Passat B5.5 131 к.с. въпрос относно разхода

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Cheater
Мнения: 318
Регистриран на: Чет 05 ное 2009 18:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Re: Въпрос относно разхода на Passat B5.5

Мнениеот Cheater » Чет 17 ное 2011 23:33


Подкрепям колегата bulcore отчасти.Забелязал съм, че когато ускорявам прилично бързо(разбира се не с газ до дупка) и след достигане на определена скорост ( 50-60км/ч градско), колата ми харчи учудващо по-малко отколкото,когато ускорявам като бабичка постоянно :deal
Обяснявам си го с това,че икономията се дължи на при разумно ускорение и логично поддържане на постоянна скорост най-вече.




Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Въпрос относно разхода на Passat B5.5

Мнениеот dancing_niki » Пет 18 ное 2011 11:17


Това се нарича икономично управление на процес по фактор минимален разход на гориво. Даже по Енергоикономично Управление на Процесите в Техническия ни го преподаваха с всичките му формули и графики и не е само на практика, а и на теория се потвърждават данните. Това не означава, че всички сега трябва да тръгваме с пила на светофара и да караме с 200 в трафика! Идеята на цялото занятие е да се достигне максимално бързо зададения параметър макар в началото да се изисква до 2-3 пъти повече ресурс, а след това да се поддържа само.


Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос относно разхода на Passat B5.5

Мнениеот Благовест » Пет 18 ное 2011 11:22




Потребителски аватар
paaco
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 30 юли 2009 10:10
Автомобил: Passat 5.5 1.9 TDI
Двигател: AVF 2005
Местоположение: sofia

Re: Въпрос относно разхода на Passat B5.5

Мнениеот paaco » Вто 06 дек 2011 17:10


На този борд не може да му се вярва особено на моя, градско каране у наше село. :D Тъкмо сваля показанията на разхода и дойде следващия светофар на който докато чакам гада му с гад (за борда става дума)си вдига стойностите. Що така са го измислили не знам.


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Въпрос относно разхода на Passat B5.5

Мнениеот gancho » Вто 06 дек 2011 17:22


Мното добре са го измислили,колега.Дневния среден разход дето гледаш е Л/100км,докато караш е ясно,като спреш-пак гориш нафта,но НЕ СЕ ДВИЖИШ и отнесено към изминатите км. естествено,че ще се вдига средния разход на светофар. :012:
При голям дневен пробег(пр.извънградско) като спреш на светофара средният дневен разход не се променя,защото изразходваното гориво на светофара,отнесено към големия пробег не дава промяна за малкото време на престой.
Елементарно Уотсън mhihi
Капиш?


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: Въпрос относно разхода на Passat B5.5

Мнениеот bnick » Вто 06 дек 2011 17:39


gancho написа:Мното добре са го измислили,колега.Дневния среден разход дето гледаш е Л/100км,докато караш е ясно,като спреш-пак гориш нафта,но НЕ СЕ ДВИЖИШ и отнесено към изминатите км. естествено,че ще се вдига средния разход на светофар. :012:
При голям дневен пробег(пр.извънградско) като спреш на светофара средният дневен разход не се променя,защото изразходваното гориво на светофара,отнесено към големия пробег не дава промяна за малкото време на престой.
Елементарно Уотсън mhihi
Капиш?


:да: Абсолютно, то е ясно че за 3-5км се променят рязко


the_tupan
Мнения: 882
Регистриран на: Вто 13 окт 2009 13:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос относно разхода на Passat B5.5

Мнениеот the_tupan » Вто 06 дек 2011 18:33


Айде като заговорихме за разход нещо интересно и от мен. Колата е Голф 3 АФН. Отсечката,която се минава всеки ден е 3.1 км. (по борд). Та...сутрин паля и нулирам показанията на борда (trip 1 и trip 2). След като мина въпросните 3 километра разхода по борд (трип 1-дневен) е 9.5-10.0, а разхода според трип 2 е с около литър по-нисък. :shock Защо се получават такива разминавания в разхода по трип 1 и трип 2, при положение че нулирам борда преди да потегля? :roll:


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Въпрос относно разхода на Passat B5.5

Мнениеот gancho » Вто 06 дек 2011 18:44


the_tupan написа:Айде като заговорихме за разход нещо интересно и от мен. Колата е Голф 3 АФН. Отсечката,която се минава всеки ден е 3.1 км. (по борд). Та...сутрин паля и нулирам показанията на борда (trip 1 и trip 2). След като мина въпросните 3 километра разхода по борд (трип 1-дневен) е 9.5-10.0, а разхода според трип 2 е с около литър по-нисък. :shock Защо се получават такива разминавания в разхода по трип 1 и трип 2, при положение че нулирам борда преди да потегля? :roll:

Твърде странно,не трябва да е така.Не съм се сетил да пробвам,защото трип 2 го нулирам на бензиностанция като заредя.
Много ми е интересно,нека повече колеги да пробват и да видиме резултатите :bowdown


Потребителски аватар
Cheater
Мнения: 318
Регистриран на: Чет 05 ное 2009 18:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Re: Въпрос относно разхода на Passat B5.5

Мнениеот Cheater » Сря 07 дек 2011 9:09


Още веднъж да потвърдя,че борд-а лъже.При мен с 200 грама.
За 2870 км(България-Германия и обратно) съм заредил 178л=6,2л/100 км
А по борд ми даде 6.5л/100км :?


Потребителски аватар
SoManyRetards
Мнения: 240
Регистриран на: Сря 09 сеп 2009 17:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Re: Въпрос относно разхода на Passat B5.5

Мнениеот SoManyRetards » Сря 07 дек 2011 11:32


Ех, не се научихте да не го гледате тоя борд. mhihi


ZanderBG
Мнения: 129
Регистриран на: Пет 17 дек 2010 14:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос относно разхода на Passat B5.5

Мнениеот ZanderBG » Сря 07 дек 2011 12:11


при мен БК си показва много точно...
имайте предвид, че пробега в километри също не е идеално точен. Количеството заредено на бензиностанция също има % грешка.

А това с ускоряването от светофар до светофар има значение на коя предавка и т.н. Аз например на първа потеглям сравнително плавно за да не пиля гуми, на втора и на трета ускорявам повечко и включвам 4-та или 5-та за поддържане на скоростта... Когато имам време за реакция обикновено ползвам и моторна спирачка на 3-та ск.... Ако дистанцията е по-голяма (по големите булеварди) включвам 6ск на 80-90кмч...

Забелязал съм, че разходът много се вдига при каране из малките улички с 20-30кмч... и най-много при големи задръствания тръгни-спри на 1ва и 2ра ск


Потребителски аватар
Даскала™
Мнения: 5449
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 23:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос относно разхода на Passat B5.5

Мнениеот Даскала™ » Сря 07 дек 2011 16:09


Така като ви слушам оставам с впечатление,че стабилното натискане на газта води до икономия facepalm


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Въпрос относно разхода на Passat B5.5

Мнениеот gancho » Сря 07 дек 2011 18:09


Даскала™ написа:Така като ви слушам оставам с впечатление,че стабилното натискане на газта води до икономия facepalm

:да:
Така е-стабилното ускоряване до исканата скорост и след това поддържането й с мимимум ресурс.Това се иска.Плавното ускорение и при мен е по-неикономично.
Но в градски условия е възможно по големите булеварди с кръстовища по-нарядко .


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Въпрос относно разхода на Passat B5.5

Мнениеот joker » Сря 07 дек 2011 18:35


gancho написа:
Даскала™ написа:Така като ви слушам оставам с впечатление,че стабилното натискане на газта води до икономия facepalm

:да:
Така е-стабилното ускоряване до исканата скорост и след това поддържането й с мимимум ресурс.Това се иска.Плавното ускорение и при мен е по-неикономично.
Но в градски условия е възможно по големите булеварди с кръстовища по-нарядко .

Не си съвсем прав...това важи само ако за кратко ускоряваш и после дълго караш на поддържаща скорост.За градско подобен стил не става...тъкмо си ускорил и пак спираш...и пак ускоряваш ...и т.н.От личен опит съм установил,че карането в диапазона 1400 об за градско е най-икономично....и за 10 000 навъртени км градско все още не ми зацапало геометрията и не е запушило колекторите....може би защото поне няколко пъти седмично я натоварвам за половин минута до 3500-4000 об с пълна газ и неколкократно отпускане на газта.


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Въпрос относно разхода на Passat B5.5

Мнениеот gancho » Сря 07 дек 2011 18:41


joker написа:
gancho написа:
Даскала™ написа:Така като ви слушам оставам с впечатление,че стабилното натискане на газта води до икономия facepalm

:да:
Така е-стабилното ускоряване до исканата скорост и след това поддържането й с мимимум ресурс.Това се иска.Плавното ускорение и при мен е по-неикономично.
Но в градски условия е възможно по големите булеварди с кръстовища по-нарядко .

Не си съвсем прав...това важи само ако за кратко ускоряваш и после дълго караш на поддържаща скорост.За градско подобен стил не става...тъкмо си ускорил и пак спираш...и пак ускоряваш ...и т.н.От личен опит съм установил,че карането в диапазона 1400 об за градско е най-икономично....и за 10 000 навъртени км градско все още не ми зацапало геометрията и не е запушило колекторите....може би защото поне няколко пъти седмично я натоварвам за половин минута до 3500-4000 об с пълна газ и неколкократно отпускане на газта.

Да,последното ми изречение(в горния пост) е такова уточнение,нали :beer
ето:
Но в градски условия е възможно по големите булеварди с кръстовища по-нарядко .



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 243 госта