Кой ,как запали тази сутрин?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Кой ,как запали тази сутрин?

Мнениеот plamikcho » Чет 12 яну 2017 17:44


Колата от профила, сутринта около -18 по телефон и прогноза, в колата показваше -15, запали от раз. Горивото е Шел от най-скъпия дизел (нитро + дрън дрън...), малко Кастрол ТДА (1/2 доза). Но бях заредил акумулатора предния ден.




Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Кой ,как запали тази сутрин?

Мнениеот Водния дух1 » Чет 12 яну 2017 17:53


Даже не се стряска,ами направо подксача акумулатора като му напраскаш към 80А .И аз не виждам файда от това с фаровете- подгрева нали върши същата работа.


Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 209
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кой ,как запали тази сутрин?

Мнениеот PzKpfW » Чет 12 яну 2017 21:04


Да се "похваля" и аз: Сутринта към 07.30ч пред блока беше -15, колата ми запали след големи мъки в продължение на около 10 минути и направени над 15 опита. Поведението на двигателя 1.6TDI беше следното: запалване нормално със съвсем малко въртене на стартер и след 5-10 секунди започва да не му стига гориво, притриса, причуква и угасва. Добре, че съм с як едногодишен акумулатор 75ah и успях все пак да запаля и да отида на работа, макар и със закъснение.

Заключения: нафтата на Ромпетрол-Ломско шосе е пълен, ама пълен боклук. Миналата събота когато беше -14 колата запали след подобни упражнения, но по-лесно от днес. Отидох на въпросната бензиностанция, където зареждам повече от година и половина, напълних до капачката и утроих дозата Castrol TDA(дотогава бях с половината от предписаното). Днес запалих много по-трудно от тогава. Другото ми заключение е, че единственото полезно свойство на добавката е да създава душевно успокоение на ползвателя си. :confused


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Кой ,как запали тази сутрин?

Мнениеот muns61 » Чет 12 яну 2017 21:52


Клип със студен старт може да е достоверен, ако е сниман така:
Колата е леко или много заснежена, или заскрежена.
Камерата тръгва от предна дясна врата, после назад, задна врата, лява страна и стига до шофьорска врата. Чисти се снега по вратата, отваря се вратата, сядане, ключ, табло, палене. На таблото да се види външната температура. Ако няма такава, външен термометър, сложен на таблото от вечерта. Всичко това без да прекъсва кадъра. Всичко останало дава повод за съмнение в некоректност.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Кой ,как запали тази сутрин?

Мнениеот Водния дух1 » Чет 12 яну 2017 22:22


Мен не ми е ясно що трябва да се лъжем- за да се хвалим с дъртите кошници ли???


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Кой ,как запали тази сутрин?

Мнениеот ktamen » Чет 12 яну 2017 23:00


samo_pechka написа:Така, че колегата milmar е прав..

Въпросният колега със сигурност е поне 100 пъти по-добър от мен в сметките. Това подгряване ми се струва, че го е приел за чиста монета след като го е прочел някъде и не си е направил труда да посмята с моливчето. Разбира се е възможно моите сметки да са грешни.


Потребителски аватар
poliboy
Мнения: 131
Регистриран на: Съб 13 ное 2010 21:00
Автомобил: VW Lupo
Двигател: 2001 AMF 1422cm3 TDI PD 75Hp
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кой ,как запали тази сутрин?

Мнениеот poliboy » Пет 13 яну 2017 10:06


Вчера не можах да запаля след малко повече въртене (темп. около -15), а тая сутрин (вярно че беше по топло към -10) след зареждане на акумулатора запали от 1/4 завъртане :smile


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Кой ,как запали тази сутрин?

Мнениеот vanesto » Пет 13 яну 2017 10:07


Аз още не съм запалил, ама заредих акумулатора, утре ще се мъча.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Кой ,как запали тази сутрин?

Мнениеот Mishonti » Пет 13 яну 2017 10:58


Днес като палих, беше сравнително по-топло -3. Запали като пушка направо, не даде да го пипна, чак ме учуди.


Потребителски аватар
bobitur
Мнения: 1172
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 17:26
Автомобил: ford galaxy 1.9 tdi 90+chip
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: Кой ,как запали тази сутрин?

Мнениеот bobitur » Чет 19 яну 2017 10:23


PzKpfW написа:Да се "похваля" и аз: Сутринта към 07.30ч пред блока беше -15, колата ми запали след големи мъки в продължение на около 10 минути и направени над 15 опита. Поведението на двигателя 1.6TDI беше следното: запалване нормално със съвсем малко въртене на стартер и след 5-10 секунди започва да не му стига гориво, притриса, причуква и угасва. Добре, че съм с як едногодишен акумулатор 75ah и успях все пак да запаля и да отида на работа, макар и със закъснение.

Заключения: нафтата на Ромпетрол-Ломско шосе е пълен, ама пълен боклук. Миналата събота когато беше -14 колата запали след подобни упражнения, но по-лесно от днес. Отидох на въпросната бензиностанция, където зареждам повече от година и половина, напълних до капачката и утроих дозата Castrol TDA(дотогава бях с половината от предписаното). Днес запалих много по-трудно от тогава. Другото ми заключение е, че единственото полезно свойство на добавката е да създава душевно успокоение на ползвателя си. :confused

При тебе е замръзнал филтъра, щом е запалил и след това угаснал, ако се беше сетил да му налееш малко вряла вода щеше да запалиш веднага.


Потребителски аватар
boyan.chav
Мнения: 847
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 23:26
Автомобил: VW Golf IV 1998
Двигател: 1.4 16v 75hp AHW
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Кой ,как запали тази сутрин?

Мнениеот boyan.chav » Съб 21 яну 2017 0:12


Клипът е от днес сутринта, около -3 гр. с мъгла. От два дни не е карана. Снимал съм обичайното палене от третия път, на което свикнах вече :icon_razz



Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Кой ,как запали тази сутрин?

Мнениеот ivuchev » Съб 21 яну 2017 1:49


Паля от раз без подгрев и подобни , както и при - 23 без никви ядове, Не сипвам добавки само бензин 95 хахах ;) 10 мин и прехвърлям на най убавото гориво ...

Последна промяна от Pichaga на Съб 21 яну 2017 11:46, променено общо 1 път.
Причина: темата е в дизеловия раздел! Кой как е запалил на бензин не му е мястото тук!


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Кой ,как запали тази сутрин?

Мнениеот Водния дух1 » Нед 22 яну 2017 8:13


То,на бензин кво ли да подгряваш???? Ние тука си говорим за нафтовите печки. :deal


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Кой ,как запали тази сутрин?

Мнениеот toraborat » Нед 22 яну 2017 9:48


PzKpfW написа:Да се "похваля" и аз: Сутринта към 07.30ч пред блока беше -15, колата ми запали след големи мъки в продължение на около 10 минути и направени над 15 опита. Поведението на двигателя 1.6TDI беше следното: запалване нормално със съвсем малко въртене на стартер и след 5-10 секунди започва да не му стига гориво, притриса, причуква и угасва. Добре, че съм с як едногодишен акумулатор 75ah и успях все пак да запаля и да отида на работа, макар и със закъснение.

Заключения: нафтата на Ромпетрол-Ломско шосе е пълен, ама пълен боклук. Миналата събота когато беше -14 колата запали след подобни упражнения, но по-лесно от днес. Отидох на въпросната бензиностанция, където зареждам повече от година и половина, напълних до капачката и утроих дозата Castrol TDA(дотогава бях с половината от предписаното). Днес запалих много по-трудно от тогава. Другото ми заключение е, че единственото полезно свойство на добавката е да създава душевно успокоение на ползвателя си. :confused


Аз зареждам само от този ромпетрол. Да взема и аз да пробвам от друга, че имам замисляне при палене...


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Кой ,как запали тази сутрин?

Мнениеот gergeto » Нед 22 яну 2017 10:35


Tъй като колата ми е на "трупчета" в момента,наскоро си дадох АКУ-то (на една година) на моят баджанак ,да го ползва.Вчера сутринта, при минус 16гр. с моят акумулатор,Нисана му запали без никакви грижи.Колата му е Алмера N15,чист дизел,нафта от ЕКО ,без добавки... :screwy
Баси Нисана.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 73 госта