СмЯна на демпфер и съединител Голф 4 1,9TDI

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
RadoSi
Мнения: 156
Регистриран на: Сря 21 юли 2004 1:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: СмЯна на демпфер и съединител Голф 4 1,9TDI

Мнениеот RadoSi » Сря 30 юли 2014 13:45


Колеги .. демфера при силовите агрегати се ползва с цел да убира огромните пикови натоварвания след възпламеняване на сместа .. които създават вартящият момент.

Те най общо приличат на полусинусуиди и задачата на маховика е да ги изглади за да се получи равномерен вартящи момент през целите 360 градуса на завъртане и тай като през 180 градуса имаме работен такт то може да си представите как изгелжда картинката. Това блъскане при макс въртящи момент при около 2000 оборота е толвкао фрапантно че както е затихнало от преднодното горене клонящо към 10-20Нм слеващият такт създава ново което от 200 расте до към 500, при липса на демпфер можете да си представите колко му е неловко на вала :) и колко ще е неприятно за пътниците .. а немците искат колите да са спокойни и приятни въпреки силовите си агрегати.




valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: СмЯна на демпфер и съединител Голф 4 1,9TDI

Мнениеот valiosport » Съб 09 фев 2019 0:38


:mhihi Скоро и аз ще съм с твърд комплект маховик с демпферен феродов диск на Валео на Г4 ПД150.
Майстора каза че става супер като изключим вибрацията на празен ход, но времето ще покаже :mhihi


andonoww
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 14 ное 2019 19:40
Автомобил:
Двигател:

Re: СмЯна на демпфер и съединител Голф 4 1,9TDI

Мнениеот andonoww » Сря 25 ное 2020 13:07


valiosport написа::mhihi Скоро и аз ще съм с твърд комплект маховик с демпферен феродов диск на Валео на Г4 ПД150.
Майстора каза че става супер като изключим вибрацията на празен ход, но времето ще покаже :mhihi



Колега може ли да дадеш мнение след тази процедура, понеже съм със същия двигател?


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: СмЯна на демпфер и съединител Голф 4 1,9TDI

Мнениеот valiosport » Сря 25 ное 2020 18:04


Още не боксува и си карам с оригиналния



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 174 госта