В момента е Пон 19 ное 2018 4:56
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

:arrow Масла Мотул на преференциални цени :arrow Добавки Bardahl за дизел

Създай нова тема  Отговори  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: Голф 3 1.9 ТДИ Бързо гасне лампата за подгряването? Публикувано: Пон 14 окт 2013 2:33 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Skoda Fabia 1.2 12V-METAN
Двигател: 6Y2 2006
Купих си днес един Голф 3 1.9 ТДИ . Забелязах че лампата за подгряването при подаване на контакт , светка за секунда и гасне , нормално ли е , колата все още не съм я палил студена , дали като е топла това е нормално ?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Бързо гасне лампата за подгряването? Публикувано: Пон 14 окт 2013 5:15 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Колега това дизел с директно впръскване. И свещите работят при температура под 5 градуса (даже може би 2) според зависи дали някой е пипал ECU-то. При старите предкамерни дизели трябва всеки път да подгряват. Тези и зимата си палят доста по лесно от старите печки.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Голф 3 1.9 ТДИ Бързо гасне лампата за подгряването? Публикувано: Пон 14 окт 2013 17:23 
Извън линия

Автомобил: Volkswagen Golf III
Двигател: 1Z 1994
Ами аз мисля че е нормално мойта също гасне много бързо и пали от раз дори на 7-8градуса. Само при минусови температури съм забелязвал, че ми се задържа повечко време... много съм доволен от 1Z-то.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Голф 3 1.9 ТДИ Бързо гасне лампата за подгряването? Публикувано: Пон 14 окт 2013 17:34 
Извън линия

Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Колега, като е топло е така. Като падне под 0гр. подгрявай 2 пъти /като изгасне лампата, връщаш ключа и пак на контакт, като изгасне въртиш/, ако е под -15 може и 3 пъти.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Бързо гасне лампата за подгряването? Публикувано: Пон 14 окт 2013 21:36 
Извън линия
Потребителски аватар

BuRnInGSouL написа:
Колега това дизел с директно впръскване. И свещите работят при температура под 5 градуса (даже може би 2) според зависи дали някой е пипал ECU-то. При старите предкамерни дизели трябва всеки път да подгряват. Тези и зимата си палят доста по лесно от старите печки.

Мерси колега , това ме устройва идеално. Добре че днес не разхвърлях релетата , щеше да е излишно.

пп А , да не пиша друга тема .. .много съска нещо като ускорявам , колкото повече , толкова повече...вярно че има турбина а аз съм лаик по дизелите , но ми звучи все едно изпуска налягане от някъде?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Голф 3 1.9 ТДИ Бързо гасне лампата за подгряването? Публикувано: Вто 15 окт 2013 9:38 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: ford galaxy 1.9 tdi 90+chip
Двигател: 1Z
А пуши ли много черно като съска?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Голф 3 1.9 ТДИ Бързо гасне лампата за подгряването? Публикувано: Вто 15 окт 2013 23:19 
Извън линия
Потребителски аватар

Не , съскането е ниско долу , отпред от кулера. Нямаше как точно да огледам , защото бях с чисти дрехи и не ми се лежеше на асфалта , но клекнах и го опипах , нещо като голяма тръба , която влиза в кулера , та тя отдолу съска яко. Утре ще се търкалям под колата , но имам лошо предчувствие , че не е като да затегне човек нещо или да смени маркуч ... май ще е неприятна изненада.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Голф 3 1.9 ТДИ Бързо гасне лампата за подгряването? Публикувано: Сря 16 окт 2013 8:45 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Към колегата по горе с двойното и тройното подгряване. Защо да го прави това подргяване по някоко пъти като и първия път която свещ е стоплила, стоплила. Ако пушиш, по колко пъти си палиш цигарата лятото и зимата?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Голф 3 1.9 ТДИ Бързо гасне лампата за подгряването? Публикувано: Сря 16 окт 2013 13:52 
Извън линия

Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
На -15 трудно се пали и цигара. Може би като работи свещта 2 пъти по-дълго ще стопли по-добре.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Голф 3 1.9 ТДИ Бързо гасне лампата за подгряването? Публикувано: Сря 01 авг 2018 8:18 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW Bora
Двигател:
От скоро съм притежател на бора 1.9тди 90 коня.При мен е същата работа, много бързо гасне подгряването, не съм карал дизел до сега, радвам се, че попаднах на тази тема, че взех да се притеснявам дали е нормално :biggrin

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Голф 3 1.9 ТДИ Бързо гасне лампата за подгряването? Публикувано: Сря 01 авг 2018 11:42 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: [GolfMK4] [W211]
Двигател: [ALH++ 01] [220CDI 05]
Навън е 30 градуса, нормално е да ти гасне бързо. Зимата като паднат до около нулата ще ти свети по-дълго време.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Голф 3 1.9 ТДИ Бързо гасне лампата за подгряването? Публикувано: Съб 18 авг 2018 18:29 
Извън линия

Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
:horror Както ще запали с един така и с три подгрева. Излишно хабене на акумулатора.
Ето ти за пример моя голф 4 помпа-дюза е но това няма значение щом е ТДИ. Тука го подгрях два пъти за спорта но както пали с едно така и с две подгрявания, просто съм с нов акумулатор и ремонтиран стартер и не се съмнявам че ще падне акумулатор
https://youtu.be/WeIwalDoUKk

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Голф 3 1.9 ТДИ Бързо гасне лампата за подгряването? Публикувано: Нед 19 авг 2018 6:57 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Естествено,че сега свещите не греят-само се ''чекват'' както му се вика. Зимата ще почне по-дълго да свети подгрева(особено когато стане под минус 5) А,за това колко пъти се подгрява при много голям студ-много пъти сме я чекали тази тема. Ако мотора и свещите са добре колата си пали с един подгрев.

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 13 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00