Избор на двигателно масло?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
xxx_man
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 29 ное 2013 10:38
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот xxx_man » Сря 28 окт 2015 22:37


Някой има ли впечатления от това масло ? http://www.euro07.bg/catalog/image.php?id=206715




Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот vlado_tonev » Сря 28 окт 2015 22:46


Ето малко информация и мнения http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=5&t=168843


Потребителски аватар
hip-hopotam
Мнения: 270
Регистриран на: Нед 30 юни 2013 22:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот hip-hopotam » Сря 28 окт 2015 23:01


Слагам статоил на непретенциозни коли и клиенти.Не повече от 10 пъти съм слагал на различни коли.Повечето се оплакват че маслото изчезва.
За момента карам личната си кола с Фукс Титан 5в40 2а смяна.От втората смяна насам съм с друго турбо което не пипа масло :smile и за сега 2000 км нямам грижи (за пръв път имам кола дето не пипа масло :mhihi ) Преди това съм пробвал Кастрол и Мотул и се оплаквах,че го гори,ама то май се оказа че е от турбото :mrgreen :redface


BobyM
Мнения: 403
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 2:08
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHF 1.9 TDI
Местоположение: София

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот BobyM » Чет 29 окт 2015 0:15


Лично аз работя в тази фирма и мога да кажа, че I.G.A.T за мен е по-добро масло от Statoil лично карам с I.G.A.T 5-40 Xi доста добро масло е и на 10000 ако досипя 100ина грама макс ще е добре. :)


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот fly_free » Чет 29 окт 2015 8:42


Щом маслото е от евроментето що ли въобще мислите за някакво качесво.
То е за тези дето търсят чеп за челе.
Качество и евроменте0-две несъвместими неща.


Потребителски аватар
Крисчън
Мнения: 147
Регистриран на: Чет 16 юли 2015 20:19
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот Крисчън » Чет 29 окт 2015 9:05


Колеги и аз да споделя моите впечатления от Репсол 10W40. С ТДИ двигател съм и го сложих наскоро - близо 2 месеца. Тъй като ми се беше развалил МАП датчика и турбото изключваше преди да го сменя ми беше хапнало малко масло. Долях до над средата и до сега нямам проблеми, но тъй като колата ми е нова и не съм я карал чак толкова много, че да имам някакъв опит с това какво масло да слагам ще я покарам и ако не го хапне ще сложа 5В40 следващия път. Иначе Репсола не е лош, нямам лошо впечатление от него.


xxx_man
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 29 ное 2013 10:38
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот xxx_man » Чет 29 окт 2015 10:48


I.g.a.t. наистина е много добро масло, но пък и цената му е почети двойнаспрямо statoil!! Така както гледам май ще слагам пак bardal :)


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот radi_nrj » Чет 29 окт 2015 17:43


Крисчън написа:Колеги и аз да споделя моите впечатления от Репсол 10W40. С ТДИ двигател съм и го сложих наскоро - близо 2 месеца.


10W40 и TDI не е добра комбинация. Особено зимата.


BobyM
Мнения: 403
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 2:08
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHF 1.9 TDI
Местоположение: София

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот BobyM » Чет 29 окт 2015 18:18


fly_free написа:Щом маслото е от евроментето що ли въобще мислите за някакво качесво.
То е за тези дето търсят чеп за челе.
Качество и евроменте0-две несъвместими неща.


Обичам хеитъри като теб които щом чуят фирмата и почват да говорят глупости без да са клиенти и без да са сигурни в колко от случайте са си купили същия артикум взет от нас само, че чрез прекупвач и с нова лепенка?

За пример давам Ауто+ , Аутостар, Старс94 и т.н. и т.н.
Да не коментираме сервизите с какви части работят, сигурно с оригинални от VW?


Потребителски аватар
Крисчън
Мнения: 147
Регистриран на: Чет 16 юли 2015 20:19
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот Крисчън » Чет 29 окт 2015 21:32


radi_nrj написа:
Крисчън написа:Колеги и аз да споделя моите впечатления от Репсол 10W40. С ТДИ двигател съм и го сложих наскоро - близо 2 месеца.


10W40 и TDI не е добра комбинация. Особено зимата.


Да сложа ли 5В40?


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот vlado_tonev » Чет 29 окт 2015 21:48


Сложи,за да ти е мирна главата :th_up


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот fly_free » Пет 30 окт 2015 9:21


BobyM написа:
fly_free написа:Щом маслото е от евроментето що ли въобще мислите за някакво качесво.
То е за тези дето търсят чеп за челе.
Качество и евроменте0-две несъвместими неща.


Обичам хеитъри като теб които щом чуят фирмата и почват да говорят глупости без да са клиенти и без да са сигурни в колко от случайте са си купили същия артикум взет от нас само, че чрез прекупвач и с нова лепенка?

За пример давам Ауто+ , Аутостар, Старс94 и т.н. и т.н.
Да не коментираме сервизите с какви части работят, сигурно с оригинални от VW?



Абе щом на сульо и пульо почнахте да давате отстъпки само и само за да продавате нещо.
Интеркарс почна да ви бърка по дупките с по евтините и също толкова качествени части като вашите.

Вашата таргет група са хората търсещи ниски цени без да ги вълнува за качесвото.Колкото да се сложи нещо за да го има.
Това са хора продаващи си колите,хора предаващи си колите за скрап ,майстори,за които гаранцията приключва щом колата излезе от двора ,и на които им викаш майстор щото не му знаеш името.

по здрави


BobyM
Мнения: 403
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 2:08
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHF 1.9 TDI
Местоположение: София

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот BobyM » Пет 30 окт 2015 10:26


Абе щом на сульо и пульо почнахте да давате отстъпки само и само за да продавате нещо.
Интеркарс почна да ви бърка по дупките с по евтините и също толкова качествени части като вашите.

Вашата таргет група са хората търсещи ниски цени без да ги вълнува за качесвото.Колкото да се сложи нещо за да го има.
Това са хора продаващи си колите,хора предаващи си колите за скрап ,майстори,за които гаранцията приключва щом колата излезе от двора ,и на които им викаш майстор щото не му знаеш името.


Еврото от край време дава отстъпки на фирми и автосервизи размерите на отстъпките съответно са различни на всякъде и чак на сульо и пульо не съм съгласен с тоя коментар :)

За интеркарса да съгласен съм, че бръкнаха яко в гъза на еврото но мен като обикновен работник ми дрерме на шапката при положение, че и аз самия мислех да ходя в интеркарс.
Разликата между двете е, че интеркарс обслужват само сервизи и то през онлайн каталог или евентуално по телефона за доуточнение, имат по компетентни и по малко на брой офис служители и са оптимизирали работата си като съответно за това получават и по-добри пари там.
В еврото може всеки един да си купи части и това е предимството за обикновенния купувач като теб и мен, че не трябва да съм сервиз, че да си купя някоя част за колата.
Така наречените магазинери тук са повече и допускат доста грешки при намирането на части няма спор в това, но не може да кажеш на черното бяло и само защото си чул нещо от някого да твърдиш, че нещо не е хубаво и не става защото "го продава еврото" .
От личен опит мога да кажа, че ITN частите които поне за мен като работник идват на прекаленно добра цена спрямо друга която и да е марка са добри и то не просто заради цената, а защото с времето защочнаха да ги правят по читави.
Лично аз карам 2ра смяна с масло на I.G.A.T отново продаван от Еврото и не мърда това масло, а и промени в двигателя няма като работа.
Наливам антифриз на същата марка също добър макар в темата ми да оплюва това, че всеки включително и аз гледа по евтиното да вземе, да взел съм по евтиното но не НАЙ-евтиното защото знам кое мога да взема от при нас и да е читаво.
Колега кара с ITN полуоска вече 2ра година като гледам не се е пребил все още явно и там не им е слабото място? :)
Спирам да споря защото не искам наказание.
Но в крайна сметка I.G.A.T 5w40 XI е едно наистина добро масло и го казвам от опит. Ако някой е запознат каква е клиентската му уцена нека сподели тъй като аз зная цената му с отстъпка каква е.


Потребителски аватар
GreyGreen
Мнения: 57
Регистриран на: Сря 28 яну 2015 10:48
Автомобил: A4
Двигател:

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот GreyGreen » Пет 30 окт 2015 10:43


Добре де, колеги... много хора отричат наливането на 10W40 в по-старите двигатели (AFN, 1Z и т.н.), особено през зимата, обаче ако колата ми стои в гараж и всеки старт става на температура около 15 градуса, без значение какво е времето навън, какъв е смисълът да се налива двойно по-скъпо масло 5W40? При положение, че на голяма част от нас колите ни вече са преживели какви ли не концерти и рецитали и са на по 15+ години. Покриват ли се спецификациите, наливам от евтиното и го сменям често. Който иска - да си кара с мегатънките синтетики, които са опорочени на нашия пазар на 1000%, но пък за сметка на това държат неприлични цени.


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Избор на двигателно масло?

Мнениеот novatora » Пет 30 окт 2015 11:54


На afn и1z много колеги карат с 10w40. Незнам само как се отразява това на турбото. Но при пд моторите изискването е за 5w40 505.01 минимум. Тези масла са по нископепелни . Плюс това старта на пд мотора е доста ударен и с по плътно масло става сакътлък. За да препоръчват от завода такова масло значи има значение. Пример- след като минах 30 годишна възраст трябва да ям по гъста храна за да не се продрискам. Въпроса е друг при българина-:винаги да е тънка лайстна а после проблеми. Всеки сам си решава как да постъпва и кое е правилно за него. Стандарта е 5w40 и оказания индекс от производителя. Нататък който как прецени.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 204 госта