ЛЕКО чукане (вибрации) в съединителя...

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
ivok
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 10 авг 2006 8:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

ЛЕКО чукане (вибрации) в съединителя...

Мнениеот ivok » Чет 10 авг 2006 8:57


Здравейте,

Преди седмица си купих Пасат, производство 2000-та в доста прилично състояние и се надявам да стана редовен член на този форум :)

Едно нещо ме приеснява само. Колата е 1.9 ТДИ помпа-дюза. На педала на съединителя се усеща едно леко чукане, или по-скоро вибрация, в такт с бръмченето на двигателя. Има го на празни обороти, усеща се нещо и когато се кара, включително и бързо. Ходих на няколко майстора, като всички освен един казаха, че било нормално, но то си го има постоянно. Аз обаче не мога да открия друга кола, на която да й вибрира съединителя по такъв начин. Смених целия съединител - комплект. Стария си беше оригиналния и не беше съвсем за смяна. След това няма никаква разлика - вибрацийката си е там. Не се чува нищо, просто леко си вибрира отчетливо. От юнитрейд един юнак ми обясни, че съединителя бил хидравличен и затова по него се усещали вибрациите от мотора, което са си откровени глупости, според мен.

Когато отвориха съединителя забелязах, че маховика може да се премести с ръка, но трудно - има ход около 2-3 сантиметра наляво и надясно.

Колата е преглеждана вече основно и няма никакви други забележки освен тази лека вибрация. Прилича на добре гледана и поддържана кола. Компютърната диагностика също е ОК - само единият (1-ви) цилиндър работел маааалко по-слабо от останалите (каквото и да значи това). Иначе показателите били отлични - два пъти го гледаха.

Моля, дайте ми някакъв съвет или насока за този съединител.




jerrry
Мнения: 355
Регистриран на: Вто 11 окт 2005 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот jerrry » Чет 10 авг 2006 9:07


На Опел Зафира тди - абсолютно същата работа :evil:
И на мен ми казаха на няколко места да карам така,не казаха от какво е.
И на служебния бус Форд - също :dontknow:


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Чет 10 авг 2006 9:11


Леко на празен ход е нормално, на практика защо именно хидравликата на съединителя да не предава вибрациите от мотора.


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Чет 10 авг 2006 10:07


При Тойота Корола 2004' го има същото само на празен ход. Не му се притеснявай, карай така...


Потребителски аватар
yossarian
Мнения: 526
Регистриран на: Вто 29 юни 2004 10:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ...

Re: ЛЕКО чукане (вибрации) в съединителя...

Мнениеот yossarian » Чет 10 авг 2006 11:05


[quote="ivok"]...Аз обаче не мога да открия друга кола, на която да й вибрира съединителя по такъв начин. Смених целия съединител - комплект. Стария си беше оригиналния и не беше съвсем за смяна. След това няма никаква разлика - вибрацийката си е там. Не се чува нищо, просто леко си вибрира отчетливо. От юнитрейд един юнак ми обясни, че съединителя бил хидравличен и затова по него се усещали вибрациите от мотора, което са си откровени глупости, според мен...quote]

Точно така вибрира съединителя на поне 5-6 ТDI коли на концерна и пасат, и голф и шкода, които съм карал. И моя така вибрира вече 20000 км, но не смятам да го сменям. Теб ако те влече може пак да го смениш, определено мераклии да ти вземат парите ще се намерят :D


Потребителски аватар
ivok
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 10 авг 2006 8:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ЛЕКО чукане (вибрации) в съединителя...

Мнениеот ivok » Чет 10 авг 2006 13:03


Точно така вибрира съединителя на поне 5-6 ТDI коли на концерна и пасат, и голф и шкода, които съм карал. И моя така вибрира вече 20000 км, но не смятам да го сменям. Теб ако те влече може пак да го смениш, определено мераклии да ти вземат парите ще се намерят :D


Ей сега, веднага отивам! И ще го сменям всяка седмица докато не спре да трепери, мамицата му :D :D :D

Много ви благодаря на всички за отговорите, които ме поуспокоиха. Странно, че още никой явно не е разбрал причината за тази история, но изглежда, че не е нещо опасно.


Потребителски аватар
stanimir
Мнения: 488
Регистриран на: Чет 11 май 2006 8:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ЛЕКО чукане (вибрации) в съединителя...

Мнениеот stanimir » Пет 25 авг 2006 13:03


Няма решение, вибрира ли вибрира
точно преди морето я дадох вече на сервиз,не на приятел,уж сменили това-онова,100 неща,но вибрацията си остана
А странно-както казах,преди я нямаше,появи се след като ми я върна един познат,който смени ангреажен ремък и пр....


Потребителски аватар
rusty
Мнения: 437
Регистриран на: Чет 23 дек 2004 22:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Oldenburg

Мнениеот rusty » Пет 25 авг 2006 15:11


При мене на Вектра Б 98 ДТИ също вибрира, един познат с пасат 98 и той така. Моята теория: хидравликата на съединителя се захранва от помпата на сервото а не от цилиндара на спирачките (не съм много в час с хидевликата, просто предполагам) и затова се пренася трептенето. Пробвай при крайно положение на сервото как реагира съединителя. Буса ми няма серво но е с хидравличен суединител и не вибрира. :) Успех!


Atanas14
Мнения: 749
Регистриран на: Пон 03 апр 2006 9:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Atanas14 » Пон 28 авг 2006 13:30


и моят вибрира, туран 2.0 ТДИ


jeki
Мнения: 311
Регистриран на: Сря 19 окт 2005 6:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

.

Мнениеот jeki » Пон 28 авг 2006 15:25


карам 4 ка вече 3 година - така и тресе съединитела няма проблем - 30.000 км съм минал карай и се радвай - нафта бол . по 1 лв


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Мнениеот Stivi » Пон 28 авг 2006 18:20


Като взех моя голф и аз пуснах същия въпрос и получих същите отговори :lol: Тоест всичко е в реда на нещата и няма повод за притеснение-с пожелания за дълги безаварийни километри :wink:


Потребителски аватар
Халил.Шемсидин
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 28 сеп 2018 13:59
Автомобил:
Двигател:

Re: ЛЕКО чукане (вибрации) в съединителя...

Мнениеот Халил.Шемсидин » Пет 28 сеп 2018 14:09


Като стартирам двигателя и натисна съединителя, двигателят издава разни звуци и кола се тресе.

Последна промяна от dobrin на Пет 28 сеп 2018 14:16, променено общо 1 път.
Причина: Оправих правописа. Бъди малко по-конкретен в обяснението какъв е проблемът.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 157 госта