова икономично пътуване, колкото изглежда да има при наливане на такова "евтино" гориво...


Потребителски аватар
inspektora
Мнения: 362
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:22
Автомобил: Honda CR-V
Двигател: i_ctdi N22A2 2008
Местоположение: Варна

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот inspektora » Чет 08 сеп 2016 20:51


Отдавна съм забелязал, че любима тема на Българина е да се изкарва жертва на някого - на веригите, на политиците, на капиталистите, на мафията и на световната конспирация срещу Него! Когато цените на горивата бяха високи - лъжат ни с надценките, когато са ниски - пак ни лъжат, ама с качеството и количеството, е няма угодия!!! Абе хора, вие мазохисти ли сте?!

Последна промяна от inspektora на Чет 08 сеп 2016 21:28, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот ssssl » Чет 08 сеп 2016 21:01


:mhihi :th_up


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4614
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот hvp800 » Чет 08 сеп 2016 21:34


inspektora написа:Отдавна съм забелязал, че любима тема на Българина е да се изкарва жертва на някого - на веригите, на политиците, на капиталистите, на мафията и на световната конспирация срещу Него!?!

Ми, те Лошите си нямат друга работа и по цял ден мислят само как да Ни направят живота тежък, :Mr Green Fun
И за да съм по темата, ще кажа, че зареждам където ми падне, и чакам с нетърпение Марешки да се появи наоколо, та да си дигна и аз разхода :mhihi


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19145
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот stefan4o » Чет 08 сеп 2016 21:40


Разходът не се вдига, просто като е евтина нафтата и повечко настъпват колегите :Mr Green Fun


xxx_man
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 29 ное 2013 10:38
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот xxx_man » Пет 09 сеп 2016 6:46


Traytor написа:Ако може да стихнат простотиите в тази тема... И на мен колата ми изгори с 1л. повече на пълно-пълно като заредих на Еко, да взема да ги храня че от тяхната нафта колата гори повече отколкото с тази на ОМВ? Преди да правите заключения от кои бензиностанции колата ви гори по-малко и повече, трябва да замерите за огромен пробег, да знаете че карате с едно темпо и да знаете дали ви удрят в количеството. Както каза колегата по-горе освен ЕКО и някои от бензиностанциите на Ромпетрол, всички останали са с еднаква нафта от рафинериите на Лукоил, до колкото знам и Ромпетролите които са френчайз също са от лукоил. Най-важното е обаче, че прекомерно сте се вглъбили в тоя разход. Карайте си колите и това е.

Понеже пишеш на изуст малко да те светна: в Габрово Марешки го хванаха с некачествена нафта и му затвориха една колконка! Скоро го хванаха и в Добрич че нафтат не отговаря на бдс стандарта!! А за ОМВ нямам думи ! Те са на франчайс и по договор само 10% от горивата им са на марката ОМВ останалото се зарежда от куцо сакато и всякаква куца нафта стига да е най евтиното което може да намери съответния собственик на обекта! Има и читави ОМВ та но всичко зависи кой е собственика ! Така че колеги вие си мислите че карате с нафта ама друк път! Родните ни бензинджии я кращават който с каквото намери!


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот vanesto » Пет 09 сеп 2016 9:19


Единствената бензиностанция във Варна, на която ми сипаха фалшива нафта, или с вода, не знам, беше на Бенита до Пикадили център, миналата зима. И съм сигурен, че беше от нафтата, щото ми задръсти горивния филтър, палеше и гаснеше и ми набиваше грешка в помпата. Издухах я тази нафта, смених филтъра и колата се оправи. Повече там не стъпвам, иначе на почти всички други съм зареждал и ми дава еднакъв разход, включително и Марешки.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Колко дизел ви горят колите ?

Мнениеот Stivi » Пет 09 сеп 2016 9:22


Работата е като с контрабандните цигари,хващат някой с 5 стека и отнася 1000лв глоба ,а на митницата тировете минават като на парад. Та и тука търсят някоя колонка с отклонения, а "любимия" ни Лукойл въпреки гръмките приказки за постоянна модернизация и супер технологии заради които е все на загуба ни захранва с най-скапаната нафта в ЕС ,ама там никой не смее да пипа :thumb_down



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tih и 87 госта