Passat B6 2.0 Tdi 2008 г. изгасна в движение и не пали веднага след това

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Lembrand
Мнения: 15
Регистриран на: Пон 28 мар 2011 23:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Passat B6 2.0 Tdi 2008 г. изгасна в движение и не пали веднага след това

Мнениеот Lembrand » Съб 11 мар 2017 18:21


Здравейте,

Колата е Пассат Б6 2.0 Тди 140 коня 2008 година с комън реал двигател.

Историята е кратка, потеглям рано сутринта на път качвам се на магистралата вдигам 130 и след 5 минути колата изгасва в движение.
Колата е автомат та отбивам и пробвам да запаля но за късмет таблото по точно борд компа не по казва никаква информация и всички сервизни лампи не светват.
След 1 цигара време вторачен към двигателя все едно е камък решавам да пробвам да запаля отново и като по чудо колата запали по нормален начин.
Потеглям и след 2 километра същия филм. Успях да се прибера след около 1 час гаснения и 30 километра дистанция, закачих я на ваг кома изтрих всички грешки и потеглих отново.
2 дни 1100 километра 10 тина паления няма проблем до днес, днес влизам в колата вкарвам ключа и този път няма контакт още на първия опит за палене.
Проблема е лош тъй като ръчната ми е опъната и не мога да изключа на неутрал за по нататъшно изтегляне към сервиз.
Моля ако някой е имал подобен проблем да сподели идея как да вдъхна живот на колата.

п.п след около 20 тина опита да вкарвам изкарвам ключа накрая излиза символа за волан както и грешката която е за локинг системата на волана което е доста чесно срещан проблем,
но не съм сигурен дали има нещо общо с това таблото да не показва никаква информация различна от час и километри. Само да уточня чува се ясно отключването и заклюването на волана както и физически тестването дали е заключен тоест нямам проблем с него.




Потребителски аватар
Lembrand
Мнения: 15
Регистриран на: Пон 28 мар 2011 23:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Passat B6 2.0 Tdi Не пали

Мнениеот Lembrand » Съб 11 мар 2017 18:24


Само да уточня след като се закача с кабела за колата успявам да вляза само в половината менюта (модули).
Това е при вкаран ключ на положение контакт въпреки че няма индикация на таблото с уреди. Тоест имам съмнение за прекъсната връзка към определи модули и конктретно екуто при двигателя тъй като и към него нямам връзка както и абс и още други системи. Но влизам без проблем към радиото имобилайзера комфорт модула като цяло в купето.


valll4o
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 23 дек 2010 20:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Passat B6 2.0 Tdi 2008 г. изгасна в движение и не пали веднага след това

Мнениеот valll4o » Сря 30 авг 2017 11:52


Здравей колега, разбра ли се какъв е проблема, и при мене се получава нещо подобно, да знам какво да търся



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 234 госта