От коя бензиностанция зареждате нафта?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...

От къде?

Еко
417
20%
ОМВ
454
21%
Шел
162
8%
Лукойл
507
24%
Ромпетрол
350
17%
Другаде, и напишете защо.
228
11%
 
Общо гласове: 2118
Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8382
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот samo_pechka » Пет 10 фев 2017 23:17


Понякога като чета как и с коя нафта как ви вървят печките , се радвам, че моите всеядници лапат и вървят еднакво каквато и бг нафта им сложа. Карам само с обикновена , никакви цетанови подобрители/добавки и т.н. Само нафта и масълце в нея.




Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот w_smith » Съб 11 фев 2017 9:28


Всичко е в главата на шофьора. Сигурен съм че при обективни измервания няма да има разлики. Аз от 12 години карам дизел и никога не съм забелязвал разлики във вървежа от различните нафти. Два пъти от Еко ми е давало ненормално голям разход и това е. Последните две години зареждам само на Круиз и нямам забележки въпреки добрата цена на горивата.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Водния дух1 » Съб 11 фев 2017 18:14


Аз,също -преди с предкамерния дизелак и сега с ТДИ-то не мога да намеря разлика във вървежа и разхода ,като съм зареждал на всякакви бензиностанции-квартални,реномирани , криминални и от туби...Може би помпа-дюза и комън рейл са по-капризни и там си личи.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот kossis » Съб 11 фев 2017 18:24


Ами аз карах с Макс моушън, а сега с нафта от Адмирал....
Има разлика и разликат е в цената и пълният ми винаги резервоар. :mhihi

Е вярно не сипвам Корабно гориво на ПД мотора.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Stivi » Съб 11 фев 2017 18:39


Водния дух1 написа:Може би помпа-дюза и комън рейл са по-капризни и там си личи.

На 1.4 D-4D /2007/ не мога да направя разлика откъдето и да сипя,на 1,5 dCi /2015/ обаче веднага се усеща по звука като му дадеш газ :a045 На TDI-то шанса да усетиш разлика е нищожен,трябва нафтата да е много далече от истината !


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот w_smith » Пон 13 фев 2017 8:58


Моя опит е от двойка 1.6д, тройка тди и шкодака тди.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот gergeto » Вто 14 фев 2017 15:54


Да чукна на дърво-досега нямам спомен да съм случвал на фрапииращо калпава нафта,та да се налага да точа резервоар,та промивки и т.н..Не ми се е случвало и да ми замръзне нафта в резервоара,макар и да съм оставал с по-малко от 10л.,при темп. под -10.Може би има някаква разлика в разхода м/у различните бензиностанции,ама и в това не съм убеден на 100%.


powerade
Мнения: 1045
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот powerade » Сря 15 мар 2017 1:43


Честито на люлинчани и хората, които ще им е близко новата бензиностанция VM Petroleum в София. Като имам път натам винаги ще я уважавам. Дано бързо да смъкнат и по-другите бензиностанции :)


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Vlad777 » Сря 15 мар 2017 2:25


Чак честито... Честито на Марешки! В Парламента ще има какво да продава. Депутатите напоследък се харчат доста скъпо (Яне, Болен, Бареков...)

еФтинжос предизборно... За стотинки се продават хората, ама да не секне кранчето: http://dnes.dir.bg/news/prokuratura-ruse-gdbop-rafineria-25442150?nt=4


russlan_z
Мнения: 92
Регистриран на: Пон 25 май 2009 16:46
Автомобил: Golf 3 TDI
Двигател: AFN
Местоположение: Варна

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот russlan_z » Сря 15 мар 2017 9:40


Vlad777 написа:... За стотинки се продават хората, ама да не секне кранчето: ...


Аз не мога да разбера нещо, моля Ви, кажете ми къде бъркам: от Вашите постове по темата оставам с впечетление, че смятате за лошо някакъв "бизнесмен" да започне да продава горива на цена под договорената от картла (съществуващ според КЗК). Неговите цели не са безкористни, ясно е че той се вре в политиката където е голямото крадене. Но въпросът не е в него, а в това, че има някаква структура, която като монополист си осигурява непазарни печалби на наш гръб. Лобистките и корупционни практики от страна на тази структура са очевидни за всеки българин! Но Вие казвате, че марешки (с малка буква) е мошеник и грешник, ерго, да подкрепим структурата като купуваме непазарно по-скъпите им горива, за да не печели малко той, а да печелят много те!?

П.П. За да не бъда обвинен в пристрастие, ще кажа че едната кола зареждам в марешки не за да забогатея от спестеното, а за да не давам пари (колкото и малко да са) в джобовете на ония! Признавам, за другата не смея да зареждам при него (основателно или не, не мога да преценя).


Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Rat Fink » Сря 15 мар 2017 11:33


Вече зареждам на Марешки в Люлин :th_up :th_up :th_up


Потребителски аватар
Крисчън
Мнения: 147
Регистриран на: Чет 16 юли 2015 20:19
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот Крисчън » Сря 15 мар 2017 13:04


Довечера и аз отивам на Марешки да сипа нафтичка. Ще споделя как е било след като покарам с нея!! Честито на нас Софиянците, стига сме плащали по 5 лева за литър!


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот vanesto » Сря 15 мар 2017 14:57


Стотинки, стотинки, ама много стотинки правят и много левчета. Още ли има хора, които вярват, че нормалната цена на горивата е над 2лв? Нормално е да си прави предизборен PR, сетил се е човека, прави го, другите защо не го правят, защото е по-лесно да мамят и да лъжат хората, затова. Да пишете дали има голяма опашка.


Потребителски аватар
andreygg
Мнения: 97
Регистриран на: Нед 03 авг 2008 15:49
Автомобил: Polo 6n2
Двигател: AUA 2000
Местоположение: Кюстендил

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот andreygg » Сря 15 мар 2017 15:34


Цените на Марешки в Люлин:
- газ - 0,91 лв.
- бензин - 1,88 лв.
- дизел - 1,86 лв.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: От коя бензиностанция зареждате нафта?

Мнениеот gergeto » Сря 15 мар 2017 21:46


Vlad777 написа:Чак честито... Честито на Марешки! В Парламента ще има какво да продава. Депутатите напоследък се харчат доста скъпо (Яне, Болен, Бареков...)

еФтинжос предизборно... За стотинки се продават хората, ама да не секне кранчето: http://dnes.dir.bg/news/prokuratura-ruse-gdbop-rafineria-25442150?nt=4


Мислех ,че тук във Форума политиката е забранена,още по-малко в предизборния период. :screwy
Ако ще намесваме тая материя -по добре е да се заключва всяка тема с политически наченки. :thumb_down
Преди няколко дни мой дългогодишен приятел се самоуби демонстративно и по особенно мъчителен начин в офиса на фирмата в която работеше на добра позиция....Официалния бюлетин се сведе лаконично на..."Внезапно почина...еди кой си..." Изнаете ли защо?
Защото собственика на фирмата е на 1 во място в листата на еди коя си партия -за народен представител......
Така че ако може поне тук във форума да не си правим предизборни намеци и агитации-кой за какви стотинки се продавал,кой какво обещавал и тем подобни-Темата е за бензиностанциите. :th_up



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 89 госта