От коя бензиностанция зареждате нафта?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...

От къде?

Еко
417
20%
ОМВ
454
21%
Шел
161
8%
Лукойл
507
24%
Ромпетрол
350
17%
Другаде, и напишете защо.
228
11%
 
Общо гласове: 2117
xxx_man
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 29 ное 2013 10:38
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот xxx_man » Пон 25 дек 2017 20:53


goro21 написа:Гориво от една и съща бензиностанция понякога е доста бистро, светло можеби нее точно дизелово гориво. По старите дизели явно не им пречи толкова. Аз разлика не намирам въпреки че на снимката е очевидно че има разлика. Xxx_man с теб май се познаваме голфа ти е сив предполагам. Аз карам октавия комби тъмнозелена

Не тъмно син е! Би ли споделил от коя бензиностанция са тези бутилки които си снимал?




i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот i.stojanov » Вто 26 дек 2017 10:10


Последно време зареждам само Ecto в София. На мен минсе струва по-тиха колата, масаалко по-динамична, същия разход. Тези дни заредих от Варна Ecto и колата отново стана шумна. Вероятно по-ниската цена все пак са я обвързали с количестото добавка.


batmit
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 22:48
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Plovdiv

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот batmit » Вто 26 дек 2017 11:27


goro21 написа:Гориво от една и съща бензиностанция понякога е доста бистро, светло можеби нее точно дизелово гориво. По старите дизели явно не им пречи толкова. Аз разлика не намирам въпреки че на снимката е очевидно че има разлика. Xxx_man с теб май се познаваме голфа ти е сив предполагам. Аз карам октавия комби тъмнозелена

Колега, това светлото ми прилича на керосин. Трябва да мирише на газ за лампа, пробвай да измиеш четка от блажна боя, много по-добре разрежда от нафтата. Ако е керосин трябва да му слагаш двутактово масло.


Потребителски аватар
goro21
Мнения: 215
Регистриран на: Пон 07 ное 2011 22:36
Автомобил: Oktavia 1_9 TDi ALH
Двигател: Polo 9n 1_9 SDi ASY
Местоположение: varna

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот goro21 » Вто 26 дек 2017 19:25


бутилките са снимани преди 2г сигурно. бензиностанцията е безименна и безизвестна(едвали някой от вас би заредил от там като я види просто цената там тогава беше добра) и от мн време не зареждам там. на кво мирише не помня вече.


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Snuupy » Сря 06 юни 2018 22:31


Stivi написа:
Ceco_bg написа:По темата : То дали сипваш обикновенна нафта и си слагаш някакви добавки на цени (по-спомен) започващи от 10/15лв най-евтините или,направо си сипваш от по-скъпата нафта не е ли все същото ....

Дали ? Лятната дозировка на най-масовата добавка за дизел Bardahl B.D.C. е 1л на 1000л гориво,при цена на литър 34лв това са 3,4 стотинки на литър оскъпяване,обикновена нафта на ЕКО е 2,06 а "авиационната" е 2,33,значи ако ти си сложиш добавка на евтината стават 2,10 а скъпата е с 23 стотинки нагоре,на един резервоар са 10-15лв,така че не е баш все същото :a045

Истината за тези добавки, колега е, че не само ти излиза по-скъпо, а прескъпо. Особено, ако си с Комън Рейл система и сега ще се обоснова. Тази добавка, за да "почисти" нагар и отлагания, вдига цялата мизерия от резервоара (боклуци, отлагания), които така или иначе сондата не може да засмуче, освен ако не караш колата до изгасване, ама надали има такива хора. Като добавката доволно вдигне цялата гадост от резервоара тя преминава през горивна помпа, на която разказва играта, от там през филтъра, който не може да улови най-финните метални частички и понеже Комън Рейла работи на огромно налягане, тези метални, малки частици направо разказват играта на инжекторите... и от там става забавно, почваш да правиш инжектори, ГНП, нов филтър хубав, абе ремонт за 2000+ лв, ако е гаражен майстор, в оторизиран сервиз, може да отидеш и на 4000-5000лв. И като видиш тези цифри, някак разликата от скъпа до евтина нафта да кажем за количество от 20л гориво, в разлика с цената от 6-7лв, някак ти се струва пренебрежителна, нали? Освен това, дори всички нови автомобили вече не можеш да ги караш с гадно гориво. Всички FSI/ТFSI се карат с А98 и нагоре.... това е положението, за жалост не може цял живот да караме Golf 3.

По темата:
Зареждам V-Power Diesel от Shell. Принципно харесвам нафтата и на Lukoil, обаче обслужването им е покъртително, 3 месеца не можах да си активирам карта с отстъпки при тях. Нещо не можах да се оправя с онлайн регистрацията и всеки път отивам в техен обект и ги моля учтиво да ми я активират. Първият път, нещо им забила системата, вторият път, не знам какво си, накрая след 2 месеца отивам пак, да пробвам. Имал съм на моят мобилен телефон вече регистрирана карта и казвам добре, трябва да си сменя телефона за да имам друга карта ли ? И като цяло я скъсах пред тях и си тръгнах. Отделно веднъж исках да ми махнат старата винетка, за да си сложа новата годишна - не можели. Отивам на ОМВ, за 2 минути човека ми свърши работа. Само дето при тях съм забелязал завишен разход на гориво, не ми допадат и те...


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Курт Деликуртев » Сря 06 юни 2018 22:44


Зареждам само в Лукойл газ, бензин или нафта. А карта получих за 1 час просто подарък, настаних се в Лукойла на Ихтиман, имаше една готина продавачка на касата, след като я ухажвах половин час ми даде една с усмивка.

V-Power Diesel e въздух без налягане, немският автомобилен клуб ADAC правиха преди години експерименти по научни методи, нито пада разхода, нито се увеличава мощността. Но поне от него няма да се развали мотора, не вреди.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Stivi » Сря 06 юни 2018 23:08


Snuupy написа:Истината за тези добавки, колега е, че не само ти излиза по-скъпо, а прескъпо. Особено, ако си с Комън Рейл система и сега ще се обоснова. Тази добавка, за да "почисти" нагар и отлагания, вдига цялата мизерия от резервоара (боклуци, отлагания), които така или иначе сондата не може да засмуче, освен ако не караш колата до изгасване, ама надали има такива хора. Като добавката доволно вдигне цялата гадост от резервоара тя преминава през горивна помпа, на която разказва играта, от там през филтъра, който не може да улови най-финните метални частички и понеже Комън Рейла работи на огромно налягане, тези метални, малки частици направо разказват играта на инжекторите... и от там става забавно, почваш да правиш инжектори, ГНП, нов филтър хубав, абе ремонт за 2000+ лв, ако е гаражен майстор, в оторизиран сервиз, може да отидеш и на 4000-5000лв.

Малииии,ти направо съсипа бизнеса с добавки,това било световна конспирация за унищожаване на двигатели,а ние си мислим ,че така си ги пазим! Но сега вече след като ни светна по въпроса....никакви добавки повече в нафтата ! Ще си го сложа даже на най-отгоре на фейса,та да предпазя повече хора от тотални повреди :mhihi


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Snuupy » Сря 06 юни 2018 23:10


Курт Деликуртев написа:Зареждам само в Лукойл газ, бензин или нафта. А карта получих за 1 час просто подарък, настаних се в Лукойла на Ихтиман, имаше една готина продавачка на касата, след като я ухажвах половин час ми даде една с усмивка.

V-Power Diesel e въздух без налягане, немският автомобилен клуб ADAC правиха преди години експерименти по научни методи, нито пада разхода, нито се увеличава мощността. Но поне от него няма да се развали мотора, не вреди.

Ми тук, точно ADAC точно хвалят V-Power Diesel, ама щом казваш... https://www.adac.de/infotestrat/tanken-kraftstoffe-und-antrieb/benzin-und-diesel/premiumkraftstoffe/default.aspx

Можеш да си го транслейтнеш с Хрома.


mhi406vt
Мнения: 164
Регистриран на: Съб 08 мар 2014 14:27
Автомобил: VW Touareg 3.0 TDI 240hp
Двигател:
Местоположение: София

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот mhi406vt » Чет 07 юни 2018 4:16


Мале кво тъпотии се пишат, не знаех че си унищожавам двигателя с бардал бдс-то, винаги сипвам обикновена нафта на големите вериги с добваката на бардал, и зиме и лете, нито ми е замръзвала нафта, нито ми е падала мощността, нито пък е светвал дпф-а. Като направя ремонта за 5000 ще се обадя да съобщя да не слагате повече добавки, че скъпо излизало


Потребителски аватар
simo7
Мнения: 225
Регистриран на: Сря 11 авг 2010 20:15
Автомобил: Джета
Двигател: 2012г
Местоположение: Бургас

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот simo7 » Чет 07 юни 2018 6:31


"Snuupy" ти сам си противоречиш с писанет от тебе.Оплюваш добавките,а същевременно зареждаш В-паур от Шел.Той да няма брашно в него,нали е с добавка самият той .


Потребителски аватар
OvivO
Мнения: 422
Регистриран на: Нед 18 май 2008 20:53
Автомобил: какъвто си искам
Двигател: с който си искам
Местоположение: София

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот OvivO » Чет 07 юни 2018 8:41


Аз съм доста доволен от GDrive дизел на Газпром.


Потребителски аватар
katmai
Мнения: 315
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 19:32
Автомобил: VW Passat B8 Alltrack
Двигател: 2000 BiTDI CUAA
Местоположение: София

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот katmai » Чет 07 юни 2018 9:19


OvivO написа:Аз съм доста доволен от GDrive дизел на Газпром.

И аз така, а и цената сега излиза много добра с тяхната карта.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Stivi » Чет 07 юни 2018 11:22


katmai написа:
OvivO написа:Аз съм доста доволен от GDrive дизел на Газпром.

И аз така, а и цената сега излиза много добра с тяхната карта.

Ставаме трима :) 6% отстъпка от цената с картата и 5-6% икономия като даде вече не изглежда ужасно скъп ! Странно ми е обаче как всички знаят,че Лукойл надува цените ,не плаща данъци в България ,и въпреки това 25% им дават и надценката на дребно като зареждат от тях :thumb_down На Лукойл спирам само да пикая....за да ги набутам с водата за тоалетната :mhihi


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1512
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Кайзен » Чет 07 юни 2018 12:19


В Германия от доста време на Shell се предлага Shell V-Power SmartDeal - зареждаш V-Power горива, а плащаш за нормалното Shell FuelSave.
Понеже една от най-удобните ми бензиностанции наоколо е Shell и доста често зареждам там, ми предложиха кодове, с които да ползвам SmartDeal-а два месеца безплатно - за всяка кола по един код.
И така 2 месеца или 6100км зареждах Shell V-Power Diesel. След като свърши "промоцията" бях подканен да активирам услугата с цена от 9,99 €/месец (макс. 150л). Казах, че ще си помисля и следващите 2 месеца зареждах Shell Diesel FuelSave. Аз не открих никаква разлика в мощност, разход и шум на двигателя между двете горива.
В същото време зареждах и Shell V-Power Racing вместо Shell Super FuelSave 95 / Shell Super FuelSave E10 на другия автомобил в семейството. И там не намерих разлика в разхода, а жена ми каза, че не си усеща колата по-мощна. Както и не открива разлика между Super FuelSave 95 (max. 5 Vol.% Bio-Ethanol) и Super FuelSave E10 (max. 10 Vol.% Bio-Ethanol).
Същите тестове за по месец направиха и трима други колеги - никой не откри особена разлика. И понеже V-Power горивата са с 19 цента по-скъпи, никой не се абонира за месечния пакет на Shell.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Курт Деликуртев » Чет 07 юни 2018 19:23


Колегата Кайзен обясни нагледно какво е Shell V-Power, търговски трик да ти измъкнат още некой лев!

Из Европа съм зареждал с карта за зареждане от Ессо на бензиностанции Ессо и Шел, дори в България, но дизелът в Шел бе много кофти, колата губеше мощност и се дигаше разхода!



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 61 госта