Passat 1.9 TDI AFN теч от горивната помпа ГНП

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
diko_1980
Мнения: 47
Регистриран на: Нед 15 фев 2009 23:11
Автомобил: passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: DOBRI4

Re: Сълзене на нафтова помпа 1.9TDI AFN

Мнениеот diko_1980 » Съб 22 окт 2011 20:40


Здравей те ,колеги скоро правих тази манипулация-всички гарнитури плюс стенд,защото за отдолу се вади помпата 150 лв.След това обаче колата стана малко по мудна в заводските настройки и се наложи да се бутне малко центровката и е ок :beer




Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Re: Сълзене на нафтова помпа 1.9TDI AFN

Мнениеот pEsHkyY » Съб 22 окт 2011 22:11


diko_1980 написа:Здравей те ,колеги скоро правих тази манипулация-всички гарнитури плюс стенд,защото за отдолу се вади помпата 150 лв.След това обаче колата стана малко по мудна в заводските настройки и се наложи да се бутне малко центровката и е ок :beer


Дам и на мен ми казаха нещо такова попринцип, но за сумата между 350-500лв .. :) началото на другия месец ще се разходя да го оправят и ще пиша какво е струвало и какво е сменено. Писах го повече във връзка с това, че ще покарам малко така и какви проблеми освен да протече повече и да глътне въздух може да се получат.


the_tupan
Мнения: 882
Регистриран на: Вто 13 окт 2009 13:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Сълзене на нафтова помпа 1.9TDI AFN

Мнениеот the_tupan » Нед 23 окт 2011 7:08


pEsHkyY написа:
diko_1980 написа:Здравей те ,колеги скоро правих тази манипулация-всички гарнитури плюс стенд,защото за отдолу се вади помпата 150 лв.След това обаче колата стана малко по мудна в заводските настройки и се наложи да се бутне малко центровката и е ок :beer


Писах го повече във връзка с това, че ще покарам малко така и какви проблеми освен да протече повече и да глътне въздух може да се получат.

Никакви.
П.С. Не давай толкова много пари за ремонт на помпата. Със 150-200 лв. можеш да си решиш проблема.


Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Re: Сълзене на нафтова помпа 1.9TDI AFN

Мнениеот pEsHkyY » Нед 23 окт 2011 21:27


Ще се разтърся и ще видя къде и как :) И ще пиша какво е станало когато тръгна да го оправям. Надявам се да е някъде началото на Ноември. Благодарско на всички :)


Потребителски аватар
highstakes
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 25 май 2008 22:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Сълзене на нафтова помпа 1.9TDI AFN

Мнениеот highstakes » Пет 09 дек 2011 10:57


Колега, нещото, което може да ти се случи ако караш прекалено дълго с изпускаща нафта помпа е да ти разяде някое гумено съединение (в моя случай тройника от водната помпа към главата на двигателя) и да ти светне лампата за охладителната течност. Преди около 2 месеца смених въпросния тройник с оригинален от VW срещу скромната сума от 68 лева и сега колата е в отпуска щото пак тече, тоя път не само антифриз от цъфналия гумен маркуч, а и нафта. Хвърляй по едно око на нещата и оправяй теча при първа възможност, че проблемите като започнат, идват лавинообразно.


Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Re: Сълзене на нафтова помпа 1.9TDI AFN

Мнениеот pEsHkyY » Вто 20 дек 2011 15:01


Малко позабравих да пиша :) Имах теч и на антифриз, но той се оказа от изпяло си песента съединение (двойник) точно, където влиза течноста в двигателя (поправете ме ако греша не съм много наясно с наименованията :oops:) Преди няколко дена оправих и помпата. Цената която платих е 230лв. която включва ремонт на помпата (смяна на уплътнения, О пръстени) реглаж на самата помпа и реглаж на турбото. Смея да кажа, че след цялата тази операция все едно карам друга кола. Колата живна, вече не и лагва турбото (поне не толкова колкото преди) и се усеща истинската мощ на AFN двигателя :drunk . Та това е като цяло. Пасатко вече е готов за екшън heavy metal zork


TihomirC220
Мнения: 30
Регистриран на: Вто 04 май 2010 15:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: haskovo

Re: Сълзене на нафтова помпа 1.9TDI AFN

Мнениеот TihomirC220 » Нед 15 яну 2012 8:42


Така е колега.И на мен ми се случи същото приключение със AFN мотор,само дето първо сменихме тръбата за картерните газове понеже започнаха да се появяват капки масло под двигателя.Оказа се обаче че проблема е комплексен - сълзенето на помпата размивало маслото по кората и сега имам нова тръба и ремонтирана помпа.


futbolist
Мнения: 23
Регистриран на: Вто 14 окт 2008 16:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Сълзене на нафтова помпа 1.9TDI AFN

Мнениеот futbolist » Нед 15 яну 2012 15:35


колеги 4етох B
нимателно и аз 6те ги сменя но можели от тоBа колата да ми забиBа за6тото не е от турбо или някои дат4ик и ми казаха 4е е от помпата някои да сподели ако знае мерси предBарително


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Сълзене на нафтова помпа 1.9TDI AFN

Мнениеот hooligan_sk » Нед 15 яну 2012 15:59


futbolist написа:колеги 4етох B
нимателно и аз 6те ги сменя но можели от тоBа колата да ми забиBа за6тото не е от турбо или някои дат4ик и ми казаха 4е е от помпата някои да сподели ако знае мерси предBарително


:неграмотно

Специално варненци нямате право да се оплаквате - свържи се с колегата ifidik да ти оправи колата като хората :да:


futbolist
Мнения: 23
Регистриран на: Вто 14 окт 2008 16:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Сълзене на нафтова помпа 1.9TDI AFN

Мнениеот futbolist » Нед 15 яну 2012 17:57


хубу даи ми тел;номер да го издиря а за грамотноста нямам кирилицата ясно


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Сълзене на нафтова помпа 1.9TDI AFN

Мнениеот hooligan_sk » Нед 15 яну 2012 18:01


futbolist написа:хубу даи ми тел;номер да го издиря а за грамотноста нямам кирилицата ясно


Пиши му на лични за тел! memberlist.php?mode=viewprofile&u=118480


narz21
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 09 яну 2012 10:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Lozen

Re: Сълзене на нафтова помпа 1.9TDI AFN

Мнениеот narz21 » Пон 16 яну 2012 14:37


здравейте колеги и аз имах съштия проблем с моята кола, обаче тя и не искаше да пали сутрин и казаха че е от теча, сменихме о-прастените и сега няма теч но пак не пали сутрин,око някои има идея от какво може да е щте са много благодарен за помощта. Колеги мерси предварително


sirakovn
Мнения: 13
Регистриран на: Чет 03 яну 2013 16:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

B5 AFN 110 к.с. теч от горивната помпа ГНП

Мнениеот sirakovn » Чет 03 яну 2013 17:14


Здравейте на всички
протече ми горивната помпа и искам да попитам дали някой е отварял такава помпа и как е протекъл евентуално ремонта
теча е между корпуса и главата на помпата от магазин във Варна ми казаха че комплекта гарнитури го имат и е около 20-25лв имало и някакъв опръстен вътре от който по принцип бил проблема
благодаря предварително


Потребителски аватар
Dobromirski
Мнения: 1582
Регистриран на: Нед 31 дек 2006 10:12
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARL 150+ hp
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: B5 AFN 110 к.с. теч на ГНП

Мнениеот Dobromirski » Чет 03 яну 2013 17:47


:търсачкаа
Ако не си на ясно и не си го правил , не пипай :012:


sirakovn
Мнения: 13
Регистриран на: Чет 03 яну 2013 16:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: B5 AFN 110 к.с. теч на ГНП

Мнениеот sirakovn » Чет 03 яну 2013 18:03


колега мерси за вниманието и за съвета
но с търсачката ударих на камък в смисъл че не намерих нищо точно за въпросната помпа, не знам може и да не съм потърсил правилно но нищо не намерих
и все пак мисля да си поиграя с помпата и дано пък някой помогне :(



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: simo7 и 49 госта