Картерни газове при passat B5 1.9 тдИ и махане на EGR

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Картерни газове при passat B5 1.9 тдИ и махане на EGR

Мнениеот Traytor » Пон 04 апр 2011 23:14


Колега и аз преди няколко дена изолирах картерните газове по препоръка на emiltd и много се чудех дали си въобразявам че на ниските колата ускорява повече, но след като и ти го усещаш вече съм спокоен че не си въобразявам. Не знам дали си тествал, но на мен найстина ми падна и разхода :да:




Потребителски аватар
emiltd
Мнения: 709
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 16:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Картерни газове при passat B5 1.9 тдИ и махане на EGR

Мнениеот emiltd » Вто 05 апр 2011 7:32


Traytor написа:Колега и аз преди няколко дена изолирах картерните газове по препоръка на emiltd и много се чудех дали си въобразявам че на ниските колата ускорява повече, но след като и ти го усещаш вече съм спокоен че не си въобразявам. Не знам дали си тествал, но на мен найстина ми падна и разхода :да:


Хубаво е,че споделяш практически впечатления,дано това е полезно на останалите колеги,мъкар че мотора на автора на темата е малко по-различен от твоя все пак :да: :beer


Потребителски аватар
treniora
Мнения: 189
Регистриран на: Пет 30 юли 2010 15:21
Автомобил: Passat 3B5
Двигател: AJM
Местоположение: Златица

Re: Картерни газове при passat B5 1.9 тдИ и махане на EGR

Мнениеот treniora » Вто 05 апр 2011 10:26


Traytor написа:Колега и аз преди няколко дена изолирах картерните газове по препоръка на emiltd и много се чудех дали си въобразявам че на ниските колата ускорява повече, но след като и ти го усещаш вече съм спокоен че не си въобразявам. Не знам дали си тествал, но на мен найстина ми падна и разхода :да:


"въобразявам" - хубава дума!
за ускорението съм съгласен, имаш повече мощност и това е нормално ама мощноста от каде идва бе колеги от въздуха ли? mhihi :screwy


Потребителски аватар
emiltd
Мнения: 709
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 16:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Картерни газове при passat B5 1.9 тдИ и махане на EGR

Мнениеот emiltd » Вто 05 апр 2011 13:13


treniora написа:
Traytor написа:Колега и аз преди няколко дена изолирах картерните газове по препоръка на emiltd и много се чудех дали си въобразявам че на ниските колата ускорява повече, но след като и ти го усещаш вече съм спокоен че не си въобразявам. Не знам дали си тествал, но на мен найстина ми падна и разхода :да:


"въобразявам" - хубава дума!
за ускорението съм съгласен, имаш повече мощност и това е нормално ама мощноста от каде идва бе колеги от въздуха ли? mhihi :screwy


Повече мощност не идва нито от въздуха нито от горивото,което мисля,че намекваш,а от баланса между тях :screwy ,освен това дизела безпроблемно работи на бедни смеси ,та незнам какво против имаш от повечето въздух :idea:

П.П.С това мнение объркваш доста хора,та след като твърдиш нещо,то обосновавай се та да има смисъл,а не :това е така,онова иначе :012:


Потребителски аватар
treniora
Мнения: 189
Регистриран на: Пет 30 юли 2010 15:21
Автомобил: Passat 3B5
Двигател: AJM
Местоположение: Златица

Re: Картерни газове при passat B5 1.9 тдИ и махане на EGR

Мнениеот treniora » Вто 05 апр 2011 13:32


viewtopic.php?f=24&t=253560

в тази тема едни колега е описал всичко много точно и ясно (3-та сртаница)! :beer

п.п. и съм съгласен, че не ме бива в обясненията ;)


Потребителски аватар
Golf_Diesel_
Мнения: 2923
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 22:08
Автомобил: Mercedes W210
Двигател: 290TD
Местоположение: Силистра

Re: Картерни газове при passat B5 1.9 тдИ и махане на EGR

Мнениеот Golf_Diesel_ » Пон 18 апр 2011 16:08


Да попитам в тръбата за картерните газове образува ли се някакво налягане, защото аз мойта днес я затапих и явно тя е била леко нацепена още където излиза от блока. Нацепи се сякаш още и взе да пуши синьо, че се наложи пак да върна оригиналното маркуче.Говоря за 1Z.


Потребителски аватар
emiltd
Мнения: 709
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 16:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Картерни газове при passat B5 1.9 тдИ и махане на EGR

Мнениеот emiltd » Пон 18 апр 2011 16:24


Golf_Diesel_ написа:Да попитам в тръбата за картерните газове образува ли се някакво налягане, защото аз мойта днес я затапих и явно тя е била леко нацепена още където излиза от блока. Нацепи се сякаш още и взе да пуши синьо, че се наложи пак да върна оригиналното маркуче.Говоря за 1Z.


Тръбата не се затапва,а се отвежда свободно в атмосферата,затапва се само дупката при тръбата на въздушния филтър.Естествено,че има налягане,ако затиснеш газовете,то при сериозно подаване на газ,ще излезе масло през отвора на пръчката,а що не и от други места :Mr Green Fun и после лошо!

Последна промяна от emiltd на Пон 18 апр 2011 16:27, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
judasss
Мнения: 1484
Регистриран на: Пон 29 дек 2008 2:39
Автомобил: neshto nezakonno
Двигател: 2.9 VR6
Местоположение: в гаража
Контакти:

Re: Картерни газове при passat B5 1.9 тдИ и махане на EGR

Мнениеот judasss » Пон 18 апр 2011 16:25


Трабата дето излиза от картера и капака на клапаните я оставяш да издиша в атмосферата ! не я затапяш...
Затапяш трабата след дебитомера - към турбото , да не дърпа въздух от там ;)


Потребителски аватар
Golf_Diesel_
Мнения: 2923
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 22:08
Автомобил: Mercedes W210
Двигател: 290TD
Местоположение: Силистра

Re: Картерни газове при passat B5 1.9 тдИ и махане на EGR

Мнениеот Golf_Diesel_ » Пон 18 апр 2011 16:47


По тоя начин няма ли да цапа около двигатела с масло :?:


Потребителски аватар
emiltd
Мнения: 709
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 16:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Картерни газове при passat B5 1.9 тдИ и махане на EGR

Мнениеот emiltd » Пон 18 апр 2011 17:00


Golf_Diesel_ написа:По тоя начин няма ли да цапа около двигатела с масло :?:


точно заради това ще одведеш маркуча някъде надолу,например покрай скоростната кутия,а можеш и резервоарче да си направиш......но не да затапваш,както си мисля че си направил


Потребителски аватар
Golf_Diesel_
Мнения: 2923
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 22:08
Автомобил: Mercedes W210
Двигател: 290TD
Местоположение: Силистра

Re: Картерни газове при passat B5 1.9 тдИ и махане на EGR

Мнениеот Golf_Diesel_ » Пон 18 апр 2011 17:07


:да: :beer


Потребителски аватар
vaskog
Мнения: 278
Регистриран на: Вто 09 фев 2010 18:26
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: ASV
Местоположение: Пловдив

Re: Картерни газове при passat B5 1.9 тдИ и махане на EGR

Мнениеот vaskog » Пон 18 апр 2011 18:22


emiltd написа:
treniora написа:
emiltd написа:
bestlap написа:
Velko написа:И как е сега?има ли разлика?

Еми във смукателя имаше около 400-500 гр. налепи много ама много турбо пътищата са сравнително чисти нямаха масло утре ще сваля кулера да видя дали има нещо в него мисля да го налея с кореселин 2 шишета и да го оставя да поседи 30-40 мин иначе има разлика в ниските го има повече от колко преди а някой ми казват че ще се усети и разлика като махна утре EGR-a ама мен ме съмнява :) :Mr Green Fun :Mr Green Fun :Mr Green Fun но ще го махна вече съм и без катализатори и мисля другата седмица ако ми останат пари да ида да го ре-мапна да видя вече дали ще понавръвва :banana :banana


Хубаво почистване си му направил,има си хас да не усетиш разлика,с махането на ЕГР клапана също ще усетиш разлика,защото няма да се връщат изгорели газове в горивната камера и следователно ще имаш повече кислород.Приятели,които са направили това,казват,че и разхода спада!Ще чакаме отзиви :beer


и каква е тая разлика, ЕГР-а е отворен само в ниските обороти!
разлика=0 само няма да цапа mhihi

п.п. и разхода няма да падне, след затапване в ниските обороти въздуха които преминава през дебитомера е по-голямо количество и от там по-голям разход, за това ЕГР-а се огрничва и софтуерно до колкото е възможно.
най-добре се ограничава с чип! heavy metal zork


:D казваш,че разхода няма да спадне...явно имаш солиден опит зад гърба си...би ли ми обяснил тогава как функционира туй ЕГР,та да ми стане ясно и на мен :mrgreen:


http://www.diesel-club.com/forum/viewto ... ?f=16&t=14 ето как функционира ЕГР


blajetoo
Мнения: 77
Регистриран на: Нед 16 яну 2011 14:00
Автомобил: Golf 4 1.9TDI
Двигател: AHF 1998
Местоположение: гр.Добринище

Re: Картерни газове при passat B5 1.9 тдИ и махане на EGR

Мнениеот blajetoo » Пон 18 апр 2011 19:03


Най добре е да изведете тея изпарения от въздушния филтър,да не мърлят двигателя.Удължавате маркучлето от филтъра на картерните газове и го поставяте в някаква кутиика,но задалжително кутията трябва да има удушник иначе ще почне да връща налягане през пръчката за маслото,и дупката която остава на въздухопровода я затапвате.Ето малко снимков материал как съм го направил на моя!!! :P :P
Прикачени файлове
Изображение006 (2).jpg


Потребителски аватар
Golf_Diesel_
Мнения: 2923
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 22:08
Автомобил: Mercedes W210
Двигател: 290TD
Местоположение: Силистра

Re: Картерни газове при passat B5 1.9 тдИ и махане на EGR

Мнениеот Golf_Diesel_ » Пон 18 апр 2011 23:34


Тая вечер ми обясняваха че може да се пробие дупка някъде в ауспуха и там да се навре маркучето.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Картерни газове при passat B5 1.9 тдИ и махане на EGR

Мнениеот Traytor » Вто 19 апр 2011 1:00


Не е оферта...



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 178 госта