От коя бензиностанция зареждате нафта?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...

От къде?

Еко
417
20%
ОМВ
454
21%
Шел
161
8%
Лукойл
507
24%
Ромпетрол
350
17%
Другаде, и напишете защо.
228
11%
 
Общо гласове: 2117
Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Водния дух1 » Нед 28 окт 2018 21:03


Как ги усещате тия разлики с тия барутници -не знам .Аз с моя котурник,където и да заредя-все тая брат... Сигурен съм,че тая разлика във разхода и вървежа на колегата Ceco bg e внушение.




batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот batVenci » Нед 28 окт 2018 22:02


Ами наскоро го казаха по телевизията, една трета от бензиностанциите удряли в литрите...


nikral
Мнения: 96
Регистриран на: Пон 07 май 2018 17:57
Автомобил:
Двигател:

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот nikral » Пон 29 окт 2018 9:24


Повече от 95 % удрят в литрите, само в ден на калибриране продават точно.


Потребителски аватар
Ceco_bg
Мнения: 262
Регистриран на: Пон 04 мар 2013 22:46
Автомобил: Vw Golf mk4
Двигател:
Местоположение: София

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Ceco_bg » Пон 29 окт 2018 18:00


Воден дух,казвам си личните наблюдения,и съм 100% сигурен че не съм единствен. Които иска,да взима мнението ми под влияние,които не иска,да го подмине. Не карам никой да ми вярва,нито на разхода,нито на личните ми наблюдения. Засякъл съм си колата колко ми харчи от 4 различни вериги,също така я карам всеки ден поне 50км в града (софия),а не само уикенда,и мога да усетя разлика...


Потребителски аватар
OvivO
Мнения: 422
Регистриран на: Нед 18 май 2008 20:53
Автомобил: какъвто си искам
Двигател: с който си искам
Местоположение: София

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот OvivO » Вто 30 окт 2018 1:19


Който си познава добре колата, се усеща по шум и ускорение каква е нафтата.
Аз лично разлика в ускорението на сегашната не намирам, но определено шумът е различен :)
На стария утрепан дизел обаче яко усещах разлика и в ускорението


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот samo_pechka » Вто 30 окт 2018 7:56


OvivO написа:Който си познава добре колата,....
На стария утрепан дизел обаче яко усещах разлика и в ускорението

Не ти вярвам :) карал си с нещо различно от автомобилна нафта :)


Потребителски аватар
OvivO
Мнения: 422
Регистриран на: Нед 18 май 2008 20:53
Автомобил: какъвто си искам
Двигател: с който си искам
Местоположение: София

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот OvivO » Вто 30 окт 2018 10:08


не знам какво наливат, слагам само на ОМВ и Газпром и от скоро Круиз, защото им е добра нафтата


Потребителски аватар
deepd
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 25 май 2009 20:17
Автомобил: Golf VII
Двигател: CLHB - 2015
Местоположение: BG / Шумен

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот deepd » Вто 30 окт 2018 10:23


Ако някой има път към Одрин да опита нафтата на втората бензиностанция след моста, който пресича магистралата и идва от Лесово към града. Пробвано на комън рейл мотор(пежо хди) разлика - :stumm от земяната до небето. Друго че там застопориха цените заради инфлацията. Разликата в повишението на цената се плаща от хазната. По-малък разход, по-евтин(идва около 1 евро литъра което е 1.95 ст), голяма разлика във вървежа. Със стария 1Z мотор на голфа не се усещаше тази разлика, както е споменато по-горе. От другите бензиностанции там пробвано и BP - всичкото важи и за тях.


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Skruji » Вто 30 окт 2018 11:20


Дай един гугъл мапс линк към въпросната бензиностанция, скоро имам път натам и ще пробвам.


Потребителски аватар
deepd
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 25 май 2009 20:17
Автомобил: Golf VII
Двигател: CLHB - 2015
Местоположение: BG / Шумен

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот deepd » Вто 30 окт 2018 12:07


https://goo.gl/maps/gsRhEKyqucN2. Впечатленията са от наполовина резервоар смесен с бг нафта, тъй като никога не слиза под половината. Колата сякаш не пушеше и работеше по тихо, иначе си пропушва малко когато е студен. Разликата между нормална нафта и евро дизел е 1 куруш(=0.25 ст) :gruebel


Потребителски аватар
svetlio8
Мнения: 75
Регистриран на: Нед 06 яну 2013 17:32
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1.9 TDI AHF 110 p.s.
Местоположение: Sofia

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот svetlio8 » Вто 30 окт 2018 17:56


Подкрепям колегата Ceco_bg относно разликата във вървенето, както има разлика и в пушеците, студения старт, ускорението и разхода. На Марешки в Люлин нафтата не струва, и все по-често попадам да хора, които са стигнали до този извод, някои като мен само от 2 поредни зареждания там, а други след дълго и продължително зареждане и прецакани в последствие няколко дюзи. Не знам от къде идва горивото и какво е, но ниската цена излиза солено след това.
Аз съм от тия дето сипват постоянно и не се страхуват дори и от нафта в туби, защото знам как да я прецеждам и да си поддържам чиста горивната система, не се стискам да слагам и добавки, но най-лош разход ми даде Марешки, както и най-много пушек и неприятна миризма зад колата. Същото заключение направи и мой приятел от Люлин, който инцидетно заредил там и ме пита дали аз съм зареждал там, защото зад колата му мирише ужасно на люто и колата пуши и не върви, както друг път. Друг мой приятел зареждаше на Марешки, от както отвори, преди месец ми се оплака ,че ще спира, има 3 дюзи доста извън норма, колата е Е60 3.5D .
Зареждам с нафта от ЕКО и ОМВ в момента, като динамика и с двете не намирам разлика една спрямо друга, Но спрямо Марешки и двете са по-добри (пушек, вървене, разход).
Някъде нагоре прочетох че всичко идва от Лукойл, ами не - не идва всичко от там.
Горива се внасят - Круиз (Сакса) не играят с Лукойл, Еко внасят от Гърция, Ромпетрол от Румъния, ИНСА ОЙЛ внасят с танкери през Бургас и Варна с Турски танкери, Газпром внасят горивата си от Сърбия и ги складират в Костинброд. Така ,че не всичко е от Лукойл и добре, че е така.
За нас остава да се надяваме само,че все още има контрол, който да следи за качеството и нарушителите да бъдат санкционирани.


Потребителски аватар
Ceco_bg
Мнения: 262
Регистриран на: Пон 04 мар 2013 22:46
Автомобил: Vw Golf mk4
Двигател:
Местоположение: София

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Ceco_bg » Вто 30 окт 2018 18:59


Светльо8,опитай от синергон нафтата,не е лоша и на цена е близка до марешки (беше преди няколко дни).


Потребителски аватар
OvivO
Мнения: 422
Регистриран на: Нед 18 май 2008 20:53
Автомобил: какъвто си искам
Двигател: с който си искам
Местоположение: София

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот OvivO » Сря 31 окт 2018 0:40


svetlio8 написа:Горива се внасят - Круиз (Сакса) не играят с Лукойл.

Последно август бях на резерва на Сандански и заредих на Круиз. Приятел ми беше казвал, че им е добра нафтата. Останах приятно изненадан.
Знаеш ли от къде я внасят? Не е ли и тя гръцка?
Зареждам сега в София Слатина на Круиз и пак съм доволен или поне не недоволен.


xxx_man
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 29 ное 2013 10:38
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот xxx_man » Сря 31 окт 2018 9:05


Доста колеги не са доволни от Марешки! Моят мотор не е токова претенциозен като КР и при мен не се усеща никаква разлика! Но този ликенд ми направи силно впечатление как на бензиностанцията на Марешки Варна имаше опашки по булевардите, а на конкуренцията беше направо безлюдно! Не знам защо така но си беше факт :) Сега колегата по горе е прав че горивата идват от много и различни места, но има едно голямо но..... проблема не е от къде идват горивата а какво се случва с тях след като влязат в цистерните на бензиностанциите! Голяма част от веригите са на франчайз и всеки обект е с различен собственик! Те от своя страна мислят само за печалбата и си позволяват всякакви своеволия! Мешат с каквото се сетите, а добавките които са задължително при определени вериги си ги спестяват! И от там големия проблем уж ОМВ ама уви не! Няма никаква гаранция дали в конкретния обект на дадена верига няма да ви наредят Марешки са едни от най често проверяваните от метрологията!


Потребителски аватар
Ceco_bg
Мнения: 262
Регистриран на: Пон 04 мар 2013 22:46
Автомобил: Vw Golf mk4
Двигател:
Местоположение: София

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Ceco_bg » Сря 31 окт 2018 9:30


За големите вериги (визирам ЕКО,защото с тяхната политика съм запознат) франчайзера не зависи нищо от него нито за горивата,нито за цените. Отделните бензиностанций се държат от собственици,които са на % от печалбата,но те също са един вид работници,защото от офиса на еко им минават на проверки и ги контролират,както за горивата,така и за магазина,чистотата на бензиностанцията като цяло,и въобще всичко.... Проста пирамида. Горивата си пристигат с цистерните,сипват си в танкерите,и никой от персонала или управителите или собствениците нямат общо с това. Нито с това кой ги докарва,нито на каква цена. Обикновенно процедурата по зареждане на горивата е : идва цистерната,носи документи за горивата,едно от момчетата на колонките отива да свали пломбите от цистерната,техните номера се описват в документите,цистерната разтоварва горивата,изважда се бележка от кое колко е свалено,което също се описва в документите,подписва се управител или касиер че е приел горивото и чао .... В еко последно преди 6-7г. се слагаше добавка на обикновенния бензин и дизел,преди самото зареждане,директно в танкера от някое от момчетата на колонките.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: HukuTyY, miro slav и 70 госта