Пасат Б5 2000г. АФН - Теч на антифриз

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Пасат Б5 2000г. АФН - Теч на антифриз

Мнениеот feikot » Съб 11 мар 2017 19:11


Колеги,преди около месец,като си ходих на село и бях оставил колата на наклон ми излезе аларма STOP и да проверя нивото на антифриза.Погледнах казанчето и беше малко под минимума,реших,че майстора,който много скоро преди това ми прави обслужване,не е долял нужното количество изгубено при свалянето на радиатора. Ок,щях да долея,но колата не я карах дълго време и съм забравил.Днес отивам пак,оставям я,паля след това и пак аларма,вдигам капака гледам малко по-малко от предния път,но има в казанчето.Преместих колата и отидох да си върша работата,тръгвам да се прибирам след това и си викам на равното ще се оправи,да ама нъцки,вдигам капака нито в казанчето нито като стисна маркуча нещо се чува да джвака вътре.Налях 1.5 литра вода и се прибрах. В гаража имам канал и викам да погледна какво става,ако е букса или маркуче нещо да го оправя,защото първо погледнах щеката и капачката на ДВГ за да видя маслото и беше перфектно.А и толкова охлаждаща течност,изведнъж да изчезне е теч,няма как гарнитура.Така си мисля де. Наврях се отдолу ама нищо не се виждаше,защото се стича от по-нагоре и точно на датчика за маслото капе.

След тая предистория,имам въпрос- водната помпа това ли е ограденото в кръгче http://prikachi.com/images.php?images/789/9063789c.jpg


А по чертичката течеше.Струва ми се,че идва от по-нагоре или ако това е водната помпа зад нея някъде,но не виждам добре.

Последна промяна от feikot на Нед 12 мар 2017 9:12, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Тече антифриз - Б5/АФН

Мнениеот radotom » Съб 11 мар 2017 19:24


Да, това е водната помпа и най-вероятно е заминал фланеца на термостата


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Тече антифриз - Б5/АФН

Мнениеот feikot » Съб 11 мар 2017 19:34


Супер...А като взех колата не я смених и карах 60 000 км със тая помпа,с която дойде от Италия,сега викам да я сменя и за няма 20 000 км протече. Ееем ти и боклуците. Изисква ли се специален инструмент или метод за смяна или мога да си я оправя сам ?


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пасат Б5 2000г. АФН - Теч на антифриз

Мнениеот samo_pechka » Пон 13 мар 2017 13:32


Да, това е водната помпа. Смяната е малко кофти и се налага да се дръпне маската в сервизно положение . Огледай за течове от задната страна ( откъм джама ) . Там на главата има един фланец за парното , да не се е спукал нещо. Също и тройника откъм гор.филтър. Ще е добре да се измие с вода двигателя , също и отдолу . И да се следи.
Помпата каква марка е, че имаш съмнение за нея ? Малко са 20к.км . Но преди да я подхванеш, проследи да не би проблемите да са от посочените от мен фланци. те при проблем също подлизват така и мажат навсякъде по блока.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Пасат Б5 2000г. АФН - Теч на антифриз

Мнениеот feikot » Чет 16 мар 2017 22:53


Проблема е неутрализиран. Оказа се спукан маркуч,един,който върви с тройник и 2 по-малки в комплект...50 лв



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: stoian55 и 192 госта