Голф 5 1.9TDI BKC 6ск. 2005 проблем със стържене.

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Gencata
Мнения: 52
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 23:13
Автомобил: VW Golf Mk5 1.9 TDI
Двигател: BLS 2006
Местоположение: София

Re: Голф 5 1.9TDI BKC 6ск. 2005 проблем със стържене.

Мнениеот Gencata » Чет 27 авг 2015 13:43


Здравейте колеги,

Виждам, че темата е малко стара, но не видях решението на колегата, който я е пуснал. И аз имам абсолютно същите симптоми на Голф 5 1,9 BLS с 6 степенна GQM кутия.
Ще се радвам да напише как го е решил, защото аз съм на път да сменя маховика.




Infernal_fire
Мнения: 278
Регистриран на: Вто 06 апр 2010 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 5 1.9TDI BKC 6ск. 2005 проблем със стържене.

Мнениеот Infernal_fire » Вто 13 юни 2017 10:15


Здравейте, първия ми проблем наистина беше смяна на демфер с твърд, което не е толкова добре понеже демфера обира вибрации, но както и да е. Взех заменяем съединител, но не е на известна марка и сега след 2г имам нов проблем, който вече не е толкова голям, но излиза на над 200 лв. Тъй като съединителя, който сложих не е кой знае какъв, сега лагера на съединителя се предаде и трябва да се отваря.


Infernal_fire
Мнения: 278
Регистриран на: Вто 06 апр 2010 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 5 1.9TDI BKC 6ск. 2005 проблем със стържене.

Мнениеот Infernal_fire » Сря 20 сеп 2017 15:22


Здравейте, от доста време не съм писал, единственото което съм правил е сложих твърд маховик и смяна на масло. След около 1г може и повече звука се усилва и почнах по сериозно да се консултирам и т.н. Попаднах на МАЙСТОРИ, който ми викат трябва да се свали и да се види, АКО НЯКОЙ ВИ КАЖЕ ТАКА ВЕДНАГА ГАЗ И СЕ МАХАЙТЕ ОТ СЕРВИЗА. Ходих и при майстори, който наистина по това, което ми обясниха и по съвпадение между казаното от може би поне 5 майстора, разбрах че тези звуци са наистина от ск. кутия. Проблема е в корпуса, износване на леглата на лагерите и в последствие лагера не се върти в черупката си а по цялата ос или нещо подобно и се търка в корпуса на ск. кутия.
Всичките ми казаха по-добре вземи 2ра употреба И тук идват моите въпроси към вас:

1. Къде мога в София или където и да е да взема ск кутия 2ра употреба с гаранция че е читава. ( ако изобщо има такова място).
2. Тъй като съм с чип и 6-стата скорост ми идва късичка и има сила мотора е близо 140к.с. има ли възможност да се сложи ск. кутия с по дълги скорости или какви са вариантите. Понеже незнам кода на ск.кутия някой може ли да ме светне кой е или ако са няколко кои са.
3. Намерих ск.кутия от същия голф на части, но как да разбера дали ск.кутия става? Колите не са в движение...

Като цяло майсторите, които ми казаха каква е истината ми препоръчаха да взема 2ра употреба ск.кутия иначе ремонта на тази излиза 1000++лв и не всеки ще се навие да го прави може би никой...

И така някой може ли да помогне, имам също мн хубава ракийка черешова :D



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bongoo, tdi fen и 56 госта