Passat B5 1.9TDI AJM - върви като охлюв в ниските обороти

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
S.Lalov
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 14 авг 2014 19:35
Автомобил:
Двигател:

Passat B5 1.9TDI AJM - върви като охлюв в ниските обороти

Мнениеот S.Lalov » Чет 14 авг 2014 20:27


Колеги, Извинявам се ако темата се повтаря, но аз лично не намерих тема с всички отговори.
Почти съм вдигнал ръце от тази кола! Пасата е 1.9тди 115кс AJM двигател. Ситуацията е следната: всичко що е клапан и датчик по двигателя е сменено с ново, турбото е минало профилактика в МЕИ-то във Варна преди няколко месеца, интеркулера също е сменен с нов. Равносметка 60литра нафта - 600 км :stumm + вървеж като на трабант в ниските до 1900-2000 оборота, след което тръгва като обезумяла. Има и още не съм свършил :icon_lol Извън градско ако я кротна на 90-100км/ч и дойде леко възвишение и ако не й подам повече газ турбото влиза в авариен режим, НО това ми се е случвало многократно само на 5та предавка по горе описания начин. Що майстори и майстори има в Добрич, всички съм ги обиколил, всеки дига ръце и не знае какво и е. Вакума и е наред, тествали сме я няколко пъти с лаптоп в движение(на 3та с пълна газ) и абсолютно всички стойности са в нормите.... :stumm :stumm Единственото, което много хора правят, а аз не съм е, че не съм запушил ЕГР-а, но това няма никакво значение според мен в случая.. ?

Последния майстор при когото бях ми каза да я чипосам и ще се оправи ?!?! Което ме наведе на спомен от преди няколко месеца - след смяна на лентов кабел и закачане на лаптоп за да изчистим грешката на airbag-a, даде съобщение, че няма фабрични настройки, съответно дадохме да ги възстанови. Може ли това по-някакъв начин да е проблема ? И се чудех дали ако кача настройките на някой друг пасат със същия двигател на моя, би се оправил ? Без да я чипосвам ?

Благодаря предварително на отзовалите се! :beer




Потребителски аватар
sto4o
Мнения: 221
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 11:37
Автомобил: Leon
Двигател: ARL
Местоположение: София

Re: Passat B5 1.9TDI AJM - върви като охлюв в ниските оборот

Мнениеот sto4o » Пет 15 авг 2014 9:11


Мисля си че си пропуснал един от майсторите в твоя край ifidik ако беше отишъл при него всичко сега щеше да е ок.


Потребителски аватар
ka4o_pi4a
Мнения: 303
Регистриран на: Пет 13 юли 2012 12:00
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ASV 2002
Местоположение: Благоевград

Re: Passat B5 1.9TDI AJM - върви като охлюв в ниските оборот

Мнениеот ka4o_pi4a » Съб 16 авг 2014 22:14


Като нищо ЕГР-а може да прави байпас на турбото. Я го затапи с една ламаринка и кажи как е.


Потребителски аватар
yarek
Мнения: 2312
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:41
Автомобил: Passat B5
Двигател: AJM 2000
Местоположение: Габрово - Daugavpils

Re: Passat B5 1.9TDI AJM - върви като охлюв в ниските оборот

Мнениеот yarek » Нед 17 авг 2014 6:55


1. От разширително казанче за антифриза на долу имаш един маркуч, на него имаш клапан с вакум, има надпис wasser ein tritt. Има вероятност че той е дал фира. И колата влиза в сервизен режим.
2. По принцип AJM 115 коня с фабрични настройки на чипа до 2000 оборота си е муден. И моя беше така преди да го чипосвам, от тогава проблема изчезна.


S.Lalov
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 14 авг 2014 19:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 1.9TDI AJM - върви като охлюв в ниските оборот

Мнениеот S.Lalov » Нед 17 авг 2014 11:26


Егр-а ми е чисто нов, на два месеца (дали има и толкова), затова не го затапих, но ще пробвам да го затапя. Иначе за въпросния клапан за вакум, мисля че съм го сменял, но ще проверя и ще пиша. :beer


Потребителски аватар
ka4o_pi4a
Мнения: 303
Регистриран на: Пет 13 юли 2012 12:00
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ASV 2002
Местоположение: Благоевград

Re: Passat B5 1.9TDI AJM - върви като охлюв в ниските оборот

Мнениеот ka4o_pi4a » Нед 17 авг 2014 21:04


Е, щом е нов няма смисъл да го затапваш.


Cvetomir-Panchev
Мнения: 350
Регистриран на: Чет 14 яну 2010 18:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Passat B5 1.9TDI AJM - върви като охлюв в ниските обороти

Мнениеот Cvetomir-Panchev » Нед 11 юни 2017 22:54


Здравейте,
темата е малко стара,но става въпрос за същият двигател.Влиза в авариен ражим когато е в задръстване.Случва ми се всеки път когато качвам Витиня в задръстане.От какво може да е?



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: freewaynikolay и 170 госта