В момента е Вто 20 ное 2018 19:49
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

:arrow Масла Мотул на преференциални цени :arrow Добавки Bardahl за дизел

Създай нова тема  Отговори  [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 Следваща
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици Публикувано: Съб 15 ное 2014 10:08 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Махането не значи да се махне цялото тяло. Просто се изичиства вътрешността и се затваря. После се спира софтуерно. Дори в "бяла държава" да решат да проверат, като вдигнат капака - той си е там. Само физически, но не и духом :mhihi Съмняваме някой полицай да ти прави диагностика на колата дали ти работи DPF филтъра :c020 А и все пак си чужденец. Не може да си наясно с изискванията на всяка държава. Най-много да те накарат да минеш по обиколен път. Но както казах - трябва да са доста параноични за да те хванат, че си го махнал.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици Публикувано: Съб 15 ное 2014 14:59 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Audi A4 B7 FSI Quattro 256PS
Двигател: AUK
jorkatta написа:
Аз лично искам да запазя dpf - a не за друго, а защото всяка зима ходим на ски в Алпите. Било то Франция или Австрия, до сега нямам впечатления с коли без DPF в "Белите държави" но съм чувал, че направо могат да ти спрат колата от движение или да я конфискуват. За това предпочитам да го запазя, а и в тубата има доста клипчета за почистването на въпросните дпф и.
Явно проблемът не е само при нас.

Ясно, ако го изчистиш карай само с Максмоушшън на OMV, уж го водят Евро 5 и би трябвало значително по-рядко да ти се затлачва DPF-а заради по-малкото количество сяра.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици Публикувано: Пон 17 ное 2014 17:25 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Здавейте, току що ми изчезнаха всякакви съображения относно въпросният дпф....
Моля да прпоръчате къде във София мога да направя тази процедура и колко ще ми излзе, че вече ми писна.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици Публикувано: Пон 17 ное 2014 23:33 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Е аз нали ти казах? Е вярно не дадох пълно инфо :Mr Green Fun Виж тоя сайт. Това е на колегата Brezel: http://adler-auto.bg/fap.html
Занимава се с чип тунинг и премахване на FAP и DPF. Близко ти е поне. Звънни му :th_up
Ето и тука мнениея на/за колегата. Приятно четене :c010

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици Публикувано: Сря 19 ное 2014 12:18 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBA B 2010
gamble написа:
Махането не значи да се махне цялото тяло. Просто се изичиства вътрешността и се затваря. После се спира софтуерно. Дори в "бяла държава" да решат да проверат, като вдигнат капака - той си е там. Само физически, но не и духом :mhihi Съмняваме някой полицай да ти прави диагностика на колата дали ти работи DPF филтъра :c020 А и все пак си чужденец. Не може да си наясно с изискванията на всяка държава. Най-много да те накарат да минеш по обиколен път. Но както казах - трябва да са доста параноични за да те хванат, че си го махнал.

Ти изкарай облак чер дим пред някой полицай в центъра на Мюнхен, па се надявай... Особено пък, ако си с български номер. Ако нямаш зелена точка - 40EUR, ако имаш и се заяде някой, може да се разглежда като документна измама.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици Публикувано: Сря 19 ное 2014 15:03 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Хората, които знаят как се прави процедурата гарантират, че колата няма да пуши в повече. Колеги, които са го махали - потвърждават. Е сега, ако я изрежи рязко над 3к обороти може и да изпуши.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици Публикувано: Чет 20 ное 2014 9:10 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Здравейте, с цел да помогна на всички които се двоумят за дпф-а...
Направих всичко възможно да запазя филтъра, то не бяха принудителни регенерации,почистване и... :banghead Нъцки. Накрая го махнах (вчера) цялата процедура ми излезе 350 лв. а дпф-а го оцениха на 210 лв доплатих си до 350 лв и си взех колата. В момнта не пуши, няма промяна във звука и работата на двигателя дано да нямам проблеми по нататък. За сега това е от мен, остава да видя от къде е този гаден пукот когато включа парното, че много ме дразни..
Поздрави...

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици Публикувано: Чет 20 ное 2014 11:07 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Да не е едно леко такова като тракане? Това няма спасение, освен смяна на моторчетата по 300 лв. парчето. А къде да го премахна дпф'а ? При Брезел ли?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици Публикувано: Чет 20 ное 2014 12:52 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Не за съжаление, с колегата Бразел все се разминавахме. Аз му звънях, беше зает после той на мен, аз бях по срещи и така... Премахнах го Тук в София, попаднах на сайт за чип тунинг, момчето излезе доста разбрано а и като цена ме устройваше, А след като ми се обади и за цната на която ще ми изкупят ДПФ-а грейнах.
Щях да съм доста по спокоен ако тази процедура я беше извършил Бразел ама.. Нямаше как, а да си призная ме бше страх да карам колата на авариен ржим до Годеч.
Понеже Аз търсих доста и на много малко места в София предлагат комплексно услугата (да си призная накрая направо се бях отчаял) се чудя дали да постна контактите на въпросния сервиз, но като се замисля нека мина някой друг километър за да се убедя в резултата.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици Публикувано: Пет 08 май 2015 14:59 
Извън линия

Автомобил: PASSAT B 6 Variant
Двигател: BMR 11.2006 DSG
Да споделя и аз мнение.Смених маслото,минах около 200 км и ми светна ,,чека,,.Отидох в сервиза,преди това обаче пробвах колата здраво,доста я напъвах-няма проблем.Не влиза в авариен режим,върви си.
Закачиха я на компютър-Момчето ме пита дали е свалян DPF-а?
А той не е свалян.Най-вероятно е датчика на DPF.Не регенерирал.Каза да покарам така 100-300 км и в понеделник пак да отида.Като цена с труда струвал около 150 лв.
Не е друго но ми предстоят доста км и то със семейството.Извън страната.
Искам всичко да е ок.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици Публикувано: Пет 08 май 2015 16:57 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: vw passat b6
Двигател: BMR
Колега,нали си на ясно, че освен хардуерно трябва и софтуерно да се изключи.
Може да прозвучи глупаво но аз незнаех че така трябва :redface

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици Публикувано: Пет 08 май 2015 21:02 
Извън линия

Тая цена е за смяна на датчика,а не механично и софтуерно премахване на филтъра.Наясно съм и тази операция колко ще ми струва,въпросът е дали да изчакам момента или още сега да пристъпя към нея/премахването/

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици Публикувано: Съб 09 май 2015 9:34 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: vw passat b6
Двигател: BMR
Аз лино много исках да спася този филтър.... Да ама не само проблеми ми създаде и излишни разходи, моят съвет е да го махнеш и си свиркай :th_up

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици Публикувано: Съб 09 май 2015 17:44 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
И аз лично много искам да го потържам по-чист и затова се опитвах да му пусна на няколко пъти регенериция,но не почва.
Може ли някои да сподели къде може да ми е проблема.Благодаря предварително.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Passat B6 2,0 TDI филтър за твърди частици Публикувано: Съб 09 май 2015 21:13 
Извън линия

Днес карах колата около 100 км.Нормално,малко градско и около 70 км извънградско.Никакви проблеми.
В понеделник отивам в сервиза и ще решаваме дилемата-Дали да сменяме датчика или .....да махаме филтъра.Пък и ми предстоят едни 2500-3000 км. извън страната края на месеца.

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 Следваща

Всички времена са UTC+02:00