Катализатор и ЕГР клапан - еко норми? 1.9 ТДИ ПД 101 коня

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Катализатор и ЕГР клапан - еко норми? 1.9 ТДИ ПД 101 коня

Мнениеот red.devilll » Чет 09 авг 2012 23:55


FELIPE написа::D Ей ,голям цирк ще е ако се окаже,че на колегата с бързата петица проблема му с вървежа в ниските е запушен катализатор :063: ...много ми е любопитно дали ще си закупи нов ако е така...

:Mr Green Fun Може да отскочи до немско да си го вземе "ориджинал".
Колата ми пушеше за период от 5-6 дни от преебана дюза,но като отворихме имаше още 2 със счупени контри или там каквото се казва незнам и тях смених,при положение ,че доста добър майстор(който се е доказал множество пъти като такъв)ми каза,че ако са в норми това не им пречи защото те така и така като са под вала не се отварят толкова много.За това не ми говори на мен за екологии и тем подобни. Никога няма да си позволя при нормално каране колата да ми прави димни завеси.Ако си мислиш ,че твоята не пуши пробвай да я понатисне някой и да караш зад нея и ще останеш неприятно изненадам от факта,че изважда сажди.Всеки дизеляк пуши но едни нормално,други повече,а трети прекалено.Зависи в коя категория се вписваш.Затапени ЕГР-и идват и от немско-аз съм виждал лично на две коли в маркучлето,което е на егера съчма за да не преминава вакум през него.Катализатора има живот около 150-200 000км живот на ефективност .Моя го е подминал незнайно преди колко защото не съм си я купил нова.Твоята ако си си я взел нова може и да знаеш колко е но аз незнам.Аиде лека ти вечер и успех с екозащитата ти по света




Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Re: Катализатор и ЕГР клапан - еко норми? 1.9 ТДИ ПД 101 коня

Мнениеот Dpop » Чет 04 яну 2018 14:18


Доста от обсъжданото тук вероятно постепенно ще получи други перспективи. Не че съм убеден за точността на посочените в статията данни, но е факт че автомобилите се увеличават прогресивно с всяка изминала година. В София предстои да започнат проверки с газ анализатори, като едната част ще бъдат в техническия пункт на столичния КАТ, а друга част ще са за проверка на пътя
https://news.bg/crime/mesets-stolichniy ... 1%80%D0%B8


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Катализатор и ЕГР клапан - еко норми? 1.9 ТДИ ПД 101 коня

Мнениеот megatronS » Съб 06 яну 2018 12:10


Премахването и на ЕГР или на катализатор, автоматически прави автомобила да не покрива нормата отбелязана от завода производител /това са данни от стендовете на завода, а не от данни на пункт в БГ/. От тази година в БГ, ще се вземат крайни мерки срещу подобни действия свързани с премахване на задължителни устройства за екология (ЕГР, катализатор, ДПФ), както и с тунинг изпълнения без това да е отбелязано документално от фирма и съпроводено с официални документи, след което отбелязани промени в талона, ако всичко се покрива и е изпитала технотест. Пълно е с пушещи дизели, смърдящи на неизгоряла нафта или бензинови автомобили с разход на масло повече от разхода на бензин, или ручащи тенекета с всякакви преправени изпускателни системи. Това просто е недопустимо и ненормално. Ще се закупят последни модели газ анализатори и ще се раздадат на КАТ, които ще следят дали автомобил ще отговаря на еко нормата дадена от завода и вписана в талона на автомобила. Преминаването в пунктовете за технически прегледи на подобни автомобили, които не отговарят на нормите си,ще се сведе до минимум, чрез контрол и нови мерки. Стриктно ще се следи за премахнат катализатор на автомобила при първоначална регистрация, мярка, която трябваше да бъде вкарана преди 15 години, а не чак сега. Сега ще се започне, че всичко е направено да се правят пари или автомобилите не са основния замърсител /напротив , основния са във всички страни и има документи доказващи това, с които даже всяка година се запознават производителите на автомобили./, или защо чак сега се сещат за тези неща, или в БГ хората нямат пари да си купуват нови коли или да поддържат старите и т.н. Всичко това до някъде е така, но тези оправдания и мрънкания няма да донесат на вашите деца и на техните деца, хубав въздух и чиста природа, ако не започнат хората да мислят по друг начин в БГ. Всеки трябва да прави сметка, дали може да поддържа автомобила си в изправност, защото се указва, че повечето не могат или не искат или им е все тая.


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1932
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Катализатор и ЕГР клапан - еко норми? 1.9 ТДИ ПД 101 коня

Мнениеот Danny boy » Нед 07 яну 2018 23:50


Да ,да ама......не!
Всяко чудо за 3дни.
Тоя филм сме го гледали.Моралистите да излезнат и протестират когато и другите са на улицата,а не да леят волеизлеяния по форумите.
ПП. Темата е друга.Кучето скача според тоягата.Ако не мога да мина преглед без катализатор и работещ егр,съответно ще си ги закупя и ще го мина,както си купувам винетка и нафта за да се движа
А докато има възможности да не го правя,няма да го правя защото мисля че първо трябва да се оправи покупателната способност на болшинството на българина и стандарта а след това да се затягат мерките.
Лека нощ!.


mshbul
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1050
Регистриран на: Сря 01 окт 2008 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Катализатор и ЕГР клапан - еко норми? 1.9 ТДИ ПД 101 коня

Мнениеот mshbul » Пон 08 яну 2018 21:50


Обаче тия анализатори дали ще могат да анализират праховите частици, защото основно от това страдаме, а не от СО2 или азотни окиси.

Не вярвам да има ефект. Не са такива хора. Ще настроят половината електорат срещу себе си. Това не съм забелязал да се случва реално. Само гръмко обявяват някакви неща и после не се случват или се симулира дейност.


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1003
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: [W211] [Touareg 7P6]
Двигател: [OM646 06] [CVWA 16]

Re: Катализатор и ЕГР клапан - еко норми? 1.9 ТДИ ПД 101 коня

Мнениеот nikolay_ss » Пон 08 яну 2018 21:53


Те полицаите ще се изтровят, ако тръгнат да залягат зад 20 годишните печки :bishop



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: powerade и 66 госта