Помощ за алтернатор на голф 2 1.6D - подкарване на оборотомер

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
karrlito
Мнения: 86
Регистриран на: Съб 01 май 2010 22:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Помощ за алтернатор на голф 2 1.6д

Мнениеот karrlito » Пет 22 юли 2011 20:22


ventotdi написа:а между другото да попитам в тая връзка за динамото ...как се сменят лагерите ...те набити ли са или нещо със зегерка там :? Ам скъпи ли са лагерите mhihi

Двата лагера 11лв. Махат се със скоба или с чукане. Колектор 6 лв. Четките не ги смених защото не са къси. http://alfa.kachi-snimka.info/images/bfi1311250126l.JPG А кондензатор не намерих нов. Дано да не е правел хубав контакт и като сглобя всичко да е ок. Започвам разпояване на стария колектор :lol:
п.п Вече готов http://alfa.kachi-snimka.info/images/rgh1311358679o.JPG Като го пуснах зареждаше на 14.08 ама като легнат хубаво четките може и да е по добре. с фарове над 13.8 и с 4 фара на дълги над 13.6. Цял ден обикалям по магазините за шайба и единственото място в което уш може да ми намерят е на бош оригинална, кой знае колко пари :shock Не вярвах, че ще е толкова трудно да се намери и си сложих старата накрая...




Потребителски аватар
karrlito
Мнения: 86
Регистриран на: Съб 01 май 2010 22:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Помощ за алтернатор на голф 2 1.6д

Мнениеот karrlito » Съб 12 авг 2017 12:07


Колеги, няколко години след ремонта превъртя шайбата и смачка шпонката. Намерих някаква друга и след още няколко превъртя пак... и вече вала не ставаше за нищо, затова взех друг алтернатор 90А. Проблема е, че оборотомера няма как да свържа :( На моя алтернатор, оборотомера се свързва, където съм оградил на снимката.
Изображение
Опитах се да запоя кабел, където съм оградил на новия на следващата снимка, но като запаля отива на 2к оборота и като подам газ, стрелката се удря в края и спира да мери понеже явно има защита и ме е страх да не го изгоря с повече експерименти.
Изображение
Мога ли да подкарам оборотомера някак ?



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 71 госта