GOLF IV 1.9 TDI AHF - стрелката на температурата

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
tripTiPscout
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 16 юни 2011 11:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

GOLF IV 1.9 TDI AHF - стрелката на температурата

Мнениеот tripTiPscout » Сря 17 авг 2011 11:14


Здравейте, карам GOLF IV 1.9 TDI AHF 110hp 1999г,
стрелката на температурата ми прави номера: доста често не отчита ( не се отлепва), понякога обаче отива на средата (90*), а понякога на половината до средата.
Въпроса ми е на какво се дължи това, как нога да го поправя и какви биха могли да са последствията. До сега не съм усещал да върти перката на радиатора също! Датчик ли е, от таблото нещо? Компютъра на показва грешка.
Моля ако някой има мнение да пише! Благодаря.




Потребителски аватар
Golf6000
Мнения: 286
Регистриран на: Чет 08 апр 2010 21:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Стрелката на температурата

Мнениеот Golf6000 » Сря 17 авг 2011 11:55


дачик и термостат за друго не се сещам ако не си сменял термостата няма да е лошо да си купиш един и да го смениш повечето мизерии са ми ставали от него специално на мене :да:


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Стрелката на температурата

Мнениеот Sashko_Trg » Сря 17 авг 2011 19:28


Има 3 варианта датчик, термостат и нещо с таблото, обаче таблото го изключваме на 90% :) така че едно от 2-те
Само да кажа че и аз имам същи проблем като тебе, само че скоро сменях термостат и предполагам че при мен е от датчика :)


Потребителски аватар
tripTiPscout
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 16 юни 2011 11:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Стрелката на температурата

Мнениеот tripTiPscout » Чет 18 авг 2011 13:00


обърква ме това, че стрелката понякога е на средата, понякога на половината до средата (едва ли не си отчита от време на време). автомобила си загрява нормално, мисля че дори чух перката да върти (въпрос: на изгасен двигател върти ли перката?)
имам колата от няколко месеца и затова съм малко бос :?
благодаря


Потребителски аватар
Golf6000
Мнения: 286
Регистриран на: Чет 08 апр 2010 21:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Стрелката на температурата

Мнениеот Golf6000 » Чет 18 авг 2011 21:55


tripTiPscout написа:обърква ме това, че стрелката понякога е на средата, понякога на половината до средата (едва ли не си отчита от време на време). автомобила си загрява нормално, мисля че дори чух перката да върти (въпрос: на изгасен двигател върти ли перката?)
имам колата от няколко месеца и затова съм малко бос :?
благодаря

при загасен двигател си върти перката докато не охлади на всички VW е така тва е термустата сменяй смени и дачика ако не се опраи от него като пари не са скъпи двете неща поздрави и пиши резултата да видим :да:


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Стрелката на температурата

Мнениеот Sashko_Trg » Чет 18 авг 2011 23:40


Golf6000 написа:
tripTiPscout написа:обърква ме това, че стрелката понякога е на средата, понякога на половината до средата (едва ли не си отчита от време на време). автомобила си загрява нормално, мисля че дори чух перката да върти (въпрос: на изгасен двигател върти ли перката?)
имам колата от няколко месеца и затова съм малко бос :?
благодаря

при загасен двигател си върти перката докато не охлади на всички VW е така тва е термустата сменяй смени и дачика ако не се опраи от него като пари не са скъпи двете неща поздрави и пиши резултата да видим :да:


На бензина може да е така, но на моя AHF никога не съм чул му се върти перката, освен ако не пусна климатика ... Като карам в голям трафик и само 1-ва 2-ра и пак не съм я чувал.


Потребителски аватар
tripTiPscout
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 16 юни 2011 11:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Стрелката на температурата

Мнениеот tripTiPscout » Пет 19 авг 2011 0:20


сменям ги --- и ще пиша --- благодаря


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Стрелката на температурата

Мнениеот joker » Пет 19 авг 2011 9:16


Не пипай термостата.Виж първо как контактува куплунга на датчика-напръскай го сконтактен спрей(при мен това реши проблема).И като краен вариант-нов датчик.И не чакай да се влючва перката на радиатора на AHF- аз за 8 месеца каране и в най големите жеги не съм го видял!!!


Потребителски аватар
tripTiPscout
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 16 юни 2011 11:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Стрелката на температурата

Мнениеот tripTiPscout » Пет 19 авг 2011 9:49


:hmmmm ок ... ще пробвам така и ще пиша за резултата :ahoy


Потребителски аватар
boraks
Мнения: 366
Регистриран на: Нед 07 мар 2010 20:42
Автомобил: VW MK 3
Двигател: ABF 1994
Местоположение: София

Re: Стрелката на температурата

Мнениеот boraks » Пет 19 авг 2011 10:18


Здравей колега. Брат ми има същият Голф като твоя и имаше същия проблем. Оказа се датчика за температурата. Бяха му сложили вътре някакво съпротивление, което караше да се поддава повече гориво в помпата при студен мотор и от това съпротивление постоянно му се сменяше тази стрелка за температурата. Ако съм помогнал с нещо се радвам:)


Потребителски аватар
niki1_j
Мнения: 671
Регистриран на: Нед 12 юли 2009 21:22
Автомобил: Golf MK IV
Двигател: ASZ
Местоположение: Sliven
Контакти:

Re: Стрелката на температурата

Мнениеот niki1_j » Вто 23 авг 2011 12:50


Sashko_Trg написа:
Golf6000 написа:
tripTiPscout написа:обърква ме това, че стрелката понякога е на средата, понякога на половината до средата (едва ли не си отчита от време на време). автомобила си загрява нормално, мисля че дори чух перката да върти (въпрос: на изгасен двигател върти ли перката?)
имам колата от няколко месеца и затова съм малко бос :?
благодаря

при загасен двигател си върти перката докато не охлади на всички VW е така тва е термустата сменяй смени и дачика ако не се опраи от него като пари не са скъпи двете неща поздрави и пиши резултата да видим :да:


На бензина може да е така, но на моя AHF никога не съм чул му се върти перката, освен ако не пусна климатика ... Като карам в голям трафик и само 1-ва 2-ра и пак не съм я чувал.



Перката се включва на първа степен ако е необходимо при загасен двигател. Не си я чувал защото най-вероятно първата ти степен е заминала (което е доста срещан проблем при Г4 и има изписано много).

Иначе по темата - таблото можеш да го тестващ с ВАГ-а има си тест за приборите изрови го. Също виж живите параметри с ВАГ-а относно температура на двигателя в момента когата стрелаката според теб не показва вярно. Лесно можеш да сравниш стойностите. Чак тогава пипай термостата.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Стрелката на температурата

Мнениеот Rabbit_TDI » Вто 23 авг 2011 13:21


Няма кво да се чудиш ми си земи датчик (26 лева е оригиналния) - 90% е той.Води се фабричен дефект ако е с черната глава - псоле го заменят с зеления.


Потребителски аватар
tripTiPscout
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 16 юни 2011 11:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Стрелката на температурата

Мнениеот tripTiPscout » Сря 21 сеп 2011 19:47


И така колеги, благодаря на всички за мненията и съветите.
Проблема е решен.
Смених температурният датчик. Стария беше черен. Новия зелен. Сега стрелката отчита нормално.
Дано темата е била полезна и за други. Отново благодаря и безаварийно шофиране на всички.
:banana :banana :banana :banana :banana :banana :banana :banana


georgi_zarkov
Мнения: 13
Регистриран на: Съб 19 юни 2010 13:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Montana

Re: Стрелката на температурата

Мнениеот georgi_zarkov » Сря 21 сеп 2011 21:17


а случвало ли ти се е стрелката на температурата да пада изведнъж при движение извънградско или като спускаш?


koco
Мнения: 77
Регистриран на: Нед 22 ное 2009 10:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: velingrad

Re: Стрелката на температурата

Мнениеот koco » Пон 10 окт 2011 20:24


и аз си смених черния с зелен и сега много бавно ми се качва стрелката на градусите, а онзи ден ми се счупи водната помпа, смених я и заедно с нея смених и антифриза и след тази манипулация въпросната стрелка се покачва още по бавно :(



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта