Пасат 1.9тди АФН подгревни свещи на антифриза.?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
svere
Мнения: 572
Регистриран на: Сря 25 май 2005 15:13
Автомобил: Passat B5 110++
Двигател: AFN
Местоположение: София / Монтана
Контакти:

Пасат 1.9тди АФН подгревни свещи на антифриза.?

Мнениеот svere » Нед 16 окт 2011 12:44


Здравейте колеги!
И честит първи сняг :D
Та ....... във връзка с падналия сняг и позахладнялото време, имам следния въпрос.

Може ли със ВАГ Ком да се промени температурата за включване на свещите за подгрев на антифриза?
Доколкото знам тези свещи се включват при минус 4-5градуса
Може ли да се включват примерно при 0?

Става въпрос за Пасат 1.9тди АФН
Благодаря предварително!




Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: подгревни свещи на антифриза.?

Мнениеот drago_tr » Нед 16 окт 2011 16:33


С абсолютно същия мотор съм.
До колкото знам не колега. Но аз моите ги скопих понеже не ми вършеше работа оригиналната направия и ги направих принудително сам да си ги включвам, и сега независимо от каквато и да е температура, след запалване на мотора си включвам свещите и с една малка схемичка с 2 релета за време и датчик биметална пластина при 55 градуса на водата сами се изключват. Бях писал по тая тема и схема бях сложил...ако се разтърсиш ще я намериш :да:


Потребителски аватар
svere
Мнения: 572
Регистриран на: Сря 25 май 2005 15:13
Автомобил: Passat B5 110++
Двигател: AFN
Местоположение: София / Монтана
Контакти:

Re: подгревни свещи на антифриза.?

Мнениеот svere » Нед 16 окт 2011 16:51


@drago_tr има ли ефект за по-бързото загряване на колата и парното. Вчера сменях термостат, че загряваше бавно и имаше слабо парно, а днес направо е ужас..... е вярно, на място работеше, ама за 15мин едва отлепи от началото стрелката


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: подгревни свещи на антифриза.?

Мнениеот drago_tr » Нед 16 окт 2011 16:59


Аз направих това, защото миналата година ми паднаха зъбите от сдуд. Да има ефет....но не очаквай чудеса. По принцип тия мотори дори и всичко да е изправно загряват трудно. Ето днес за 20 километра от които 8 градско като запалих сутринта и включих и подгревните свещи...и за всичкото това каране загря до 80 градуса. Така че в нормите си...не се притеснявай

На място пък нивгаж не може да загрее както е сега времето :Mr Green Fun


Потребителски аватар
brave
Мнения: 33
Регистриран на: Пет 18 апр 2008 0:29
Автомобил: Golf 4 1.9 TDi
Двигател: AHF 110 k.s.
Местоположение: Монтана / Лондон

Re: подгревни свещи на антифриза.?

Мнениеот brave » Пон 30 дек 2013 14:13


Колеги мерих свещите на Антифриза с подаване на Директен + от акумолатора и не пръцкаше ток все едно са изгорели и няма консумация. После ги мерих с Мултицета и от него ми показва пък че са здрави защото ми писука тоест има връзка между маса и +. Така че немога да установя работят ли или не. А не ми се свалят да ги изпробвам защото ще изтече антифриза.


Потребителски аватар
vladko33
Мнения: 169
Регистриран на: Сря 15 окт 2008 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: подгревни свещи на антифриза.?

Мнениеот vladko33 » Пон 30 дек 2013 14:18


И аз имам такива свещи. Би трябвало да работят, но ефекта не е кой.знае какъв. при температура -5 -6, двигателя загрява напълно за 10-13 минути каране и то само ако в купето парното не работи !


todor jeliazkov
Мнения: 34
Регистриран на: Вто 13 дек 2011 18:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: подгревни свещи на антифриза.?

Мнениеот todor jeliazkov » Пон 30 дек 2013 16:18


Сигурен ли си в това което казваш? И аз имам свещи на антифриза(работещи)и за 3 км стрелката е изправена. Тези свещи работят при температури под 5 градуса. Има обаче една особенност- на място не греят. От 1000-1600об/мин работи само едната, след 1600об/мин се включват другите две.


iv4o_89
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 88
Регистриран на: Нед 27 апр 2008 8:19
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат 1.9тди АФН подгревни свещи на антифриза.?

Мнениеот iv4o_89 » Вто 31 дек 2013 13:58


И аз ще сподела мнения за тези свещи.И аз си ги направих с копче да си ги пускам когато искам и да ги спирам когато искам.Обаче и със тях тъпия АФН нейска да загрее и това си е....за 8-9км колата едвам качва до 70 направо съм се побъркал с това загряване.И по равно и по нанадолно едно и също загрява.Мин година смених термостата ама нещо пак ме съмнява че не затваря като хората....Иначе съм с отдолу с 2-те кори,над мотора кората я имам,картон съм сложил отпред и на свещи карам и неще да загрее бързо и неще и това си е....Загряваше бързо само докато имах трабата от излишните газове дето ги връща в смук. колектор тогава беше песен за 0 време без свещи загряваше.....ама сложих колектора от пасат всичко свърши.


Потребителски аватар
brave
Мнения: 33
Регистриран на: Пет 18 апр 2008 0:29
Автомобил: Golf 4 1.9 TDi
Двигател: AHF 110 k.s.
Местоположение: Монтана / Лондон

Re: Пасат 1.9тди АФН подгревни свещи на антифриза.?

Мнениеот brave » Чет 02 яну 2014 11:39


И така колеги на мен и 3-те свещи са ми изгорели. Като оригиналния им номер за намиране е N10302101 и 0250201036. На Bosch са малко скъпи 37 лева бройката, има ги и за по 15 лева на ECO-GOLDEN. Да знаете че ако не сте ги сменявали то със сигурност са ви изгорели и на вас.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8375
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пасат 1.9тди АФН подгревни свещи на антифриза.?

Мнениеот samo_pechka » Чет 02 яну 2014 11:44


А някой слагал ли е Искра? 6-7 кинта бройкта са някъде , за Г2 1.6Д/ТД , предполагам резбата е същата ,като на фланеца.


Кънев
Мнения: 35
Регистриран на: Пет 31 окт 2008 15:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нова Загора

Re: Пасат 1.9тди АФН подгревни свещи на антифриза.?

Мнениеот Кънев » Чет 02 яну 2014 13:30


Виждам, че има неразбиране и объркване по въпроса:
Подгревните свещи за антифриза в Пасат В5 са предвидени да затоплят преди всичко салона и затова са монтирани преди отоплителния радиатор на климатроника. Чак след като премине през този радиатор и отдаде топлина в купето, затопления от свещите антифриз се връща в малкия кръг на охладителната система. Свещите се включват когато е запален двигателя при температура на околната среда около плюс 5 градуса. В първия момент се включва една свещ, а впоследствие, ако генератора не е натоварен много, да речем от фарове или други електрически консуматори, се включват и останалите две. Работят и на място (при запален двигател), като за около 10 минути в купето става съвсем приятно. Не бива обаче да се очаква, че подгревните свещи ще затоплят всичкия антифриз. Всяка свещ консумира около 15 ампера, а трите общо 45 ампера и представляват значителен товар за генератора. Доколкото знам затова при наличие на такова отопление се монтира генератор за 120 ампера. Подгревните свещи се изключват, когато температурата на антифриза в малкия кръг се затопли от двигателя и от от самите свещи до около 40 градуса.
В по-новата генерация Пасат В5.5 затоплянето на купето преди да загрее антифриза се осъществява посредством въздушен електрически нагревател.


k.kirilov91
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 20 юли 2017 4:58
Автомобил: пасат 5+
Двигател:

Re: Пасат 1.9тди АФН подгревни свещи на антифриза.?

Мнениеот k.kirilov91 » Чет 20 юли 2017 5:08


Здравейте Колеги, не знам дали темата е още актуална но имам въпрос по нея. От писаното до сега разбирам че на 5.5 подгряването на купето е променено с въздушен нагревател а свещите на антифриза оставени ли са или?
Купих пасатора преди няколко месеца и ще идва зима.... не искам да зъзн а и аз :D


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19138
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Пасат 1.9тди АФН подгревни свещи на антифриза.?

Мнениеот stefan4o » Чет 20 юли 2017 8:27


Отвори предния капак и виж дали имаш. По-вероятно е да имаш ЕГР-охладител (който топли антифриза, доколкото знам).


atrt
Дублиран kossis
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 08 яну 2017 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат 1.9тди АФН подгревни свещи на антифриза.?

Мнениеот atrt » Чет 20 юли 2017 9:15


Не всички 5,5 имат допълнителен ел. радиатор, но всички имат 3 подгревни свещи на антифриза.


k.kirilov91
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 20 юли 2017 4:58
Автомобил: пасат 5+
Двигател:

Re: Пасат 1.9тди АФН подгревни свещи на антифриза.?

Мнениеот k.kirilov91 » Чет 20 юли 2017 20:54


Много благодаря на всички. :smile



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kukata_pasat и 43 госта