От коя бензиностанция зареждате нафта?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...

От къде?

Еко
417
20%
ОМВ
454
21%
Шел
162
8%
Лукойл
507
24%
Ромпетрол
350
17%
Другаде, и напишете защо.
228
11%
 
Общо гласове: 2118
Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1626
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот MMX » Сря 31 окт 2018 11:21


Ceco_bg написа:За големите вериги (визирам ЕКО,защото с тяхната политика съм запознат) франчайзера не зависи нищо от него нито за горивата,нито за цените. Отделните бензиностанций се държат от собственици,които са на % от печалбата,но те също са един вид работници,защото от офиса на еко им минават на проверки и ги контролират,както за горивата,така и за магазина,чистотата на бензиностанцията като цяло,и въобще всичко.... Проста пирамида. Горивата си пристигат с цистерните,сипват си в танкерите,и никой от персонала или управителите или собствениците нямат общо с това. Нито с това кой ги докарва,нито на каква цена. Обикновенно процедурата по зареждане на горивата е : идва цистерната,носи документи за горивата,едно от момчетата на колонките отива да свали пломбите от цистерната,техните номера се описват в документите,цистерната разтоварва горивата,изважда се бележка от кое колко е свалено,което също се описва в документите,подписва се управител или касиер че е приел горивото и чао .... В еко последно преди 6-7г. се слагаше добавка на обикновенния бензин и дизел,преди самото зареждане,директно в танкера от някое от момчетата на колонките.

Вярвай в измислици и пропаганда. Още малко собствениците нямат и достъп до ключа на резервоара - носи го шофьора на цистерната, който явно е по-високо в йерархията.




Потребителски аватар
Ceco_bg
Мнения: 262
Регистриран на: Пон 04 мар 2013 22:46
Автомобил: Vw Golf mk4
Двигател:
Местоположение: София

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Ceco_bg » Сря 31 окт 2018 21:24


Гледай го тоя палячо....аз 7 години съм го гледал това,той ми обяснява. Абе кво се занимавам и аз,тука все разбирачи и професори. Айде със здраве...

Последна промяна от Pichaga на Чет 01 ное 2018 2:46, променено общо 1 път.
Причина: !!!!!без обиди!!!!


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Mishonti » Сря 31 окт 2018 22:52


Колега, айде малко по-спокойно с обидите. Никой не ти е забранил да си вярваш в каквото искаш, ясно е че имаш много мощна кола, на която се усеща разлика, но бъди толерантен и остави и другите колеги от форума да имат собствено мнение и да не вярват на подобни неща.
За да не е пълен спам, аз съм го писал и преди - разлика за мен в бензиностанциите няма, нито из България, нито из Европа.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1626
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот MMX » Чет 01 ное 2018 10:57


Ceco_bg написа:Гледай го тоя палячо....аз 7 години съм го гледал това,той ми обяснява.

Да разбираме, че си работил на бензиностанция ЕКО 7 години и си го гледал лично. Дай малко пояснение дали си бил директор за Северна България или просто наливаше гориво в един единствен обект в София, палячо?


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот toraborat » Чет 01 ное 2018 11:13


Ромпетрол Надежда, скоро пробвах Ромпетрол Търговище и Ромпетрол Враца, и те стават.


Потребителски аватар
Ceco_bg
Мнения: 262
Регистриран на: Пон 04 мар 2013 22:46
Автомобил: Vw Golf mk4
Двигател:
Местоположение: София

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Ceco_bg » Чет 01 ное 2018 19:15


MMX,точно така. 7 години съм гледал процедурата по приемане на горивото,и я знам от началото до края,но ти явно знаеш по-добре как стоят нещата от хвърляне на боб.... Не съм бил директор,и не съм го гледал на 1 обект,а на 2 обекта на шел,и 4 на еко,и на всички беше едно и също. Офиса на фирмата си прави договори с фирмите за гориво,те си определят условията и всичко. И те си определят в кой регион какви ще са цените на горивата,по-рано през деня се съобщава че ще има промяна в цените,и каква ще е тя,и в 23:45 като се затвори обекта за приключване на деня се сменят цените с нови. Други примери да давам ли ? Като например че достатъчно близки приятели които са били управители,а след това и франчове на обекти,са ми казвали,а и аз съм го виждал,кога съм работел при тях,че абсолютно нищо не зависи от тях.

Аз не споря за това кой как и дали усеща разлика,а за въпроса с франчайза и управлението. А качеството на горивата е съвсем трета тема....


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Водния дух1 » Чет 01 ное 2018 21:04


То,естествено,като те ударят с 2-3 л. на един резервоар- ще си помислиш ,че колата гори повече. Ама това-,че колата върви по-''спънато'' от някои бензиностанции и е с роторна помпа- явно в резервоара има нещо подобно на нафта...


Потребителски аватар
OvivO
Мнения: 422
Регистриран на: Нед 18 май 2008 20:53
Автомобил: какъвто си искам
Двигател: с който си искам
Местоположение: София

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот OvivO » Нед 04 ное 2018 21:54


@Ceco_bg: не знам как си запознат за Еко, но на мен преди 2 зими ми се случи следното.
Слагах само авио дизел, беше +5 градуса, а имаше прогноза за -15 и отидох специално да долея догоре с авио дизел.
Горивото ми се гелира на -15 и не можех да запаля колата си. Минах през какво ли не, допълнителни разходи за мен и неудобство, че не можех да ползвам колата.
След оплакване официално на сайта на Еко и локално на бензиностанцията, която се намира на Борис и Горнобански път в София - Екото, където свършва Южната дъга.
Отговор не получих от официалния сайт, даже не ме и напсуваха.
Кукумявката управителка на обекта ми каза,че лично тя слагала добавките и била продала 10 тона гориво и само аз съм се оплаквал.
Приключих с Еко завинаги още тогава.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Водния дух1 » Нед 04 ное 2018 22:03


И на мен само от там ми е замръзвала нафтата,та сега си мисля за разни подгреви на филтъра.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8376
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот samo_pechka » Пон 05 ное 2018 12:46


Една медна тръбичка навита около филтъра , с подходящо фи ( от газови уредби и инсталации ) , колкото да влезе тънкото маркуче влизащо в казанчето на охл.система и с друг маркуч да отива след това в самото казанче. Лятото разкачаш "системата" , зимата - подвързваш серпентината. Пробвано, вършеше ми чудна работа и има истински ефект , но тогава колата беше предкамерен дизел и загряваше за кратко време малкия кръг.


qnoslav
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 16 юли 2016 20:52
Автомобил:
Двигател:

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот qnoslav » Пон 05 ное 2018 21:24


Лукоил и Химоил гр.Добрич.Лукоил целогодишно /с малко изключения, когато зареждам на Химоил/.През зимата зареждам само на Лукоил обикновен дизел с добавка против замръзване.Никога нафтата не ми е замръзвала.На Химоил зареждам само през лятото когато зареждм малко гориво.Впечатлтнията ми.
Химоил-повече километри/8-12/.По добре ускорява.По скъпо гориво,защото не ползвам отстъпка.
Лукоил-по евтини гориво,ползвам клиентска карта за отстъпка.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1626
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот MMX » Сря 07 ное 2018 11:37


OvivO написа:@Ceco_bg: не знам как си запознат за Еко, но на мен преди 2 зими ми се случи следното.
Слагах само авио дизел, беше +5 градуса, а имаше прогноза за -15 и отидох специално да долея догоре с авио дизел.
Горивото ми се гелира на -15 и не можех да запаля колата си. Минах през какво ли не, допълнителни разходи за мен и неудобство, че не можех да ползвам колата.
След оплакване официално на сайта на Еко и локално на бензиностанцията, която се намира на Борис и Горнобански път в София - Екото, където свършва Южната дъга.
Отговор не получих от официалния сайт, даже не ме и напсуваха.
Кукумявката управителка на обекта ми каза,че лично тя слагала добавките и била продала 10 тона гориво и само аз съм се оплаквал.
Приключих с Еко завинаги още тогава.

Може само ти да си се оплакал, но много други включително и аз сме потърпевши по същия начин. Обаче Ceco_bg знае всичко и е готов да заложи живота си за процедурата на Еко. Накрая ще излезе, че всичко е точно, управителката лично слага добавките в обектите из цялата страна, но има дребна подробност - самата добавка е фалшива. Пробив в системата (процедурата).


Потребителски аватар
OvivO
Мнения: 422
Регистриран на: Нед 18 май 2008 20:53
Автомобил: какъвто си искам
Двигател: с който си искам
Местоположение: София

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот OvivO » Сря 07 ное 2018 11:45


или си спестяват добавката тези от ЕКО или конкретно на тази бензиностанция.
Лукоил също ме загубиха така, защото много късно преминават на зимен дизел и блъскат яко парафин.
С ОМВ и Газпром съм нямал такива проблеми


saggibg
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 03 ное 2017 23:52
Автомобил:
Двигател:

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот saggibg » Нед 25 ное 2018 23:19


Здравейте, може ли да препоръчате бензиностанция от която зареждате дизел в Русе?


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Водния дух1 » Пон 26 ное 2018 19:40


saggibg написа:Здравейте, може ли да препоръчате бензиностанция от която зареждате дизел в Русе?

От всички съм зареждал-само от екото ми замръзна горивото....



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: DanZki, iwan33, tdi fen, w_smith и 194 госта