пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот kossis » Сря 27 юли 2016 10:20


Абе голям Гювеч от диаметри, размери и дискове............... :Mr Green Fun




Потребителски аватар
audi RS 2
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 11 яну 2012 0:25
Автомобил: AUDI A4 B5
Двигател: AFN 1999
Местоположение: Плевен

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот audi RS 2 » Нед 11 сеп 2016 13:03


Наскоро монтирах на A4 AFN плътен маховик от A4 1Z и нов комплект притискател, феродов и лагер на SACHS пак за 1Z. Колата се държи отлично, има една много слаба вибрация от 1400 до 1600 оборота която се усеща само на наклон нагоре. Като цяло съм много доволен и страничните ефекти са минимални.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот valiosport » Нед 11 сеп 2016 14:12


Няма никакво значение дали си 285 или 310 НМ, това ти е максимален въртящ момент при дадени обороти, което за тръгването не оказва въздействие.
Аз съм с голф 4 ТДИ, в момента съм 410НМ и ще слагам твърд маховик на Валео и ще кажа дали ще тресе, но се съмнявам като гледам колко са по-големи пружините на феродовия диск при комплекта с твърд маховик...


Потребителски аватар
simo7
Мнения: 225
Регистриран на: Сря 11 авг 2010 20:15
Автомобил: Джета
Двигател: 2012г
Местоположение: Бургас

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот simo7 » Нед 11 сеп 2016 16:33


Това тресене не е ли от вътрешно каре,при наклон на горе и като съм на 4-та или 5-та със 60-70км.ч като дам рязко газ ми тресе.Това били симптоми на вътрешно каре че е разбито.


Потребителски аватар
audi RS 2
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 11 яну 2012 0:25
Автомобил: AUDI A4 B5
Двигател: AFN 1999
Местоположение: Плевен

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот audi RS 2 » Нед 11 сеп 2016 16:57


Не знам дали е от вътрешно каре но с демпфера го нямах. С демпфера ми тресеше при тръгване без газ а сега не!

Последна промяна от IvanMan на Нед 11 сеп 2016 18:37, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение! Използвай бутон "Нов отговор"!


sex_niki
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 19 авг 2010 10:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот sex_niki » Вто 13 сеп 2016 22:18


Каква е цената?


McclouD
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 15:07
Автомобил: Audi A4 B5
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Varna
Контакти:

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот McclouD » Пон 09 яну 2017 8:54


Ето един отзив и от мен. Колата е ауди а4 б5 98г афн мотор 110коня. Имах невероятното блъскане при потегляне на първа. Обиколих всички сервизи и навсякъде ми казваха демферен маховик. Реших да експериментирам и купих маховик от АЦЕ мотор втора ръка (50лв). Комплект съединител-феродо притискател и лагер SACHS пак за АЦЕ мотор (300лв). Свалихме всичко по колата и се оказа че маховика ми е перфектен. Пружините на феродото са яко омекнали. Тракат само с нокат като ги докосваш. Ядосах се много. Дано да го прочете някой и да му помогне.
А отностно твърдия маховик: Нямам вибрации на място никакви. Вибрира лекичко само от 1000 до 1400оборота- не дразни изобщо, а аз мразя всяка вибрация. Поносимо е. Единственото което се появи като проблем е, че като пусна съединителя, лагера започва да вие яко. Никакво обяснение. На всяко натискане на съединителя звука е различен и нямам идея защо е така. Лагера е чисто нов. Не се усеща абсолютно нищо докато натискам педала на съединителя, не блъска и не вибрира, просто издава кофти звук, който се чува само в купето, отвън е почти недоловим.
Успех на всички!


Потребителски аватар
papi92
Мнения: 185
Регистриран на: Нед 05 дек 2010 15:11
Автомобил: Golf 3 1.6
Двигател: ABU 1993
Местоположение: София

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот papi92 » Пон 09 яну 2017 15:35


Колеги, прочетох цялата тема + още други, но не открих отговора на моя въпрос. Колата е А5 AFN с чип 350nm в момента. Преди да сложа чипа смених комплект съединител с демферен маховик, чисто нови, Люк. След като сложих чипа се почна тресене от 1800 до 2400 оборота на високите предавки. Явно пружините на маховика не издържат. Искам да сменя само маховика без да пипам феродовия и притискателния диск, защото са нови. Възможно ли е да стане или пак трябва да се преправя (закрепването на притискателния и феродовия диск ще пасне ли)?


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот samo_pechka » Пон 09 яну 2017 18:01


Не.


gozzini
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 17 авг 2011 10:02
Автомобил:
Двигател:

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот gozzini » Сря 03 май 2017 11:37


Здравейте. Въпроса ми е този комплект приложим ли е за Пасат 5 АФН 110 коня. В спецификацията е посочено че става за АУДИ А4 АФН. В Ауто+ като цена на заместваш комплкет на Валео ми дадо 750 лв
http://www.ebay.de/itm/1x-KUPPLUNG-KUPP ... SwmLlX9dwS


kgkep
Мнения: 213
Регистриран на: Съб 13 сеп 2014 21:58
Автомобил:
Двигател:

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот kgkep » Съб 16 сеп 2017 0:15


Снених съединителя, след като един нит от демпфера се беше скъсал и застанал между феродовия и притискателния диск, като така нямаше как да отдели.
След смяната колата е много добре, почти няма разлика в самия съединител. Отделя сравнително високо но и демпфера отделяше почти на същото място, така че не се усеща разлика ако си карал колата преди. Единствената разлика която усещам е при превключване с ниска скорост и рязко пускане на съединителя се получава удар, както на нормална кола без демпверен маховик и при включване на висока предавка при критично носки обороти отново вибрациите са по-големи. Като цяло няма никакви драми, върви си и се движи най-нормално. Върви повече, може би заради по лекия маховик, но примерно на 2ра и 3та много по-бързо си пълни оборотомера. Няма каквито и да било проблеми с вибрации, удари и каквото и да било. Маховика е от Б4 2.0 8V ABK, комплекта съединител за Ауди А4 Б5 и Пасат Б5 с най-ранните мотори 1.9 90к.с. 1Z/AHU.


Потребителски аватар
adrostyle
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 02 окт 2015 0:41
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: AHL

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот adrostyle » Съб 18 ное 2017 0:39


Макар по регистрация да съм нов във форума, следя го от години от какto купих пасата и доста неща научих от тук :) Ta kъм моето питане.
Колата е Пасат Б5 1997 г. 1.6i код на мотора AHL (101 магарета - буквално). Моя демферн маховик сдаде багажа (изненадах че този асматик е с демфер при смешните 142 нм). Не ми се наливат пари за нов...особено за 20 годишен кошник. Интервенцията става с твърд маховик от двигател на Audi с код на мотора 1z съответно комплект съединител за за същия 1z мотор? Изчел съм около 70 % ot темата но гледам че става въпрос само за дизел, та при бензина същата ли е работата?


SpeedyMan
Мнения: 43
Регистриран на: Пон 20 авг 2007 6:49
Автомобил: Audi A4 Avant AFN
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот SpeedyMan » Вто 02 яну 2018 21:06


За теб би трябвало да стане без проблеми с маховик от 1Z/ACE/ABK и т.н. и съответно НОВИ феродов, притискателен диск, лагери и т.н.


SpeedyMan
Мнения: 43
Регистриран на: Пон 20 авг 2007 6:49
Автомобил: Audi A4 Avant AFN
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот SpeedyMan » Вто 02 яну 2018 21:08


penko_pulev написа:Тук не съм писал но ще споделя. При мен вибрациите се оправиха, след като смених окачването. Демек, махнах полиуретановите тампони. Равносметката е един комплект Закс и после един Валео с маховик. Ама кой да се сети, че там е бил проблема а не в твърдия маховик от 1Z и съединителя от ACE. Сега си имам в гаража комплект съединител Закс на 500 километра и един твърд маховик от 1Z :)

Привет колега,
Кои тампони точно смени?


Sstefaan84
Мнения: 410
Регистриран на: Пет 25 окт 2013 16:57
Автомобил:
Двигател:

Re: пасат б5, ауди а4 замяна на двумасов маховик с едномасов

Мнениеот Sstefaan84 » Пет 18 май 2018 22:00


Здравейте колеги, колата е пасат б5 афн синхро, от понеделник сам с твърд маховик +съеденител комплект от 1З ауди 80 б4 закс.
Вече имам 400км, и нещо не ме кефи грам. При потегляне няма никакви проблеми ,на втора от 1000 до 2000об като набия газта до доло се чува шум от съеденителя, но на 3-4 и 5 в този диапазон на обороти тресе яко при ускорение, ако подавам малко газ потчти не се усеща, на 1800об заспива. При шофиране градско трябва да се кара на около 2000об, и всичко е 6.
При гасене ако не е натиснат съеденителя чатка яко.
На празен ход има вибрация в волана, при намаляне примерно от 80км/ч на 30-40км/ч има някакво яко претрисне все едно ще изгасне.
Съеденителя го смених заради вибрации на празен ход в волана , и претрисне при потегляне когато е загрял съеденителя. Когато свалихме кутията се оказа потчти нов комплекта съеденител на лук. Маховика няма потчти грам аксиален луфт,доста трудно се мести от ляво към дясно положение и обратно, има яко боклук от феродо между двата елемента, малко е посинял от прегряване и има на едно място с размер на 5 стотинки напукано. Шумове от пружини и чаткания при палене и гасене не е имал.
За момента ще карам с твърдия и ако не му свикна ще се сменява, незнам дали проблема с тресенето в този диапазон от обороти (1000-1800) не е и от това че колата няма никакав лаг.
Свързах се с хора с същия мотор ,купе ,синхро, и същия сетъп като това което направих аз без никакви оплаквания.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 78 госта