Passat B6 Заслужава ли си да ги сменям или да го продавам?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Passat B6: Заслужава ли си да ги сменям или да го продав

Мнениеот stefan4o » Нед 27 юли 2014 19:01


Да не мислите, че всеки който кара Б6 може да бръкне в джоба си и да извади 1000 лева накуп :mhihi
Иначе по питането на автора - ако е сигурно, че работата ще мине с 1000 лева аз лично бих ги дал, все пак тая кола не струва 2 бона, съвсем нормални са такива цени на ремонт на мотор за тях, поради простата причина, че частите им на старо не са много евтини все още.




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8377
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Passat B6: Заслужава ли си да ги сменям или да го продав

Мнениеот samo_pechka » Нед 27 юли 2014 19:50


Аз бих си я ремонтирал, ако хилядарка стига , виж ако тряяше да се изръгам с 3-4... , но ..какво е това масло Волф !? Не съм го и чувал . След бърза справка в нет-а излиза едно-друго , но...не бих си го налял, може и да е добро , знам ли , не намирам и много отзиви от карали с такова в немско .


dj-milen
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 16:14
Автомобил: VW PASSAT
Двигател: 2.0 TDI
Местоположение: Велинград

Re: Passat B6: Заслужава ли си да ги сменям или да го продав

Мнениеот dj-milen » Нед 27 юли 2014 21:22


Сладураната е в прикачения файл, ми утре ще зайдетсвам най вероятно нещата по ремонта та да видим кво ще стане
Прикачени файлове
IMG_1034.JPG


stoyan0304
Мнения: 516
Регистриран на: Чет 21 ное 2013 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6: Заслужава ли си да ги сменям или да го продав

Мнениеот stoyan0304 » Нед 27 юли 2014 21:28


Комби е нали, не седан ?


dj-milen
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 16:14
Автомобил: VW PASSAT
Двигател: 2.0 TDI
Местоположение: Велинград

Re: Passat B6: Заслужава ли си да ги сменям или да го продав

Мнениеот dj-milen » Нед 27 юли 2014 21:36


stoyan0304 написа:Комби е нали, не седан ?

Комби е


Потребителски аватар
TUISTERa
Мнения: 82
Регистриран на: Съб 26 сеп 2009 9:19
Автомобил: Passat B5.5
Двигател: AZM 2001
Местоположение: Асеновград

Passat B6: Заслужава ли си да ги сменям или да го продавам?

Мнениеот TUISTERa » Нед 27 юли 2014 21:38


maimo написа:според мен си я стегни и си я карай,но от каде ги намирате тези масла просто не знам да ги слагате в тези двигатели боклуци.



Martin_Zdravkovski написа:Не знам какво е това масло WOLF, ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ Е, че не трябва да слагаш такова. След ремонта ти репоръчвам да сложиш Motul или Castrol, след това си вземи добавки специално за повдигачи. С тези две неща би трябвало да си запазиш двигателя за по-дълго време. И колегите са прави няма смисъл да я продаваш заради ремонт от 1000лв. ако колата няма други забележки си я стегни и си я карай :th_up

Масло , което не е проверено не е задължително да е лошо.

До колегата с проблема: Лично аз бих сменил маслото с друго - проверено за да изключа варианта кофти масло, и да избегна възможен излишен ремонт от 1к лева. Можеш да си събереш старото масло и да го използваш при следващата смяна. В най-лошия случай ще имаш масло за една смяна напред и ще ти се оскъпи ремонта сега но пък парите няма да са загубени ако проблема не е в маслото. В най-добрия случай ще е от маслото и ще знаем да не слагаме такова. Това че е сложено в бош сервиз абсолютно нищо не значи пи положение че няма име стоящо зад маслото(кастрол,тотал,мотул и др.) Възножността пък да е менте също спада поради липсата на такова име :) Може просто да си е скапано. Ако пък е в маслото ще си спестил една хилядарка и ще почерпиш. Според мен не бързай с отварянето на мотора...

Последна промяна от TUISTERa на Нед 27 юли 2014 21:42, променено общо 1 път.


dj-milen
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 16:14
Автомобил: VW PASSAT
Двигател: 2.0 TDI
Местоположение: Велинград

Re: Passat B6: Заслужава ли си да ги сменям или да го продав

Мнениеот dj-milen » Нед 27 юли 2014 21:40


TUISTERa написа:
maimo написа:според мен си я стегни и си я карай,но от каде ги намирате тези масла просто не знам да ги слагате в тези двигатели боклуци.



Martin_Zdravkovski написа:Не знам какво е това масло WOLF, ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ Е, че не трябва да слагаш такова. След ремонта ти репоръчвам да сложиш Motul или Castrol, след това си вземи добавки специално за повдигачи. С тези две неща би трябвало да си запазиш двигателя за по-дълго време. И колегите са прави няма смисъл да я продаваш заради ремонт от 1000лв. ако колата няма други забележки си я стегни и си я карай :th_up

Масло , което не е проверено не е задължително да е лошо.

До колегата с проблема: Лично аз бих сменил маслото с друго - проверено за да изключа варианта кофти масло, и да избегна възможен излишен ремонт от 1к лева. Можеш да си събереш старото масло и да го използваш при следващата смяна. В най-лошия случай ще имаш масло за една смяна напред и ще ти се оскъпи ремонта сега но пък парите няма да са загубени ако проблема не е в маслото. В най-добрия случай ще е от маслото и ще знаем да не слагаме такова. Ако пък е в маслото ще си спестил една хилядарка и ще почерпиш. Според мен не бързай с отварянето на мотора...


Проверката я направихме вчера, ако се опитваш да кажеш, че проблема може да е само от маслото направоооо ще се зарадвам много но не ми се вярва.


Потребителски аватар
TUISTERa
Мнения: 82
Регистриран на: Съб 26 сеп 2009 9:19
Автомобил: Passat B5.5
Двигател: AZM 2001
Местоположение: Асеновград

Passat B6: Заслужава ли си да ги сменям или да го продавам?

Мнениеот TUISTERa » Нед 27 юли 2014 21:44


Разбира се , че може да е само от маслото, този вариант не само че не е изключен, ами е твърде вероятен. Какво означава "проверката я направихме вчера"? Аз имам в предвид - маслото вънка и наливане на хубаво масло без да твърдя , че това което си сложил не е хубаво.
Възможността да е имало добавка , обаче е по-голяма и не знам какво е най-доброто решение в този случай. Може би ремонта е подходящ. Но ако това ти късмета с тази кола, дърпай клечката , надявайки се че е дългата, и си прави ремонта. Ясно ми е , че не е лесно да се изкара тая хилядарка, но предполагам ти си наясно, че това е вероятност при закупуване на нова кола.


dj-milen
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 16:14
Автомобил: VW PASSAT
Двигател: 2.0 TDI
Местоположение: Велинград

Re: Passat B6: Заслужава ли си да ги сменям или да го продав

Мнениеот dj-milen » Нед 27 юли 2014 22:02


Определено, все пак утре на 100 % ще ми кажат дали в действителност е това.
Когато взех колата преди около два месеца вече може би, го нямаше това тракане и като ми оставаха 5200 км до смяна реших все пак да го сменя и го смених на 7500 тъй като не знаех кога наистина е сменяно. И в крайна сметка смених масло на двигател и на скорости, но ако не се лъжа 200 км преди да сменя маслото почна да се чува това чукане.

Последна промяна от radotom на Нед 27 юли 2014 22:08, променено общо 1 път.
Причина: Милене, освен бутона 'Цитат', има и бутон 'Нов отговор'. Ползвай него


Потребителски аватар
ivostefanov
Мнения: 2464
Регистриран на: Нед 04 окт 2009 10:34
Автомобил: Audi A4
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B6 Заслужава ли си да ги сменям или да го продава

Мнениеот ivostefanov » Нед 27 юли 2014 22:39


dj-milen написа:...

Заглавие: Какво е забранено в този форум

Прекаляване с цитати
Цитатите са чудесно нещо. Но е излишно да отговаряш с цитат на мнението, което е непосредствено преди твоето или което съдържа снимка. А многобройното отговаряне на цитат в цитат е добре да се избягва, защото се получават умопомрачителни резултати.


Използвай опцията "промени" за предишните ти мнения в темата!!!


dj-milen
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 16:14
Автомобил: VW PASSAT
Двигател: 2.0 TDI
Местоположение: Велинград

Re: Passat B6 Заслужава ли си да ги сменям или да го продава

Мнениеот dj-milen » Нед 27 юли 2014 22:42


Извинявам се, няма да се повтори


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat B6 Заслужава ли си да ги сменям или да го продава

Мнениеот novatora » Пон 28 юли 2014 12:25


Колега маслото за б6 е със стандарт 507.00.ти си махнал дпф и незнам дали може с друг стандарт да замениш. За да замине колянов вал, лагери и повдигачи, явно имаш прословутия проблям с масляната помпа и шестостена. Ако е така се съмнявам че 1000 лв. ще стигнат. Самата помпа е 3200. Втора ръка е 500-800 лв. Но ако държиш на колата и искаш да си я караш смени тези неща, винаги хубаво масло и навреме смяна масло и няма да имаш проблеми


ruslanmilev
Мнения: 154
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 12:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: vidin

Re: Passat B6 Заслужава ли си да ги сменям или да го продава

Мнениеот ruslanmilev » Пон 28 юли 2014 18:46


Интересно ,ако не му се размине с под 1000 какво трябва да прави - някой от тук даващите подобен акъл ще я купи ли?


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Passat B6 Заслужава ли си да ги сменям или да го продава

Мнениеот $100 » Пон 28 юли 2014 19:24


Що за въпрос - ремонт за 1000лв въобще не е голямо чудо. Ако я продадеш и купиш друга ще отидат пак към 1000лв. Друг въпрос е ако и след новия ремонт не се оправи.


dj-milen
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 16:14
Автомобил: VW PASSAT
Двигател: 2.0 TDI
Местоположение: Велинград

Re: Passat B6 Заслужава ли си да ги сменям или да го продава

Мнениеот dj-milen » Пон 28 юли 2014 21:15


Утре ще имаме отговор какво и колко и така. Стискайте палци да не боли много дето се казва.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 186 госта