Golf V индикации и предупредителни звуци - табло

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Golf V индикации и предупредителни звуци - табло

Мнениеот i.stojanov » Нед 12 мар 2017 8:32


Имам следният питане дали това е проблем или "екстра". При пуснат мигач/аварийни нямам звуков сигнал. Никакъв.
Също така при включени фарове/габарити нямам индикация на таблото, че са светнати. Така при включен габарит нямаш представа, че дали си на него или фарове - потенциално фишче :)
Индикацията за дългите си свети.
Също така колата влезе в авариен режим, ВАГ КОМ показа пренадуване (ще търся причината), но отново без никаква индикация по таблото.
При оставен ключ или не изгасени фарове също нямам предупредителен звук, че същите са забравени.
Каква може да е причината за липсващите индикации и звуци? Случвало ли ви си е? Не намерих подобна тема/проблем.




barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: Индикации и предупредителни звуци - табло Golf V

Мнениеот barutchiev » Нед 12 мар 2017 9:37


И при мен си няма индикация за това дали си на къси или габарити.Единствено си светва таблото,климатриника и т.н. Веднъж ми е влизала в авариен режим (липса на 250 мл антифриз,защото сменях ангренажа и при свалянето на казанчето разляхме малко) но на таблото ми изписа STOP,запищя и излезна надпис за охлаждането.Отностно отварянето на вратата при забравени фарове,зумера не ти работи(и мойта така я взех,но си ми е навик да ги изключвам)


i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Re: Golf V индикации и предупредителни звуци - табло

Мнениеот i.stojanov » Пет 17 мар 2017 13:11


Благодаря! За късите се оказа, че аз съм в грешка.
Онзи ден и аз бях с ниско ниво ннаантифриз, че сменях термостат и ми изписа да спра, но отново без сигнал. Нямам сигнал при контакт, при незакопчан колан и забравени фарове. Явно зумера(и може би още нещо) не работят и трябва да проверя.
Оказа се, че и лампата в багажника не свети (крушката е ок). Предполагам ключето в механизма нещо се е прецакало. Но дали го има отделно ... и това ще погледна почивните дни.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 59 госта