Пасат B5.5 2001 AVF изгубих целия антифриз - вижте си скобите на радиатора и вие !

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Пасат B5.5 2001 AVF изгубих целия антифриз - вижте си скобите на радиатора и вие !

Мнениеот ktamen » Пет 08 апр 2016 9:39


Един колега смени едно по едно всичките водни съединения на пасата заради маслен охладител.
Тази скоба е лесно и евтино да се поцинкова.




kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B5.5 2001 AVF изгубих целия антифриз - вижте си скобите на радиатора и вие !

Мнениеот kossis » Сря 20 апр 2016 10:46


Мисля че скобата е фабрично оксидирана. Времето я скапва и покритието пада.


Потребителски аватар
sim_ex
Мнения: 107
Регистриран на: Сря 18 юни 2014 18:24
Автомобил: Passat b5.5 1.9 TDI PD
Двигател: AVF

Re: Пасат B5.5 2001 AVF изгубих целия антифриз - вижте си скобите на радиатора и вие !

Мнениеот sim_ex » Чет 25 май 2017 14:36


Добавих нов проблем в началния пост , пак за загуба на охладителна течност и две снимки.
Сега анализирах дефектната част и за мен е ясно защо е станало. Тази глуха връзка е с доста по-голям диаметьр от скобата която я стяга и от самата тръба и гумата стои под огромно напрежение когато е стегната . Освен това материала няма нишки които да го заздравяват а е просто гума. Аз лично ако знаех , че имам подобна част по охладителната система веднага щях да я заменя с обикновен маркуч както на снимката (явно доста хора са пострадали в нета) дори и да няма никакви проблеми. Това е просто ще се спука :icon_sad
Прикачени файлове
008-1_zps09596c08.jpg



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 137 госта