Golf 5 BKD притриса на празен ход

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
vespres
Мнения: 46
Регистриран на: Съб 30 май 2009 19:06
Автомобил: CC
Двигател: BWS
Местоположение: Димитровград/Щутгарт

Golf 5 BKD притриса на празен ход

Мнениеот vespres » Съб 26 май 2012 19:57


Колата е купена скоро с проблема от един приятел.Когато е загряла на празен ход се усеща притрисане в купето постоянно на кратки интервали.Днес нямахме време да правим логове и начатках направо "снимки" на няколко канала:
BKD.rar
(427.79 KиБ) Свален 402 пъти
,
BKD2.rar
(387.67 KиБ) Свален 153 пъти
.За този мотор не ми излизат данни за диагностика а и не съм наясно с дизела.Ако някой може да даде линк от къде да си сваля информация за каналите.След като разгледах не ми хареса 13 -ти канал.Не трябва ли да са еднакви показанията за дюзите на всички цилиндри,а също и на 23-ти?А и не знам какви трябва да са нормалните стойности.Качих всички канали които записах ,за да разгледате за евентуални нередности и да дадете мнения от какво може да притриса .Благодаря предварително!




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 5 BKD притриса на празен ход

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 26 май 2012 21:43


от това , което аз съм чел на 13-ти се гледа количеството гориво като корекция от дюзите на празен ход. Трябва да е межди -1,3 до +1,3
Като започне да тресе пусни климатика и виж под това дали спира да тресе. Като причини за неравномерната работа някои обвиняват маховика, други дюзите (13-ти канал), други синхронизацията на валовете. Възможно е и лошо гориво да си уцелил.
Турбото как реагира ? Чипове нещо ? мотора видимо тресе ли се, понякога се оказва тампон на мотора.


vespres
Мнения: 46
Регистриран на: Съб 30 май 2009 19:06
Автомобил: CC
Двигател: BWS
Местоположение: Димитровград/Щутгарт

Re: Golf 5 BKD притриса на празен ход

Мнениеот vespres » Нед 27 май 2012 0:49


Няма модифкации по мотора,върви си нормално.Не гори много,но и не знам колко трябва да гори.Синхронизацията на валовете нали се гледа на 4-ти канал.От маховик мисля че ще тресе яко винагибез прекъсване ,а то не е така.Самия мотор не мърда,но в купето се усеща.Ако са наред дюзите не трябва ли показанията на 13-ти канал да са приблизително еднакви?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 5 BKD притриса на празен ход

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 27 май 2012 13:28


vespres написа:Няма модифкации по мотора,върви си нормално.Не гори много,но и не знам колко трябва да гори.Синхронизацията на валовете нали се гледа на 4-ти канал.От маховик мисля че ще тресе яко винагибез прекъсване ,а то не е така.Самия мотор не мърда,но в купето се усеща.Ако са наред дюзите не трябва ли показанията на 13-ти канал да са приблизително еднакви?

само да уточня да не бъркан нещо, BKD е 1,9TDI 105hp нали ? Ако е така е като моя BKC извънградско 4,5л/100км градско според зависи, между 6 и 7л/100 според стила на каране и задръстванията. Синхронизацията се гледа на 4-ти да. И аз си мислех, че трябва да са около нула на 13-ти , но много хора гледам мерят и никога не са еднакви, идеята е да се в границите които се показват като посочиш прозореца където са живите данни.


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: Golf 5 BKD притриса на празен ход

Мнениеот bnick » Нед 27 май 2012 13:51


DoH_KuXoT написа: само да уточня да не бъркан нещо, BKD е 1,9TDI 105hp нали ?


BKD е 2.0 TDI 140hp :)


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 5 BKD притриса на празен ход

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 27 май 2012 14:23


bnick написа:
DoH_KuXoT написа: само да уточня да не бъркан нещо, BKD е 1,9TDI 105hp нали ?


BKD е 2.0 TDI 140hp :)


ясно, значи вдигаме разхода с до литър някъде. Останалото си остава същото. :да:


vespres
Мнения: 46
Регистриран на: Съб 30 май 2009 19:06
Автомобил: CC
Двигател: BWS
Местоположение: Димитровград/Щутгарт

Re: Golf 5 BKD притриса на празен ход

Мнениеот vespres » Пон 28 май 2012 2:19


Да 2.0,140кс е.Не гори повече от 1,9 тди.По борд комп. е 6,4-6.6л/100 градско.Приемам го за нормално.А на 13 канал всъщност не ме притеснява това че не са около нулата,а че са доста различни помежду си.Една дюза да е доста над нула,а друга да е доста на минус.Това не е ли признак за прецакани дюзи? На 4-ти канал синхронизацията на валовете от 4-та колонка е 0,5.Какво значи това?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 5 BKD притриса на празен ход

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 28 май 2012 14:21


vespres написа:Да 2.0,140кс е.Не гори повече от 1,9 тди.По борд комп. е 6,4-6.6л/100 градско.Приемам го за нормално.А на 13 канал всъщност не ме притеснява това че не са около нулата,а че са доста различни помежду си.Една дюза да е доста над нула,а друга да е доста на минус.Това не е ли признак за прецакани дюзи? На 4-ти канал синхронизацията на валовете от 4-та колонка е 0,5.Какво значи това?


разхода ти е нормален да, това, че са различни според мен не трябва да те плаши, в крайна сметка това е корекцията на горивото в отделните цилиндри с цел достигане на равномерна работа на двг. Притесняват ме само , че са почти на крайните граници. При мен има съвсем леко притрисане понякога, като се усеща точно когато стрелката минава през 60градуса на таблото. После като е напълно загрял в задръстване ако се отвися половин час и от време навреме го усещам леко, но пък показанията ми не надхвърлят +- 0.62 като това са максимумите, в повечето случаи е около нулата.


vespres
Мнения: 46
Регистриран на: Съб 30 май 2009 19:06
Автомобил: CC
Двигател: BWS
Местоположение: Димитровград/Щутгарт

Re: Golf 5 BKD притриса на празен ход

Мнениеот vespres » Вто 29 май 2012 9:59


Видях 13 -ти канал на друг мотор и показанията много рядко надхвърляха повече от +/- 0,1 до +/-0,2.Но пък щом при теб варират в такива граници показанията,а не се оплакваш значи няма да пипаме нищо.Синхронизацията на валовете си е наред.Дали са дюзи,дали е вал засега няма да се отваря.Но пък се сещам ,че има някаква зависимост от това как е спряна колата.Последния път като работи на място лявата страна беше на тротоара и колата беше под лек наклон надясно.Беше загряла добре като я изгасихме и след 10 мин като я запалихме се усещаше почти постоянно и по-отчетливо тресенето.Мисля си дали може да е от някой тампон на мотора.Дали от скъсан тампон може да тресе с различна сила,според ситуациите и в повечето случаи да не се усеща по светофарите?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 5 BKD притриса на празен ход

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 29 май 2012 11:05


има една тема в ауди форума, гледам и там си пуснал тема, аз там бях пуснал предположение за тампон на двг. Според мен е напълно възможно. Гледам безцелни замяни на маховици, турбини, дюзи и т.н. и тресенето си остава. Даже съм виждал как се запъва тампон със щанга отдолу по автомобила и клиента вътре вика а , сега се оправи... Та не е изключено, аз на пасата имах един тампон който подмених и попаднах на някакъв по твърд и хем тресеше хем работеше твърдо двигателя на определени режими влизаше в резонанс и така, докато поумекна и се намести.


vespres
Мнения: 46
Регистриран на: Съб 30 май 2009 19:06
Автомобил: CC
Двигател: BWS
Местоположение: Димитровград/Щутгарт

Re: Golf 5 BKD притриса на празен ход

Мнениеот vespres » Вто 29 май 2012 13:57


Тази тема в другия форум я четох днес и там излезе,че е тампон за смяна.По принцип не се притеснявам за състоянието на мотора ,защото е със сменена глава полу-гаранционно преди 20 000км тъй ,че дюзите са следващия по-скъп консуматив.Но дано наистина да се окаже само тампон.Благодаря за помощта!


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 5 BKD притриса на празен ход

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 29 май 2012 16:01


vespres написа:Тази тема в другия форум я четох днес и там излезе,че е тампон за смяна.По принцип не се притеснявам за състоянието на мотора ,защото е със сменена глава полу-гаранционно преди 20 000км тъй ,че дюзите са следващия по-скъп консуматив.Но дано наистина да се окаже само тампон.Благодаря за помощта!

какво ще рече полугаранционно ? Взеха старата и приспаднаха от цената на новата ли ? Каква сума излезе само като част ? Нали видя какво съм ти писал за синхронизацията там, има интересно четиво. Въпреки, че при теб тя си е ок. Освен тампон пробвай да смениш и бензиностанцията аз бях сипал някаква гадна нафта и беше станало нещо страшно, тресеше доста по осезаемо, при изфорсирване и пускане на газта изгасна и се стресирах супер много, турбото все едно не ми работеше. Смених филтъра и не ми се говори какво изтече от вътре.


vespres
Мнения: 46
Регистриран на: Съб 30 май 2009 19:06
Автомобил: CC
Двигател: BWS
Местоположение: Димитровград/Щутгарт

Re: Golf 5 BKD притриса на празен ход

Мнениеот vespres » Вто 29 май 2012 23:29


DoH_KuXoT написа: какво ще рече полугаранционно ? Взеха старата и приспаднаха от цената на новата ли ? Каква сума излезе само като част ? Нали видя какво съм ти писал за синхронизацията там, има интересно четиво. Въпреки, че при теб тя си е ок. Освен тампон пробвай да смениш и бензиностанцията аз бях сипал някаква гадна нафта и беше станало нещо страшно, тресеше доста по осезаемо, при изфорсирване и пускане на газта изгасна и се стресирах супер много, турбото все едно не ми работеше. Смених филтъра и не ми се говори какво изтече от вътре.


Да видях преди малко в другата тема.А по фактурите колата е била извън гаранция като е сменяна главата на 104 000,но въпреки това предния собственник е платил само труд 800евро.Главата е струвала 671 евро без ддс.Въздушен и горивен филтър са сменени веднага след покупката,а и едва ли е в нафтата на Арал проблема.


Потребителски аватар
viktoris
Мнения: 500
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 0:54
Автомобил: Passat 98 AFN Galaxy AHU 97
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Golf 5 BKD притриса на празен ход

Мнениеот viktoris » Сря 30 май 2012 0:22


Колега защо да не е маховик....аз все си мисля че е от него.....

В момента карам една Джета ТДИ ,само знам че е 105 к.с. и е 2005 година,не знам двигателя какъв е и го наблюдавам същото "притрисване "от време на време и за мен това е маховик ,нищо че е само на 140 000 км....

На служебния бус на бившия ми шеф,VW Транспортер който е също 105 к.с. и там някъде 2005-6 година му сменяхме маховика на 160 000 км пробег....направо се разпадна....


Дано да не е ....но не е изключено....


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 5 BKD притриса на празен ход

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 30 май 2012 11:32


viktoris написа:Колега защо да не е маховик....аз все си мисля че е от него.....

В момента карам една Джета ТДИ ,само знам че е 105 к.с. и е 2005 година,не знам двигателя какъв е и го наблюдавам същото "притрисване "от време на време и за мен това е маховик ,нищо че е само на 140 000 км....

На служебния бус на бившия ми шеф,VW Транспортер който е също 105 к.с. и там някъде 2005-6 година му сменяхме маховика на 160 000 км пробег....направо се разпадна....


Дано да не е ....но не е изключено....


не е невъзможно да е маховик, но той е едно от най-скъпите неща, а проблема е толкова специфичен, че може да е от всичко изброено по-горе. Затова е хубаво да се провери всичко без замени, къде софтуерно, къде с по-груби методи преди да се започва смяна на скъпи детайли.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: drotomir и 59 госта