Touran 5М 2006г. BMN свети чек лампата

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
YDVW
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 19 мар 2017 16:29
Автомобил:
Двигател:

Touran 5М 2006г. BMN свети чек лампата

Мнениеот YDVW » Нед 19 мар 2017 17:34


Здравейте колеги,

Скоро си закупих VW Touran 2.0 tdi, с код на двигателя BMN, 170 к.с. Преди 10 тина дена започна да ми свети лампичката за двигателя, като още на следващия ден я закарах за диагностика в оторизирания сервиз, като се надявах на точна такава. Казаха ми, че е от кабелния сноп на дюзите, поръчаха смениха и нищо, оказа се че не е от това. :mad
След повторна диагностика, "установиха", че 1 ва и 3 та дюза не работели както трябва и проблема бил от там, а още пъррия път като я прегледаха ги бяха погледнали и тогава казаха, че дюзите са наред и с тях всичко е наред. Също така разбрах, че дюзите са сменени при сервизна акция, понеже номера им вече завършва на T, вместо М - 03G 130 073 t . От форума разбрах, че новите са на Континентал Сименс. Искам да отбележа, че колата върви много добре, няма прекъсване, пали много добре и безпроблемно. Тъй като вече не им вервах на "големите специалисти", реших да отида при друг за диагностика, като той ми смени уплътненията на дюзите, защото били заминали, имах също така изгоряла свещ, смени и нея, след което той каза същото, че дава грешка на 1 ва и 3 та дюза. Не знам вече какво да правя, за това всеки един съвет от вас ще ми бъде полезен. Възможно ли е да имам проблеми с дюзите без това да се отрази на вървенето и паленето на колата, от какво друго според вас може да е проблема, някой датчик, бушон ?

Благодаря на всеки един от вас, който може да ми даде препоръка, съвет и тн.




Потребителски аватар
okti_1
Мнения: 891
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Re: Touran 5М 2006г. BMN свети чек лампата

Мнениеот okti_1 » Нед 19 мар 2017 19:12


Смени си дюзите в оторизирания сервиз и ако тогава (което е малко веруятно) има грешки ще я мислиш.


манол
Мнения: 147
Регистриран на: Пет 20 яну 2012 21:53
Автомобил: Фв туран
Двигател: BMN 2007 г
Местоположение: бургас

Re: Touran 5М 2006г. BMN свети чек лампата

Мнениеот манол » Пон 20 мар 2017 22:10


Понеже това са пиезо дюзи и се знае че при изгарянето им двигателя спира и само с платформа може да се движиш - значи не са изгорели. При две повредени във VW-Сервиз сменят 4 дюзи+кабели. Предполагам че след като върви колата може да има някакво леко запушване на дюзите или отклонение в работата им без да се изключват. Виж на стенд как работят дюзите. Темата ми е интересна и аз съм със същия двигател на модел 2007г.


манол
Мнения: 147
Регистриран на: Пет 20 яну 2012 21:53
Автомобил: Фв туран
Двигател: BMN 2007 г
Местоположение: бургас

Re: Touran 5М 2006г. BMN свети чек лампата

Мнениеот манол » Пон 20 мар 2017 22:11


В сервиза не питали дали ще ги сменят гаранционно.


YDVW
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 19 мар 2017 16:29
Автомобил:
Двигател:

Touran 5М 2006г. BMN свети чек лампата

Мнениеот YDVW » Вто 21 мар 2017 9:59


Здравейте колеги, първо искам да благодаря за отговорите ви,

В оторизарания сервиз (в моя случай Вестауто-М в Бургас), първо ми прегледаха дюзите и казаха, че са сменени и всичко е наред, както съм написал в първия си пост. Прегледаха и всичко останало и накрая "установиха", че е кабелния сноп който е към дюзите (става въпрос за 1 ва и 3 та дюза, но се сменял целия сноп) и аз им се доверих и им казах да ги сменят, но ефект нямаше... изглежда не е от това. При повторна диагонистика казаха, че може да е от уплътненията на дюзите, може да са заминали самите дюзи и тн. Почна едно гадаене, което го правят кварталните гаражчета, при което аз се издразних супер много. Целта ми беше да отида първо при тях, за да направят точна диагностика, а не да хвърляме боб. Реших да отида при друг диагностик, който ми смени въпросните уплътнения, прегледа и всичко останало, накрая стигна до извода, че 1 ва и 3 та дюза са пред заминаване. Обадих се и в Порше Юг, за всеки случай, да попитамс проверка по ВИН дали колата ми е участвала в сервизната акция, от там ми казаха, че най вероятно не е, но самата акция е била до 2015 г. Общо взето съм объркан и не знам на кого да вяврам вече. И така колеги в крайна сметка искам не искам ще сменя и въпросните дюзи, но преди това исках да елиминирам и останалите проблеми, от които може да свети лампичката. Ще послушам колегата манол , ще направя и една проверка на стенд, скъп ли е самия преглед някой знае ли ? А колата, както споменах вървъ много, няма прекъсване, пали безпромлемно и без да се замисли ! Ще очаквам отговори и предложения и от другите колеги, Благодаря Ви !


манол
Мнения: 147
Регистриран на: Пет 20 яну 2012 21:53
Автомобил: Фв туран
Двигател: BMN 2007 г
Местоположение: бургас

Re: Touran 5М 2006г. BMN свети чек лампата

Мнениеот манол » Вто 21 мар 2017 15:57


Имай в предвид че при две неработещи дюзи се сменят четирите. Ако колата е минала сервизна акция където и да е във ФВ сервиза знаят. Моята беше минала в италия но го установиха в Б-я. Прочистване и диагностика в Бош. Във Варна има мн.добър клубен майстор свържи се с него да я види не си далече.


манол
Мнения: 147
Регистриран на: Пет 20 яну 2012 21:53
Автомобил: Фв туран
Двигател: BMN 2007 г
Местоположение: бургас

Re: Touran 5М 2006г. BMN свети чек лампата

Мнениеот манол » Вто 21 мар 2017 21:09


Ако дюзите не са сменени при сервизна акция, накарай ФВ- Бурас да питат централата в Германия дали няма да ги сменят. Колата да не е с чип и това да се отразява някак си?


YDVW
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 19 мар 2017 16:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Touran 5М 2006г. BMN свети чек лампата

Мнениеот YDVW » Сря 22 мар 2017 8:22


Не колата не е с чип.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tonchev и 37 госта