ауди а3 1.9ТДИ 110коня основен ремонт на двигател

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
idpapi
Мнения: 80
Регистриран на: Нед 29 юли 2007 13:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: ауди а3 1.9ТДИ 110коня основен ремонт на двигател

Мнениеот idpapi » Пон 07 мар 2016 20:48


Росен2 написа:Всеки решава сам за себе си.Дали ще купува китайски части за ремонт,който ще му струва колкото половината а я някои случаи и колкото цялата кола или ще си търси мотор от катастрофирала такава.
Твоят приятел е събрал 3 мотора и накрая е направил основен ремонт.
Мои познати пък всичките случиха с мотори втора ръка.
До сега няма един сдал багажа.Най скъпият от тях е 300 лева.
И да видиш пародия - Баш Майстора,дето прави на другите колите,предпочете да си купи за своя Сеат 1,9 тди втора ръка мотор,вместо да прави своя .......

Еми взимайте пример от Баш Майстора! :a045




Потребителски аватар
hip-hopotam
Мнения: 270
Регистриран на: Нед 30 юни 2013 22:36
Автомобил:
Двигател:

Re: ауди а3 1.9ТДИ 110коня основен ремонт на двигател

Мнениеот hip-hopotam » Пон 07 мар 2016 22:02


Имам поне 10 мотора отваряни за лагери и сегменти.А докато съм се учил още колко съм видял и помагал...не казвам че съм най-големия майстор на света,но съм слагал доста части в доста мотори и винаги си подбирам частите от правилните според мен магазини,до сега не съм имал рекламация.Маслени помпи,лагери,сегменти,клапани,гарнитури за глави и т.н.
На един мотор сменях основни и мотовилкови лагери,сегменти и профилактика на цил.глава,след 40-50 000км го отворих пак поради зверско прегряване (причината е клиента) и повлекли 2 бутала.Основните и мотовилковите лагери бяха отлични.


Потребителски аватар
bobitur
Мнения: 1172
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 17:26
Автомобил: ford galaxy 1.9 tdi 90+chip
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: ауди а3 1.9ТДИ 110коня основен ремонт на двигател

Мнениеот bobitur » Пет 11 мар 2016 2:57


За да тръгнеш да правиш основен ремонт първо свали главата и огледай буталата. На единия 1з на който правих не харчеше масло но пък започна да духа от щеката и сутрин работата му докато загрее не беше стабилна. Оказа се две спукани бутала, смених ги и гумички на клапаните и сега е ок. Докато другия беше много фрапантно пушеше като икарус бяло и нямаше мощност. При сваляне на главата всичко изглеждаше добре на пръв поглед но при изваждане на буталата греда, там вече отиде за нов блок с бутала и главата с гумички и водачи. Беше повлякло бутало и основните и биелните лагери бяха много зле. Блока с буталата ги взех от колега от форума на символична цена от 120 лв. Но в много добро състояние и даже сегменти не съм сменял. За да тръгнеш да го правиш тди трябва да е много зле втория мотор с повляканото бутало си палеше до последно и вървеше макар и с много намалена мощност. Ремонта на втория излезна около 1000 лв. Като за майстор пари нямаше тъй като колегата ми се занимаваше с ремонти на коли в свободното време и помощ от мен нещата се получиха.
Поздрави.


Потребителски аватар
dimodiver
Мнения: 32
Регистриран на: Пон 09 ное 2015 20:15
Автомобил: Passat Touran
Двигател: AFN 1998 AVQ 2004
Местоположение: Норвегия

Re: ауди а3 1.9ТДИ 110коня основен ремонт на двигател

Мнениеот dimodiver » Нед 10 сеп 2017 23:09


Здравейте колеги. Собственик съм на пасат дизел, 110 коня, афн двигател. Доста мнения има по темата за основен ремонт, за което благодаря на всички колеги. Моето питане е, на колко км. горе-долу трябва се прави основен ремонт на двигателя. Преди няколко дни пасата ми стана на 378 хил. км. Питам защото километрите не са малко, а съм много доволен от колата си и мисля още да си я карам. За сега съм нямал проблеми(да чукам на дърво, да не чуе дявола), но все пак по-добре е да питаш за да не стана някой фал. Благодаря предварително.

Последна промяна от dimodiver на Нед 10 юни 2018 22:28, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7639
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: ауди а3 1.9ТДИ 110коня основен ремонт на двигател

Мнениеот goppa » Пон 11 сеп 2017 6:12


Кaрaй и си свиркaй! Основен ремонт не се прaви профилaктично.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 77 госта