ТДИ махане катализатор

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: ТДИ махане катализатор

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 02 фев 2017 10:12


Странни са ми тези цифри.
За моя ми дават 100,за ТДИ-ТО трябва да е повече.
ЗА HDI е 400лв.




Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: ТДИ махане катализатор

Мнениеот vanesto » Чет 02 фев 2017 10:39


Толкова са, на AHF-а е малък картофа, пък и те си приспадат за труда и тръбата.


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: ТДИ махане катализатор

Мнениеот megatronS » Чет 02 фев 2017 15:00


Не си махайте катализаторите, ще Ви потрябват съвсем скоро. Катализаторите се мият перфектно и няма нужда да се премахват от автомобила. В други теми съм писал процедурата как се прави, не е сложна, нито скъпа. Методиката се прилага и в сервизите в чужбина супер успешно, естествено измислена от нас. :th_up


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: ТДИ махане катализатор

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 02 фев 2017 16:52


Добре, но ако се натроши и задръсти генерацията?


golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: ТДИ махане катализатор

Мнениеот golfmk1 » Чет 02 фев 2017 16:58


Дай да ги видя тези теми.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: ТДИ махане катализатор

Мнениеот kossis » Чет 02 фев 2017 17:09


Zdravko Zankov написа:Добре, но ако се натроши и задръсти генерацията?



Сменяш всички гърнета ! :Mr Green Fun

Старият катализатор си е стар и е за кофата. Това е.

Действително се говори за въвеждане на еко-стикери с които да се контролират колите които замърсяват най много в Столицата.


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: ТДИ махане катализатор

Мнениеот megatronS » Чет 02 фев 2017 21:41


След демонтажа се вижда в какво състояние е. При измиване нищо не може да се разруши, не знам от къде ги четете и пишете тези неща. Когато катализатора се е разпаднал от старост, се сменява с български евтин заместител, който върши перфектно работа. Не знам как преценявате, кой катализатор е стар и разпаднат и кой е само задръстен, след като е още на колата. Катализаторът наистина, ще ви е нужен, защото проекта за София ще е само началото на още по драстични мерки в цялата страна, продиктувани от Европейския съюз с цел намаляване и поетапно изцяло спиране на дизела.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: ТДИ махане катализатор

Мнениеот feikot » Чет 02 фев 2017 22:40


Те дизела не могат да го спрат,но усещам леко как електроавтомобилното лоби се засилва и едни чичковци с бради и чаршафи на главата в скоро време пак ще могат да си позволят само камила. 20 млрд ВАГ,15 млрд БМВ,дадени за инвестиции и разработване на елмобили,да не говорим за другите малки марки или пък Тесла...няма как да не си ги потърсят. Но няма как да спрат дизела,защото камионките още не са измислили как да се движат на нещо друго. Просто ще вдигнат данъците и ще наложат ограничения.

И по темата,искам да запитам след като се измие,продължава ли да си функционира както като нов или просто си остава един гевгир след турбината ?


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: ТДИ махане катализатор

Мнениеот kossis » Пет 03 фев 2017 10:01


Че електромобилите превземата постепенно част от пазарната ниша при автомобилите е факт. Но е факт че големите марки правят Хибридни автомобили, а не чисти елетромобили. За сега едва ли чистите електомобили биха превзели пазара на автомобилостроенето изобщо. Защо е така мисля че е ясно-висока цена, голяма тежест и обем на клетките, малък пробег след заряд и относително дълъг период на презареждане.

А относно старите катализатори и това как се познават дали са натрошени. Аз лично съм виждал кола с натрошен катализатор. Цялата генерация беше запушена и гърнетата не ставаха за нищо. Та по мое мнение стар катализатор- вари го, печи го, не знаеш кога ще се разпадне и ще стане белята. Материала старее и се разпада рано или късно. Или се сменя с нов или се маха тотално.


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: ТДИ махане катализатор

Мнениеот megatronS » Пет 10 фев 2017 11:03


След измиването, катализатора , ще продължи да покрива еко нормата, дори и да не е с показатели, както е излязъл от завода естествено. Важното е ,че ще отговаря на изискванията. Новите правила за дизелите в столицата говорят ясно начертаните от Европейския съюз правила. Това ще се въведе скоро в цялата страна. Глобата е 100лв. за дизел без катализатор и спиране автомобила от движение. За да се пусне наново се минава на първоначална регистрация за нов внос, като задължително трябва да има монтиран катализатор. Предполага се, че съвсем скоро ще има добавка към закона да не се регистрират автомобили нов внос без катализатор за цялата страна, което беше крайно време да се направи.


xxx_man
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 29 ное 2013 10:38
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: ТДИ махане катализатор

Мнениеот xxx_man » Пет 10 фев 2017 12:53


Абе те правилата са ясни ама в т.н. Европейски съюз средната заплата е 2000 евра и хората там карат нови коли от магазина покриващи евро 6 и нагоре!!! А тук средната заплата е 500 лв. е какво има да си говорим! Герберите крадаха крадаха еба...а майкта на народа! Сега им било прашно в столицата аре слагайте катализаторите! Голяма пародия а тецовете дето горят кат луди въглища и са на братята американиц, за тях няма проблем!!!! Абе ...... !!!


Потребителски аватар
whity
Мнения: 70
Регистриран на: Пет 28 мар 2008 21:27
Автомобил: VW GOLF MK IV
Двигател: ASV
Местоположение: Добрич

Re: ТДИ махане катализатор

Мнениеот whity » Пет 10 фев 2017 13:41


xxx_man написа:Абе те правилата са ясни ама в т.н. Европейски съюз средната заплата е 2000 евра и хората там карат нови коли от магазина покриващи евро 6 и нагоре!!! А тук средната заплата е 500 лв. е какво има да си говорим! Герберите крадаха крадаха еба...а майкта на народа! Сега им било прашно в столицата аре слагайте катализаторите! Голяма пародия а тецовете дето горят кат луди въглища и са на братята американиц, за тях няма проблем!!!! Абе ...... !!!

ХАХАХАХАХАХАХ ти сериозно ли ??!?!?!?!? Герберите са Ви виновни, ами тия паляци дето излязоха след 89 и к'во цъфнахме и вързахме от тях докато дойдат Герберите....АХХАХАХААХАХАХАХА те са тук от по-малко време от тия СОЦ манияци...


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: ТДИ махане катализатор

Мнениеот kossis » Пет 10 фев 2017 14:02


Ами и според мене трудно може да стане това като на Запад всички коли да станата с катализатори и да работят в нормите.

Герб ни управляват от 8 години, но от 25 години Комунизъм няма и въпреки това ние не спираме да говориме за Комунисти и как те са виновни. Ето това е разликата между нас и Румънците. Те не говорят за Комунисти, а гонят крадците !

И аз мисля като колегата xxx_man, че Сбирщината именована с името Герб която ни управлява осем години вече и говори за това колко пътища са построени от нея и същевременно в Тунелите на Хемус умират хора е време да си ходи. :bowdown :no Защото Комунизма отдавна го няма и не може той да е виновен........

Първо да си оправиме пътищата да са наистина безопасни и тогава да оправяме пренаселената Столица и екологията в нея. Тя е толкова пренаселена че каквото и да правиме въздуха ще е винаги мръсен.

Какво направи Сбирщината за осем години за Екологията като цяло в Държавата - Присъединиха ВЕИ над 1000 Мегавата и с това замърсиха земята с Волтаици и Перки, които не работят изобщо когато е необходимо пиково потребление в 20 часа, защото слънце няма и вятъра е с прекалено висока скорост и се изключват автоматично ветро-генераторите. А волтаиците правят парников ефект. Перките трепят птици.......
Ние плащаме скъп ток ...... :bowdown


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: ТДИ махане катализатор

Мнениеот Водния дух1 » Пет 10 фев 2017 18:01


Дайте да ги видим тия теми за миенето на катализатора де.


Потребителски аватар
Ivotomov1
Мнения: 127
Регистриран на: Вто 06 дек 2016 20:26
Автомобил: VW TOUAREG
Двигател: 3 2008
Местоположение: София

Re: ТДИ махане катализатор

Мнениеот Ivotomov1 » Пет 10 фев 2017 21:42


И на мен ми е интересно как се мие катализатор,ако мога ще го измия вместо да го махна.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: deqnak__ и 73 госта