Passat B5.5 - 1.9 TDI 131 - теч на масло от вакуум маркуча на тандем помпата-РЕШЕНО

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
valko.80
Мнения: 36
Регистриран на: Нед 06 фев 2011 19:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Passat B5.5 - 1.9 TDI 131 - теч на масло от вакуум маркуча на тандем помпата-РЕШЕНО

Мнениеот valko.80 » Нед 13 фев 2011 13:56


Колата ми е пасат Б5.5 - 1.9тди 131пд.
Въпросът ми е за един маркуч, който се намира точно под тандем помпата. За какво е този маркуч и от къде може да е омазан в масло... прави капка масло и пада точно върху буксата на температурния датчик?
Съмнява ме гарнитурата на тандем помпата или гарнитурата на капака на клапаните.Гледах с едно специално огледалце от каде е този теч,но там е малко тъмно и не се вижда добре,единствено се вижда омасленият маркуч с капка насочена към буксата на темп.датчик,и какво може да стане като маже буксата на датчика?
Ако някой се е сблъскал с подобен проблем да сподели,за да ме насочи какво трябва да сменя...
Благодаря предварително :beer

Последна промяна от valko.80 на Сря 30 мар 2011 21:26, променено общо 1 път.




red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: маркуч под тандем помпата

Мнениеот red.devilll » Нед 13 фев 2011 14:58


valko.80 написа:Колата ми е пасат Б5.5 - 1.9тди 131пд.
Въпросът ми е за един маркуч,който се намира точно под тандем помпата,за какво е този маркуч и от къде може да е омазан в масло...прави капка масло и пада точно върху буксата на температурния датчик?
Съмнява ме гарнитурата на тандем помпата или гарнитурата на капака на клапаните.Гледах с едно специално огледалце от каде е този теч,но там е малко тъмно и не се вижда добре,единствено се вижда омасленият маркуч с капка насочена към буксата на темп.датчик,и какво може да стане като маже буксата на датчика?
Ако някой се е сблъскал с подобен проблем да сподели,за да ме насочи какво трябва да сменя...
Благодаря предварително :beer

Колега на 101 коня това е водно съединение,но маслото нямам си и идея от къде може да идва до него


ildimi
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 26 апр 2008 20:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: маркуч под тандем помпата

Мнениеот ildimi » Нед 13 фев 2011 19:36


Сигурен ли си колега, че е масло ? Провери отново, вероятно е антифриз или нафта. Едното идва от маркучите / за които си споменал/ , другото може да дойде от тандем помпата. Има огромна тема по този въпрос, със снимки, трябва да ги потърсиш. Успех !


Потребителски аватар
valko.80
Мнения: 36
Регистриран на: Нед 06 фев 2011 19:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: маркуч под тандем помпата

Мнениеот valko.80 » Нед 13 фев 2011 20:04


Да 100% е масло,обърсах малко от него на едно стъкалце...днес огледах по подробно при свалена кора и макуча стой точно между тандем помпата и тройника в които влиза темп.датчик
търсих подобни теми,но само за поло,голф,бора става въпрос,а тяхните двг не са разположени надлъжно като на пасата,и си мисля,че маркучите не са еднакви...днес направих малко снимки и видях,че въпросният маркуч има едно гумено уплатнение-много тънко но не мога да видя от каде идва.
Ако мога ще кача снимките по късно
Извинявам се ако има наистина подобна тема :oops:

Последна промяна от valko.80 на Нед 13 фев 2011 23:39, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: маркуч под тандем помпата

Мнениеот niks76 » Нед 13 фев 2011 20:09


колега(предполагам днес ти ми звъня по телефона) маркуча нема никакво уплътнение а най вероятно се е поразял и е подпухнал;маслото идва от EGRа


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: маркуч под тандем помпата

Мнениеот red.devilll » Нед 13 фев 2011 20:20


valko.80 написа:Да 100% масло,обърсах малко от него на едно стъкалце...днес огледах по подробно при свалена кора и макуча стой точно между тандем помпата и тройника в които влиза темп.датчик
търсих подобни теми,но само за поло,голф,бора става въпрос,а тяхните двг не са разположени надлъжно като на пасата,и си мисля,че маркучите не са еднакви...днес направих малко снимки и видях,че въпросният маркуч има едно гумено уплатнение-много тънко но не мога да видя от каде идва.
Ако мога ще кача снимките по късно
Извинявам се ако има наистина подобна тема :oops:

Колега маркучите мисля,че са еднакви нощо,че двигателя ти е разположен така,а маркуча в юнитрейд е 30 лв :horror: май а е 10 см и не е някакъв маслоустойчив, а казаха и че го нямат даже наличен. Аз за сега съм с обикновен,но си взех от една морга за 20 кинта трите малки които са заедно свързани и дългия който е на радиатора


Потребителски аватар
valko.80
Мнения: 36
Регистриран на: Нед 06 фев 2011 19:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: маркуч под тандем помпата

Мнениеот valko.80 » Нед 13 фев 2011 20:31


Да Ники аз ти звънях но бях пуснал вече темата...но искрено ти благодаря,че ми се обади като си видял,че съм ти звънял,и то в неделя с непознат за теб номер,и ми даде веднага отговор :beer.Виждам,че от егр има леко омасляване но като разгледах по подробно невидях пътя на маслото да идва от него,има леко омасляване и от гарнитурата на капака на клапаните,за тандем помпата немога да съм сигурен защото не се вижда добре...за да съм на 100% сигурен май ще трябва да се разглабя.Мислех си за този маркуч да не би от него да тече масло...видях,че влиза в главата,с една скоба е хванат.Направил съм снимки ще ги кача по късно-ако мога.

Последна промяна от valko.80 на Нед 13 фев 2011 23:45, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
valko.80
Мнения: 36
Регистриран на: Нед 06 фев 2011 19:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: маркуч под тандем помпата

Мнениеот valko.80 » Нед 13 фев 2011 23:38


Ето снимките
Прикачени файлове
Изображение0360.jpg
Изображение0403.jpg
Изображение0405.jpg
стрелката посочва ръбчето на скобата на което се задържа капка масло
Изображение0406.jpg
в ктъгчето е темп.датчик,а стелката показва маркуча от долу

Последна промяна от valko.80 на Чет 14 апр 2011 12:09, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: маркуч под тандем помпата

Мнениеот niks76 » Пон 14 фев 2011 9:52


дефакто от снимката ти прокапва от тандем помпата от вакуум изхода-почти всички ПД са така;карай си колата и не се занимавай с глупости :idea:


Потребителски аватар
valko.80
Мнения: 36
Регистриран на: Нед 06 фев 2011 19:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: маркуч под тандем помпата

Мнениеот valko.80 » Пон 14 фев 2011 11:44


И аз това си мисля да направя(да си карам и да не се занимавам),но пътувам доста,а и буксата на темп.датчик,и този маркуч който каза,че е за антифриза ме притеснява....ако реша да спря този теч,какво точно трябва да се смени,и трябва ли да чистя буксата на датчика?

Последна промяна от valko.80 на Вто 28 юни 2011 12:13, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
kondzhagyulo
Мнения: 194
Регистриран на: Нед 10 авг 2008 17:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Балчик

Re: маркуч под тандем помпата

Мнениеот kondzhagyulo » Пон 14 фев 2011 20:21


Здравей колега! Не съм намерил разрешение на въпроса. Утре ще ходя при един доста близък монтьор за едно похлопване отпред отдолу, но не от носачи а ... Та на един метър от канала има от преди два дни изваден окомплектован двигател единтичен с моя и сега е момента да разконспирирам проблема (поне се надявам, де...) и много други въпросчета закачки!


Потребителски аватар
valko.80
Мнения: 36
Регистриран на: Нед 06 фев 2011 19:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: маркуч под тандем помпата

Мнениеот valko.80 » Пон 14 фев 2011 22:41


Ок....:)


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: маркуч под тандем помпата

Мнениеот niks76 » Пон 14 фев 2011 22:44


щуцера на тандем помпата е направен конструктивно с малък луфт-за съжаление каквото и да се прави е с временен ефект


Потребителски аватар
valko.80
Мнения: 36
Регистриран на: Нед 06 фев 2011 19:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: маркуч под тандем помпата

Мнениеот valko.80 » Пон 14 фев 2011 23:23


разбрах,ще търся някой ден тандем помпа(втора употреба или нова)според зависи
Благодаря :beer


Потребителски аватар
kondzhagyulo
Мнения: 194
Регистриран на: Нед 10 авг 2008 17:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Балчик

Re: маркуч под тандем помпата

Мнениеот kondzhagyulo » Сря 16 фев 2011 0:57


За луфт на този щуцер ли казваш?

Изображение

Моя луфт е направо стряскащ ЛУФТ, докато на сваления двигател нямаше и стотна от милиметъра луфтец.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], Georgiev13, humanic, stoian55 и 193 госта