Golf 5 BKD притриса на празен ход

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
vespres
Мнения: 46
Регистриран на: Съб 30 май 2009 19:06
Автомобил: CC
Двигател: BWS
Местоположение: Димитровград/Щутгарт

Re: Golf 5 BKD притриса на празен ход

Мнениеот vespres » Сря 30 май 2012 16:43


Аз също не отхвърлям на 100% маховик,но ако е от него няма ли да тресе и лоста на скоростите?В движение на свободна пак не трябва ли да го усещам?Плюс това едва ли ще има моменти на съвсем спокойна работа на мотора. :dontknow:




jollycatman
Мнения: 433
Регистриран на: Пет 23 окт 2009 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Golf 5 BKD притриса на празен ход

Мнениеот jollycatman » Съб 02 юни 2012 10:56


Като спра на кръстовище от време се чувстваше едва доловимо притрисане, по скоро потръпване на колата. На Ваг-Ком точно в този момент оборотите на празен ход се променяха, а скоростният лост не помръдваше и милиметър. Точно бях почнал да се чудя дали проблемът е сериозен, когато след каране извънградско като спрях на първото кръстовище колата се тресеше яко. Оказа се разбит и блокирал маховик, който дебалансира двигателя. След смяната на комплект маховик, съединител и лагер колата се оправи и ми прави впечатление, че вече го няма и потръпването на празен ход, а оборотите са като заковани.


vespres
Мнения: 46
Регистриран на: Съб 30 май 2009 19:06
Автомобил: CC
Двигател: BWS
Местоположение: Димитровград/Щутгарт

Re: Golf 5 BKD притриса на празен ход

Мнениеот vespres » Съб 02 юни 2012 14:40


Това беше полезно.Благодаря ,че сподели!Да имаме напредвид,че може и да е тръгнал маховик.Още не сме проверявали нищо.Сега ако колата е спряна наклонена назад,изчезва всяка вибрация/притрисане.Ако е маховика дали ще се влияе така от наклона?


Потребителски аватар
TihomirZaprqnov
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 09 ное 2017 22:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 5 BKD притриса на празен ход

Мнениеот TihomirZaprqnov » Чет 26 апр 2018 9:17


Здравейте колеги имам същия проблем на Сеат Алтеа със същия мотор BKD смених и 2та тампона на двигателя и на кутията и притрисането осезаемо намаля но още се усеща от време на време двигателя по някога работи неравномерно все едно че прекъсва и интересното е че на полусъединител изчезва но 6 майстора казаха че е маховик обаче и когато е пуснат климатика пак спира т.е. Не е маховик. Дюзи те са в норма върви повече от добре дайте идеи


Потребителски аватар
TihomirZaprqnov
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 09 ное 2017 22:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 5 BKD притриса на празен ход

Мнениеот TihomirZaprqnov » Вто 26 юни 2018 10:16


Колеги помагайте смених и съединителя всичко с repset на luk с демпферен маховик вибрациите обаче останаха и като за паля всичко е ок като поработи на място 3-4мин и започва да работи неравномерно не знам къде да търся проблема.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Golf 5 BKD притриса на празен ход

Мнениеот valiosport » Нед 15 юли 2018 22:53


Ако е маховик като натиснеш съединитела и спира да се тресе


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Golf 5 BKD притриса на празен ход

Мнениеот valiosport » Нед 15 юли 2018 23:06


Имаме едно такова BKD, е такова чудо не съм виждал, ако е моя щях да я пробвам дали може да плава по реката...
Какво значи не ти харесват показанията на дюзите? Никога не могат да бъдат еднакви и затова на Ваг-Кома ти пише +-2.8. Първия път се счупи при мене едната дюза или по точно отгоре самия притискач на дюзата беше паднал при валовете. Показанията на дюзата бяха 2.99 и съответно другата дюза компенсира, на празен ход имах чувство че ще се разглоби мотора.
Последва ремонт и не след дълго и втората дюзата стана същата, за капак и антифриз гори повече отколкото нафта...



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: alpinab, deqnak__, polo_rus и 50 госта