В момента е Нед 18 ное 2018 20:31
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

:arrow Масла Мотул на преференциални цени :arrow Добавки Bardahl за дизел

Създай нова тема  Отговори  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: Re: ЕГР на помпа дюза защо не се затапва? Публикувано: Съб 18 авг 2018 8:24 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: yamaha dragstar 1100
Двигател: V-twin 2002
ЕГР-охладител подобрява драстично нещата, откъм зацапване говоря. Отделно и колата загрява доволно бързо студена . Буквално за минути ( до 5 някъде, а често и под 3) зимата от - 10 градуса навън , двигателя загрява до 60гр +- . Това при лека газ и градско. Без охладителя минава минимум 15 минути докато позагрее.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: ЕГР на помпа дюза защо не се затапва? Публикувано: Съб 18 авг 2018 8:26 
Извън линия

Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
А защо просто не му сложи ламаринка само без да махаш вакума и ще стане.
При мен на голф 4 ПД150 пушеше много с егр-а и му сложиш ламаринка и извадих вакума. Пушенето изчезна и не ми е набивало грешка.
После чипосах колата и спряхме дебитомера и ЕГР-а и в последствие махнах и целия топлообменник и сложих оригинални тапи за ЕГР.
Разлика в загряването няма ако е изправен термостата, при неизправен термостат и с топлообменника не загрява.
Зимата като запаля и на третата минута се осеща топло от парното(колата е със свещи на антифриза).

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: ЕГР на помпа дюза защо не се затапва? Публикувано: Съб 18 авг 2018 8:55 
На линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ
drago_tr написа:
Ако 110-ката е с ГНП а 116 е PD- не става.

.

И кое точно не става :c010
Или една жена ти е казала ?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: ЕГР на помпа дюза защо не се затапва? Публикувано: Съб 18 авг 2018 9:43 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
valiosport написа:
При мен на голф 4 ПД150 пушеше много с егр-а и му сложиш ламаринка и извадих вакума. Пушенето изчезна и не ми е набивало грешка.

Пробва ли с нов N18 клапан?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: ЕГР на помпа дюза защо не се затапва? Публикувано: Съб 18 авг 2018 10:02 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
hvp800 написа:
drago_tr написа:
Ако 110-ката е с ГНП а 116 е PD- не става.

.

И кое точно не става :c010
Или една жена ти е казала ?

Погледни двигателите и ще разбереш. Няма нужда някой да ми казва защото ги имам отвън на паркинга, и много лесно мога да направя съпоставката. Захващането е различно а и при помпа дюза има клапа за меко гасене.
..... И в излишни глупави спорове не ми се влиза.
:beer

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: ЕГР на помпа дюза защо не се затапва? Публикувано: Съб 18 авг 2018 13:10 
Извън линия

Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
toraborat написа:
Пробва ли с нов N18 клапан?

Не и нямам намерение. Даже съм го махнал, както написах по горе съм с изключен софтуерно MAF(Дебитомер), по данни от MAP съм, а за да ти работи ЕГР-а му трябва MAF.
Колега клапата за меко гасене няма общо с ЕГР-а, при мене клапата си работи. После ше те питам как ще изчистиш клапаните навътре от нагарите :mhihi
Пък и това отвиване и завиване на болтовете не е много добре, все пак се стягат в алумин

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: ЕГР на помпа дюза защо не се затапва? Публикувано: Нед 19 авг 2018 9:11 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Seat Ibiza 6L
Двигател: PD 131кс BLT 2006
При моята ибиза 6л ми светеше чека заради ЕГР спряха ми го само софтуерно и това е 2 години си карам така няма проблеми иначе и аз съм с егр охладител BLT ми е мотора 131 коня

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2

Всички времена са UTC+02:00