Печка Webasto не иска да запали...

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
kpuck0o
Мнения: 118
Регистриран на: Пет 10 юни 2011 11:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй-София

Печка Webasto не иска да запали...

Мнениеот kpuck0o » Нед 05 фев 2012 12:45


Та както съм написал по-горе имам печка Webasto,която не иска да запали.Настройвам я,но не пали,кажете какво може да и е?




Потребителски аватар
ShoGo_GTI
Мнения: 1059
Регистриран на: Вто 27 фев 2007 9:41
Автомобил: 18Т 2002 VW GOLF GTI EXCLUSIVE
Двигател: AUQ 180
Местоположение: Добрич
Контакти:

Re: Печка Webasto не иска да запали...

Мнениеот ShoGo_GTI » Нед 05 фев 2012 13:11


управлението? досега съм виждал само 1 път такава разглобена в сервиз и майстора каза че е имала проблем със управлението


Потребителски аватар
kpuck0o
Мнения: 118
Регистриран на: Пет 10 юни 2011 11:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй-София

Re: Печка Webasto не иска да запали...

Мнениеот kpuck0o » Нед 05 фев 2012 14:29


Кое точно е управлението на печката,таймера който е вътре ли или има нещо друго което я управлява?
И само да вметна,че печката се води Термо Топ.


Потребителски аватар
sim_ex
Мнения: 107
Регистриран на: Сря 18 юни 2014 18:24
Автомобил: Passat b5.5 1.9 TDI PD
Двигател: AVF

Re: Печка Webasto не иска да запали...

Мнениеот sim_ex » Пет 17 окт 2014 8:47


Това, че не пали печката не значи , че не работи по принцип. Когато пет пъти поред се вкара същата грешка и не стартира печката, влиза в специален режим и само в сервиз на Вебасто могат да възстановят нормалния режим по интерфейс.Това е за сигурност, все пак за горивен елемент си говорим. С една дума, когато монтирате или ремонтирате подобно чудо, бъдете 100% сигурни , че всички компоненти са свързани правилно, водна помпа, горивна помпа, има гориво и тн.


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Печка Webasto не иска да запали...

Мнениеот milenski_77 » Пет 17 окт 2014 9:39


Чак пък в сервиз на Вебасто.
Печката наистина се заключва при няколко неуспешни опита да запали, но отключването става с програмата термотест на Вебасто, която се намира в нета безплатно и един VAG-COM кабел(същия с който си правите диагностика на колата).
При по-старите печки, които нямат връзка с компютър има процедура по отключване в комбинация с натискане на бутони и сваляне на един бушон.
Темата е доста стара и колегата може да си е решил проблема, но като цяло трябва да се направи диагностика на печката за да се види какво я боли.
Доста страдат от електрониките и ако е тя се оправя с друга. Иначе редовен проблем също е и свеща. Но всичко за тия печки в сервиза е сериозна сума. Варианта е да се търси втора ръка.

Последна промяна от gr_kanev на Пет 17 окт 2014 10:56, променено общо 1 път.
Причина: Не е нужно да цитираш изцяло предходното мнение. Освен бутон "цитат", има и бутон "нов отговор" - използвай го !


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Печка Webasto не иска да запали...

Мнениеот phantom_ » Пет 17 окт 2014 10:07


Колегa ще можеш ли дa поясниш кaк стaвa диaгностикaтa и с вaг-ком кaбелa..къде се зaкaчa?Бaщa ми имa тaкaвa печкa aмa нещо не рaботи че зa товa..Нa Мaздa 6 е. :biggrin


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Печка Webasto не иска да запали...

Мнениеот milenski_77 » Пет 17 окт 2014 10:33


На Маздата мисля че е малко по-сложно.
В смисъл тя там печката е доотоплител и е вързана към компютъра на колата. Не знам дали има собствен диагностичен кабел, но би трябвало през диагностичния порт на колата със съответния софтуер да се вижда и печката.
При VAG когато има фабрична печка (например Шаран) то тя се вижда през VAG-COM-ма.
Иначе когато печката е автономен отоплител (демек си има таймер и собствена циркулационна помпа), то тя си има един жълт кабел с букса за диагностика. Намира се някъде по снопа с кабелите, ако не се лъжа мисля че беше до клемата на масата.
Та в този жълт кабел включваш 7 пин на OBD буксата на VAG-COM кабела (или по-точно KKL адаптера) и съответно трябва да захраниш адаптера с ток. На 16 пин +12 волта на 4 пин маса.
Печката разбира се също трябва да е захранена с ток.
След като свършиш това ти трябва програмата термотест и се връзваш с печката.
От там можеш да видиш какви грешки има и да ги изтриеш разбира се.
Също така можеш да правиш тестове на всички компоненти и да гледаш живи данни по време на работа на печката.

Последна промяна от gr_kanev на Пет 17 окт 2014 10:56, променено общо 1 път.
Причина: Не е нужно да цитираш изцяло предходното мнение. Освен бутон "цитат", има и бутон "нов отговор" - използвай го !


Потребителски аватар
sim_ex
Мнения: 107
Регистриран на: Сря 18 юни 2014 18:24
Автомобил: Passat b5.5 1.9 TDI PD
Двигател: AVF

Re: Печка Webasto не иска да запали...

Мнениеот sim_ex » Пет 17 окт 2014 10:34


Да с програмата WTT става, но не знаех , че става с кабела за VAG COM, защото по принцип си има специален адаптор, но като се замисля интерфейса наистина е същия K-Line :th_up
В такъв случай взимаш VAG/COM кабеле и му извеждаш +12V, Ground и К-Line. Първите две е ясно къде отиват, а към печката само закачаш К-линията, защото тя си е захранена с напрежение.
Само трбва да видиш на твоя модел на кой пин му е К-линията, със сигурност има нещо в интернет ....

Всички уреди на вебасто си имат собствената диагностика, независимо дали паралелно са вързано по CAN мрежата.
Прикачени файлове
vag-com 409.1 pinout.jpg
Разположение на изводите.

Последна промяна от sim_ex на Пет 17 окт 2014 10:48, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Печка Webasto не иска да запали...

Мнениеот georgebonev » Пет 17 окт 2014 10:45


Преди време колега беше пуснал :arrow линк към инфо за печките Webasto и други.


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Печка Webasto не иска да запали...

Мнениеот DA@KA » Пон 16 фев 2015 14:31


Termo Top C на Мазда се рестартира лесно.
Предпазителите са 3бр.хванати са на челния панел зад двигателя.
1.Вадиш средния предпазител на автономката за 3сек.
2.Слагаш го обратно на мястото му.
3.Натискаш еднократно бутона с пламъчето,ако е с дистанционно също бутона за палене.
4.Отново демонтираш същия предпазител за 3сек.
5.Слагаш го и стартираш процеса горене.
Ако не се получи след тази процедура отиваш на маистор.Моята съм я свалил от Мазда6 200 маи беше по К шина работеше, уж неставала ала бала втора зима ми грее моторчето.
Темата е стара ,но може да е полезно на някои колега. :beer


tre-pacho
Мнения: 40
Регистриран на: Съб 11 ное 2017 6:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Печка Webasto не иска да запали...

Мнениеот tre-pacho » Нед 02 дек 2018 22:24


milenski_77 написа:Иначе когато печката е автономен отоплител (демек си има таймер и собствена циркулационна помпа), то тя си има един жълт кабел с букса за диагностика. Намира се някъде по снопа с кабелите, ако не се лъжа мисля че беше до клемата на масата.
Та в този жълт кабел включваш 7 пин на OBD буксата на VAG-COM кабела (или по-точно KKL адаптера) и съответно трябва да захраниш адаптера с ток. На 16 пин +12 волта на 4 пин маса.


Колега, пробвал ли си го това? Знам къде е жълтият кабел но не ми стиска да пробвам. С VAG COM закачам на комшията Шарана и печката си излиза на диагностиката ( печката е донагревател). На моя Шаран с диагностиката не излиза(печката е автономна). Та съм пред следната дилема ... оригиналното ми CD е сменено и кабела за диагностика е изолиран. Какво ще стане ако го свържа с жълтия кабел за диагностика на печката?



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: arion76 и 65 госта