Passat b5 AFN 98г. вибрации във волана при спиране

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8375
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Passat b5 AFN 98г. вибрации във волана при спиране

Мнениеот samo_pechka » Сря 03 дек 2014 1:27


Скъсани заварки по гърнета и/или мека връзка преди катализатора . Стегни за проба меката връзка през средата с едни големи скоби за водни съединения ( два-три броя ти трябват ) .




penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Passat b5 AFN 98г. вибрации във волана при спиране

Мнениеот penko_pulev » Съб 06 дек 2014 16:18


radotom написа:
tomii написа:.. като дам лего газ до 10 хил. оборота ...

:eek
Какво ли ще е, ако дадеш повечко газ! :icon_lol :icon_lol :icon_lol

Радо бива ли така.... смях се маса време с объркването на колегата преди да пиша. Дано не дава повечко газ, че вибрациите ще се влошат :)
Иначе колега, провери изпускателната система на колата. Както са ти писали колегите преди мен, тампони по гърнетата, мека връзка, скъсано(прогнило) гърне и може да продължите и към мотора ако не е от изпъскателната система. На място вибрации има и от маховик ако е прекалено разбит (аз бях така)... прегледайте ги нещата
Поздрави
Колегата преди мен правилно ти е писал как да провериш меката връзка. И аз така преди време констатирах, че моята е заминала :)


Потребителски аватар
Vladislav.lilov
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 28 юни 2017 11:29
Автомобил: Pasat 5 5
Двигател: Avf 2002
Местоположение: София

Re: Passat b5 AFN 98г. вибрации във волана при спиране

Мнениеот Vladislav.lilov » Чет 14 юни 2018 10:00


Колеги здравейте,помагайте че вече незнам какво да правя.При мен е същото, вибрации във волана само когато натисна спирачка.не се усеща в купето,не се усеща на педала.Само волана и като спра напълно спират.Да спомена само,сменено резонансно гърне на мястото на катализатора,сменени дискове и накладки (уж висок клас, скъпи). Сменена цялата предница, всички 8носачи със биалетки и кормилни ни накрайници, чисто нови гуми дот 2017. Изправени и 4-те лети джанти оня ден със баланс и всичко и реглаж на предницата веднага след смяната на окачването. Вече незнам от какво е? Освен тампони по двигателя! Какво мислите?


Потребителски аватар
Vladislav.lilov
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 28 юни 2017 11:29
Автомобил: Pasat 5 5
Двигател: Avf 2002
Местоположение: София

Re: Passat b5 AFN 98г. вибрации във волана при спиране

Мнениеот Vladislav.lilov » Чет 14 юни 2018 10:02


Забравих да Спомена че колата е пасат б5.5 комби от 2001г тди.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7650
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Passat b5 AFN 98г. вибрации във волана при спиране

Мнениеот goppa » Чет 14 юни 2018 11:45


Явно тресе мотора докато спираш. Може би гълта въздух в нафтата при спирне. Провери сондата в резервоара дали е здрава! А също и маркучите около горивния филтър.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Passat b5 AFN 98г. вибрации във волана при спиране

Мнениеот Курт Деликуртев » Чет 14 юни 2018 19:36


Аз мисля, че има леко изкривен преден спирачен диск, нищо, че са нови. Стига при загряли дискове да се мине през локва с вода и изкривяването е налице.

Свали гумите и ръчно върти, ако намериш измервателен часовник веднага ще лъсне дали имам право.


kukata_pasat
Мнения: 867
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Passat b5 AFN 98г. вибрации във волана при спиране

Мнениеот kukata_pasat » Чет 14 юни 2018 19:42


Кога са сменяни дисковете,почистено ли е мястото където лягат.Имал съм случай преди години карах мерцедес 124 след смяна на дискове тресеше и се оказа,че не е изчистена ръждата където лягат след изчистване всичко се оправи.Погледни и за криви водачи на спирачния апарат.


Потребителски аватар
Vladislav.lilov
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 28 юни 2017 11:29
Автомобил: Pasat 5 5
Двигател: Avf 2002
Местоположение: София

Re: Passat b5 AFN 98г. вибрации във волана при спиране

Мнениеот Vladislav.lilov » Чет 21 юни 2018 21:45


Колеги благодаря за съветите, незнам дали ще ви даде повече яснота, но тези дни си направих тестове няколко по околовръстното.Какво установих, падне ли скоростта до 60 км в час няма тресене,обаче по висока ли е от 60 тресе, независимо дали спирам на скорост или на неутрална. Също така тресе цялото купе, обаче лично аз не усещам на педала.Само волана и купето вибрира цялото.


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Passat b5 AFN 98г. вибрации във волана при спиране

Мнениеот Danny boy » Сря 27 юни 2018 6:22


Крива (стара)гума може би,и....много трудно се хваща ако не е много крива.
На баланс се докарва,и ако я свалиш след 100км пак е за баланс.
Ако имаш друг комплект на джанти пробвай да видиш как е.
Кормилните накрайници как бяха,сменени ли са и те?


Потребителски аватар
Vladislav.lilov
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 28 юни 2017 11:29
Автомобил: Pasat 5 5
Двигател: Avf 2002
Местоположение: София

Re: Passat b5 AFN 98г. вибрации във волана при спиране

Мнениеот Vladislav.lilov » Сря 27 юни 2018 15:18


Колега,всичко е ново, гуми, джанти (балансирани, напомпани и изправени) цялото окачване всичките 8носачи, със кормилни накрайници, нови дискове и накладки. В крайна сметка днес открихме и надявам се отстранихме проблема. Оказа се колеги че са ми омаслени гумените на спирачният апарат и на двата и в последствие са станали на гняс и всякакви лайна влизат при което Накладката не отпуска а постоянно много леко се трие в диска, което води до изкривяването му.или поне това рабзбрах от майстора, простете но съм малко неграмотен с тия механични части. Мисълта ми е че диска е под постоянна висока температура и се е изкривил леко, и от там идват вибрациите при спиране. Аз естествено закарах колата и ми ги изшлайфаха,обаче кел файда, ще го направи същото и с тези и със нови дискове. Така че в момента и Това правя и се надявам да няма проблем повече.Благодаря на всички отзовали се.Дано да съм бил полезен на някой.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 71 госта